5 grudnia rusza sezon halowy w Działdowie – Na początek Turniej Mikołajkowy

Dobiegł końca sezon baseballowy 2014 na powietrzu, w którym po raz kolejny "docierali się " Yankeesi w I lidze. W kategorii U-21 zajęliśmy IV miejsce w Polsce, a nasz miotacz był podporą reprezentacji kraju na Mistrzostwach Europy Juniorów w Chorwacji .Już 5 grudnia rusza sezon halowy baseballu w Działdowie.

Ze względu na „moją” niedyspozycję / 2 miesiące w szpitalu/ ruszamy z „marszu” ale myślę , że wszyscy już chcą pograć w baseball. Udało się zorganizować po raz VI Turniej Mikołajkowy dzięki pomocy władz samorządowych miasta i powiatu oraz Dyrekcji Szkoły. Dwa tygodnie wcześniej sezon rozpoczęli baseballiści z Lamkowa i Bartołt turniejem w Barczewie. Do Działdowa zapowiedziało się 6 ekip z Zajączkowa, Miłomłyna, Bratiana, Warszawy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Turniej ten będzie jednym z etapów wyłonienia reprezentacji na XV turniej o Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego , który zakończy sezon halowy, a w między czasie turniej Noworoczny, Walentynkowy i może udział w turnieju międzynarodowym. Wielkimi krokami zbliża się 15 Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu o Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Zaproszeni są Pan Prezydent / przez Polonię Amerykańską i Pana Ala Koproskiego – na zdjęciu /Ambasador USA, przedstawiciel Europejskiej Federacji Baseballu Valentinas Bubulis/ Litwa/, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Baseballu i Softballu oraz władze samorządowe wojewódzkie i lokalne. Patronat medialny XV turnieju sprawować będzie TVP Olsztyn.

Oczywiście wszystko będzie możliwe tylko dzięki pomocy z środków samorządowych, sponsorów i wszyscy sportowcy liczą , że na zdrowiu i zapale do sportu dzieci i młodzieży oszczędności nie będzie w co bardzo wierzymy.

Uwaga przedszkola, szkoły chcące pobawić się w baseball lub pograć tylko w palanta – UKS ” Yankees” przekaże wszystkim chętnym sprzęt sportowy nieodpłatnie / rękawice, pałki plastikowe i aluminiowe, piłki, kaski, ochraniacze/ oraz podstawy gry. Pomocą służyć będą trenerzy i zawodnicy I ligi/ tel.694813791/.

{AdmirorGallery}yan89{/AdmirorGallery}
Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x