Tramp Orneta w Drużynowych MP – Decyduje ranking

Badmintoniści Klubu Sportowego Tramp Orneta niebawem (28 listopada) wystartują w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów. Turniej odbędzie się w Choroszczy i zjawi się tam osiem najlepszych zespołów w kraju. Nie rozgrywano eliminacji, stawkę uczestników ustalono na podstawie rankingu singlistów. Reprezentanci Ornety zostali zakwalifikowani, a więc odnieśli już pierwszy sukces.

 

– To dla nas ważny start – mówi trener Zbigniew Matula. Ze względów finansowych od  trzech lat nie występujemy w lidze , a drużynowa rywalizacja, choć tylko jednodniowa, jest namiastką takich rozgrywek. W indywidualnych imprezach krajowych chłopcy zdobyli sporo punktów i teraz są efekty. Nie mam jednak złudzeń. Szanse medalowe są znikome. Najprawdopodobniej walczyć będzie w strefie 5-8 i wyprzedzenie każdego rywala będzie naszych kolejnym osiągnięciem. Za faworyta uznawany jest Orlicz Suchedniów, wiele zależy od losowania grup, ale to planowane jest przed rozpoczęciem imprezy. Wierze w chłopców, że walka w drużynie dodatkowo ich zmotywuje i sprawią kilka niespodzianek. Każdy mecz przewiduje pięć gier: tezy singlowe i dwa deble

Skład Trampa Orneta na DMP juniorów:

Bartłomiej Klut

Mateusz Byczuk

Mateusz Kamiński

Maciej Fijałkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x