Działdowska Liga – Grunwaldzka pany!

W poniedziałek 18 października na boisku baseballowym im. Ala Koproskiego wyszły dwie mocne ekipy - ZS Malinowo i ZS Nr 1 Działdowo (popularna Grunwaldzka). Zapowiadało się na bardzo wyrównany pojedynek, a jesienny chłód nie miał wpływu na mecz. Zawodnicy obu ekip przez 4 zmiany szli "łeb w łeb".

 

W I zmianie zaczął Mateusz Roda – miotacz Malinowa od obiegu, ale dwa punkty zdobyli: szybki jak błyskawica Piotr Szymański i Radek Myśliński dla Grunwaldzkiej. W II zmianie obieg dla Malinowa zaliczył Dawid Pioch i było 2:2.Zmianę kończyli licealiści, ale tylko Maciej Goryszewski zdobył obieg i wynik na tablicy było 3:2. Kolejna zmiana wygrana przez Malinowo 2:1 po punktach  Dawida Jurkowskiego i Mateusza Kościelskiego  oraz Radka Myślińskiego (ZS Nr 1)ustaliła wynik na 4:4.

Bardzo dobrze grali obaj miotacze Mateusz Roda i Bartek Gajkowski oraz oba zespoły w obronie W ostatniej zmianie meczu Malinowo będąc w ataku nie zdobyło punktów i kończący mecz  licealiści musieli zdobyć obieg aby wygrać spotkanie. Po błędach zmęczonego już Mateusza Rody wszystkie bazy mieli obstawione licealiści. W zespole Malinowa nastąpiła zmiana miotacza ponieważ cztery niecelne rzuty dawały bez gry punkt Grunwaldzkiej. Do odbijania stanął trener licealistów grający w lidze Dariusz Grochowski i nie dał się „skusić” na niecelne narzuty i tym samym punkt zdobyty przez Lewalskiego dał zwycięstwo ZS Nr 1 5:4.
Zwycięzcy grali w składzie:

Piotr Szymański  (1), Eliasz Draszkiewicz , Jakub Lubowiedzki ,Radosław Myśliński(2), Bartosz Gajtkowski, Mateusz Karbowski ,Maciej Goryszewski (1), Jakub Pernak, Lewalski (1) i grający trener Dariusz Grochowski.
W terminarzu ligi mecze ZS Gródki zostały przełożone na wiosnę a w środę ZS Nr 2 zagra z Yankeesami a w meczach piątkowych / przełożone z  czwartku/ Yankeesi zmierzą się z Malinowem a Rendżersi z ZSZ Nr 1 Działdowo.

 Tabela:

 1 Yankeses Działdowo     2  2  0  23:9  1.000

2 ZS nr 2 Działdowo          1  1  0  11:1   1.000

3 ZS nr 1 Działdowo          2  2  0  14:8   1.000

4 ZS Malinowo                   2  1  1  14:10  0.500

5 ZG Gródki                        1  0  1   4:9    0.000

6 ZSZ nr 1 Działdowo        2  0  2   9:23  0.000

7 The Rendżers                  2  0  2   6:2    0.000

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x