Złoto w MP weteranów – Nie była zawodniczką, a jest mistrzynią

Pani Krystyna Cielecka z Olsztyna zdobyła w Olsztynie, ale tym koło Częstochowy tytuł mistrzyni Polski w kategorii +50 weteranów w badmintonie. Jej partnerem w mikście był Jerzy Rybicki z Garwolina. Wygrali w pięknym stylu turniej, który przejdzie do historii jako impreza rekordowa pod każdym względem. Do rywalizacji przystąpiło prawie 200 uczestników, w dużej większość byłych zawodników – medalistów turniejów krajowych i międzynarodowych.

Tymczasem Pani Krystyna, z zawodu informatyk, w przeszłości w ogóle nie zajmowała się sportem wyczynowo, Grać w badmintona zaczęła sześć lat temu. Dała się namówić na udział w amatorskim turnieju w Olsztynie i tak się jej spodobało, że stale odwiedza małą salkę Warmii przy ul. Sybiraków, by potrenować i pograć. Zdobyła się na odwagę, pojechała na mistrzostwa – i oto tak piękny efekt.

– Nigdy nie przypuszczałam, że sport może tak wciągnąć – mówi Pani Krystyna. Od sześciu lat jestem innym człowiekiem. Mam wypełniony czas, wyznaczam sobie nowe cele. A przede wszystkim doskonale się czuję: fizycznie i psychicznie. Dwa, trzy razy odwiedzam salę treningową, staram się uczestniczyć w każdym turnieju amatorów. Serdecznie namawiam innych do uprawiania sportu, tak dla przyjemności. Życie przynosi wtedy więcej radości, nie mówiąc o samopoczuciu.

Zajęcia grup rekreacyjnych w badmintonie odbywają się od wtorku do piątku w godzinach wieczornych (od g. 20) w sali przy ul. Sybiraków w Olsztynie. W niedzielę można pograć od godz. 10 do 12. Oprócz tego są organizowane turnieje amatorskie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x