Damian Balicki wicemistrzem Polski – A zaczęło sie w Działdowie…

Damian Balicki wychowanek Yankeesów  Działdowo występujący w Extralidze Baseballu  w zespole Centaury Warszawa zdobył tytuł wicemistrza Polski. W ostatnim meczu play off ze Stalą Kutno na boisku w Piasecznie Centaury uległy 2:6 ale srebrny medal  jest ich największym sukcesem, bo mało kto liczył na taki finał. Damian Balicki jest absolwentem Gimnazjum Nr 2 w Działdowie klasy sportowej o profilu baseballu i Zespołu Szkół Nr 2 w Działdowie.

 

Od 10 lat reprezentował klub Yankees Działdowo / trener Zdzisław Ziółkowski/ zajmując z nim czołowe miejsca na Mistrzostwach Polski m.in. IV miejsce 10 latków w tee Ballu, IX miejsce w Polsce kadetów, VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz wiele sukcesów na turniejach międzynarodowych w kraju, na Litwie, Rumunii, Ukrainie i Mołdawii. Od 2010 roku studiując w Warszawie gra w zespole Centaurów i w wieku 20 lat wraz z drużyną osiągnął życiowy sukces – wicemistrzostwo Polski i największe osiągnięcie dla klubu Yankees w baseballu. Nie tylko dla klubu ale także dla miasta i województwa.

W  minionym sezonie trzech zawodników Yankees Działdowo – Maciej Lipiński, Marcin Morawski i Patryk Równy wypożyczeni do II ligowego Diamentu Piła zdobyli III miejsce ,a dwie zawodniczki softballu – siostry Patrycja i Aneta Prusak grały w I ligowym klubie kobiet Diamonds Warszawa.

Na zdjęciu czwarty od prawej strony Damian Balicki

Zdzisław Ziółkowski

{gallery}cent20{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x