Bałtycka Liga Baseballu Działdowo 2021 – Coraz lepsza gra i remis z Piratami

Fot. nadesłane
W niedzielę (6 czerwca) na boisku baseballowym przy ulicy Świerkowej Yankeesi Działdowo podejmowali Piratów Władysławowo walczących o tytuł mistrza w największej w Polsce lidze baseballu liczącej 16 drużyn podzielonej na 4 grupy. Było wiadomo, że rywale jechali po 2 zwycięstwa z odmłodzoną drużyną gospodarzy. Tymczasem trafili na dobrze dysponowanych Yankeesów którzy mimo braku kilku zawodników zaliczyli najlepszy występ w sezonie. Działdowianie raz przegrali, ale jeden mecz zremisowali

Bardzo dobrze spisywali się miotacze – Mateusz Banach /zwyżka formy po długiej rekonwalescencji/, Daniel Wójcik i Grzegorz Łątkowski. Już pierwsze spotkanie rozgrywane w „samo południe” o godz.12.00 pokazało ,że faworyci znad Bałtyku nie mogli liczyć na łatwe punkty. Wzmocnieni nowymi nabytkami z dalekiej Kolumbii mieli w Działdowie ciężką przeprawę. Po 4 rundach był remis 2:2 i dopiero w końcówce po błędach w obronie gospodarzy odnieśli zwycięstwo 12:3. Wygraną w dużej mierze zawdzięczają swojemu miotaczowi.

Drugi mecz rozpoczął się o godz. 15.00 i do końca 7 rundy trzymał w napięciu. Tym razem zmiana miotaczy w zespole znad Bałtyku już grającym odważniej młodym Yankeesom nie sprawiała tak dużych kłopotów jak w pierwszym meczu. Mniej było błędów w obronie i dobra gra w ataku / wszyscy zawodnicy popisywali się dobrymi i dalekimi odbiciami sprawiającymi wiele kłopotów obronie gości/. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, od 2:0 dla Yankees po 2 rundach do 5:3 dla Piratów w 4 rundzie. W 6 rundzie działdowianie wyszli na prowadzenie 6:5, w 7 Piraci wyrównali doprowadzając do remisu 6:6. W końcówce była szansa Yankeesów na zwycięstwo ale mobilizacja w obronie Piratów uratowała im remis. Cieszy w końcu zwyżka formy i na brawa zasłużył cały zespół.

Skład Yankeesów: Mateusz Banach /miotacz i 1B/, Daniel Wójcik /miotacz i 3B/, Kamil Olichwier / 1B/, Ricardo Santos /CF/, Daniel Gruszczyński/ łapacz/, Grzegorz Łątkowski /miotacz,RF/, Michał Cięszczyk /3B/, Adam Wityczyn /łącznik /, Wiktor Prado/ LF/, Nikodem Borowski LF/. Trenerem zespołu jest Zdzisław Ziółkowski.

Najgorętszym kibicem Yankeesów na meczach baseballu był wicestarosta Działdowski Marian Brandt znający się doskonale na tej olimpijskiej dyscyplinie

Kolejne mecze Yankeesi zagrają w Działdowie, w niedzielę 13 czerwca z Ekstra ligowym zespołem Dębów Osielsko. Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach ligowych odbywa się dzięki wsparciu samorządów miasta, powiatu i województwa.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x