Centralna Liga Dywizji Północnej – Beniaminek z Działdowa w czwórce

Mecze Yankeesów w Centralnej Lidze Dywizji Północnej odbyły się na stadionie "Czarnych" Małdyty , ponieważ stadion baseballowy im. Ala Koproskiego w Działdowie jest za mały na rozgrywki ligowe tej rangi . Działdowianie przystąpili do gry po dwa zwycięstwa, które mogły dać im przy korzystnym układzie II miejsce w Dywizji i walkę o finał Centralnej Ligi Baseballu. W niedzielę w samo południe mecz na "pałce" rozpoczęły Centaury,ale w I zmianie dzięki dobrym narzutom miotacza Pawła Karbowskiego nie zdołali zdobyć obiegu. Za to Yankeesi od razu zaimponowali raz po raz posyłając hity/ odbicie za 2, 3 bazy/ zdobywając aż 6 obiegów.

 

Bardzo dobrze pałkowali Lipiński, Roda, Draszkiewicz, Karbowski, Morawski a pozostali w niczym im nie ustępowali. II zmiana to kolejne obiegi Yankeesów i wynik 11:1.Nadal działdowianie grali jak w transie zdobywając obieg za obiegiem i dopiero w III zmianie „pozwolili” Centaurom na dwa kolejne obiegi. Końcówka meczu to już panowanie Yankeesów, którzy dorzucili jeszcze 9 obiegów wygrywając mecz 20:3.W zespole Yankeesów zagrało 2 zawodników z Małdyt: Maciej Wróblewski i Jarosław Małetka, którzy wspólnie z działdowianami grali przez wiele lat,a teraz u siebie mieli udany „come back”. W przerwie przed meczem rewanżowym / w lidze gra się dwa mecze dziennie/Yankeesi zaprosili gości na grilla przygotowanego przez Piotra Dotkę / trenera baseballu /.

O godzinie 15.00 sędziowie ligowi z Kutna- Sławomir Podemski i Marcin Durka rozpoczęli II mecz Centralnej Ligi Baseballu. Trener Zdzisław Ziółkowski desygnował do gry na pozycji miotacza Macieja Wróblewskiego z Małłdyt, który miał okazję zagrać w swojej miejscowości po latach przerwy. Goście natomiast po dotkliwej porażce wyciągnęli wnioski .Mecz zaczął nowy miotacz, a był nim sam trener Centaurów, mający za sobą grę w Extralidze Paweł Rojek. I narzucał bardzo dobrze podobnie jak Maciek nie pozwalając na zdobywanie obiegów. Przez 2 zmiany było 0:0 ! i dopiero pierwsze punkty Yankeesi zdobyli w III zmianie prowadząc 2:0. Za chwile podwyższyli na 3:0 a od IV zmiany rozpoczęli „rozjeżdżać już zmęczonych baseballistów ze stolicy zdobywając aż 7 obiegów. Trener Zdzisław Ziółkowski dokonał wielu roszad dając „pograć” wszystkim, co w ostatnich 2 zmianach dało kolejne 7 punktów i cały mecz wygrany 17:0. Teraz pozostaje czekać na wyniki z Osielska gdzie grały zespoły Dęby II z liderem I ligowcem Cometsem Mazowsze. W przypadku wygranych lidera Yankeesi Działdowo zostaną wiceliderem Dywizji Północnej i będą walczyć z pierwszym zespołem Dywizji Południowej.

Wyniki:

Yankees Działdowo – Centaury II Warszawa  20:3

Centaury II Warszawa – Yankees Działdowo  0:17

Z ostatniej chwil i- Comets pokonał Dęby dwukrotnie! / 6:1 i 17:15/ i baseballiści z Działdowa już w pierwszym roku rozgrywek Centralnej Ligi Baseballu awansowali do „czwórki” najlepszych w Polsce. Brawo Yankeesi.

Skład Yankeesów Działdowo – Maciej Lipiński, Mateusz Roda, Marcin Morawski, Maciej Wróblewski,Jarosław Małetka, Dawid Jurkowski, Eliasz Draszkiewicz, Paweł Karbowski, Bartosz Gajtkowski, Mariusz Kinast, Radosław Reluga, Patryk Maliszewski, Jakub Rydel, coach Zdzisław Ziółkowski.

{AdmirorGallery}ya18{/AdmirorGallery}

Foto Karol Wrombel.

Grupa: Dywizja Północna

1 COMETS Mazowsze 6  0   6  1.000   67   37  30


2 YANKEES Działdowo 3  3  6   0.500  62  29  33


3 DĘBY II Osielsko 3  3   6   0.500  48   51   -3


4 CENTAURY II Warszawa 0  6   6   0.000  27   87   -60

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x