WAMA-SPORT Historia – MP seniorów Słupsk 2003 – Brąz Polakowskiej, a mogło być lepiej

Fot. Jan Bartosik
Olsztynianka Krystyna Polakowska absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie i średniej SMS w Słupsku, a obecnie studentka kierunku dziennikarstwa na jednej z olsztyńskich uczelni prezentuje wysoka formę. Podczas rozgrywanych w Słupsku mistrzostw Polski seniorek sięgnęła po swój piaty medal w tej rangi imprezie. Tym razem wróciła do Olsztyna ze srebrnym medalem wywalczonym w grze podwójnej wspólnie z Monika Bieńkowską z Bizona Płock.

Para olsztyńsko-płocka miała nieco utrudnione zadanie, bowiem w finale turnieju musiała zmierzyć się z zawodniczkami gospodarzy Kamila Augustyn i Pauliną Matusewicz. Przy ogromnym dopingu tamtejszej publiczności przegrała do czterech i ośmiu. Warto dodać, że Kamila Augustyn sięgnęła tez po złoto w grze pojedynczej.

Na starcie tegorocznych mistrzostw Polski stanęło 150 zawodniczek i zawodników. Zdaniem trenera Andrzeja Kleja była to impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie i jak nam powiedział dawno już mistrzostwa nie dostarczyły tylu emocji, a wiele pojedynków rozpaliło widownię do czerwoności. Cieszy, że wśród tych, którzy zasłużyli na gratulacje znaleźli się także reprezentacji olsztyńskiego klubu. Kilku naszych zawodników przy większym szczęściu mogło awansować do strefy medalowej.

Przed wyjazdem do Słupska obiecywałem jeden medal. Mam jednak drobny niedosyt, bo mogliśmy przywieźć dwa kolorowe krążki Cóż, taki jest właśnie sport. Nie wszystko można przewidzieć – zakończył szkoleniowiec olsztyńskiego klubu i Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Dopiero po grach ćwierćfinałowych z rywalizacji odpadli: Karolina Kosińska (gra pojedyncza), Agata Doroszkiewicz i Karolina Kosińska (gra podwójna) oraz Krystyna Polakowska i Przemysław Jankowski (gra mieszana).

To nie jedyny sukces badmintonistów Olsztyna w styczniu 2013 roku. Dwa tygodnie przed MP seniorów odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów i tu też przedstawiciele Warmii i Mazur zaakcentowali swój udział.

Reprezentantów olsztyńskiej Warmii uzupełnili badmintoniści Trampu Orneta. Z jedenastki, która stawiła się w Głubczycach wszyscy są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na podium oznaczonym cyfra „trzy” stanęły: Karolina Kosińska i Agata Doroszkiewicz. Karolina ponadto dotarła do ósemki w singlu a Agata występując wspólnie z Łukaszem Moreniem (Wilga Garwolin) w grze mieszanej.

Janusz Porycki

Tekst ukazała się w papierowym wydaniu WAMA-SPORT (luty 2003 r.)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

badminton historia Olsztyn Orneta sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x