Półfinały Mistrzostw Polski – Trzeba mieć trochę szczęścia

W Białymstoku odbył się półfinałowy turniej do Indywidualnych Mistrzostw Polski, które zaplanowane są na początek lutego w Słupsku. Wybrała się tam 20-osobowa ekipa z klubów Warmii i Mazur, którą czekało niełatwe zadanie. W tej akurat strefie jest dużo mocnych zawodników, reprezentantów kraju, stąd i o awans trudniej. Rozegrany wcześniej półfinał strefy południowej w Suchedniowie miał mniejsza frekwencję i dużo słabszą obsadę. Ostatecznie w Słupsku badmintoniści Warmii i Mazur wystąpią w dziewięciu grach.

 

 W Białymstoku o kwalifikacje nie musieli walczyć: w deblach: Magdalena Jaworek i Klaudia Rogalska (AZS UWM Olsztyn) oraz Piotr Kowenicki (AZS UWM Olsztyn) i Jan Rudziński (Hubal Białystok). Zwolniony był także mikst Piotr Kowenicki/Aneta Walentukanis (AZS UWM Olsztyn). Otrzymali przepustkę na MP na podstawie list rankingowych.

Reszta startowała w eliminacjach ze zmiennym szczęściem. Wiele zależało od losowania i tak się złożyło,, że nasze najmocniejsze pary, trafiły na jeszcze silniejszych przeciwników. Stąd m. in. zabraknie na MP duetów: Nogal/Nogal i Dryżałowski/Jaczewska (wszyscy AZS UWM Olsztyn). Natomiast dość nieoczekiwanie awansowali bardzo młodzi, mniej jeszcze znani zawodnicy. Mieli trochę szczęścia, ale najważniejsze, że wykorzystali okazję.

Awans wywalczyli:

– w grze pojedynczej: Magdalena Jaworek AZS UWM Olsztyn), Magdalena Nogal (AZS UWM Olsztyn)

– w deblu: Anna Łazarczyk/Paulina Rutowicz (Warmia Olsztyn), Aleksandra Jaczewska/Aneta Walentukanis (AZS UWM Olsztyn.

– w mikście: Bartłomiej Kluth (Tramp Orneta)/Anna Łazarczyk (Warmia Olsztyn), Łukasz Jędrzejak (UKS 70 Płock)/Paulina Rutowicz (Warmia Olsztyn)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x