W Białymstoku o przepustki do MP – Trzy pary już spokojne

Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w badmintonie odbędą się na początku lutego w Słupsku. W najbliższy weekend odbędzie się turniej półfinałowy, który uzupełni stawkę uczestników, bowiem pierwszy półfinał strefy południowej mamy już za sobą. Wystartuje 20 reprezentantów Warmii i Mazur, trzy pary mają już zapewniony udział w imprezie słupskiej bez konieczności rozgrywania kwalifikacji.

Do Mistrzostw Polski spokojnie przygotowywać się mogą deble: Magdalena Jaworek/Klaudia Rogalska, Piotr Kowenicki/Jan Rudziński (Hubal Białystok) oraz mikst Piotr Kowenicki/Aneta Walentukanis. Wymienione dwójki zostały zakwalifikowane bezpośrednio na podstawie list rankingowych.

Najwyżej, na trzecim miejscu sklasyfikowani są: Piotr Kowenicki i Aneta Walentukanis, którzy w turnieju mistrzowskim zostaną rozstawieni i teoretycznie mają największe szanse na medal. Ale to tylko teoria. W ubiegłym roku z brązem wrócił kobiecy debel: Magdalena Jaworek-Klaudia Rogalska.

– Poziom badmintona krajowego mocno poszedł w górę – mówi trener AZS UWM Olsztyn Andrzej Klej. Naszych szans możemy upatrywać przede wszystkim w grach podwójnych. Wiele jednak zależeć będzie od losowania. Na razie skupiamy się na dobrym występie w Białymstoku, by do Słupska wyjechało jak najwięcej zawodników.

W mistrzostwach Polski w singlach wystąpi po 32 uczestników, w grach podwójnych wystartują w każdej konkurencji 24 pary.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x