Działdowska Liga juz po premierze – Home run trenera Mątowskiego

Wtorek 20 września 2011 był dniem  inauguracji III edycji Działdowskiej Ligi Baseballu sezonu 2011/2012. Na „ Al. Koproski Baseball Stadium” przy ul. Świerkowej nazywanym przez baseballistów „ Wembley’em” - punktualnie o godzinie 17.00 na boisko wyszli Yankeesi  Gim2 Działdowo i The Rendżers . W obu zespołach sporo „ nowych twarzy „ w porównaniu z rokiem ubiegłym . Jednak ton grze nadawali „ starzy wyjadacze”

 

. Mecz rozpoczął się od serii mocnych narzutów miotacza Yankeesów Patryka Równego,   mimo zmęczenia niedzielnym meczem II ligowym narzucał  bardzo dobrze. Dobre odbicie Morawskiego dało 2 punkty zdobyte przez Lipińskiego i Równego i Yankeesi po I zmianie prowadzili 2:0. II zmiana była remisowa a punkty dla Rendżersów zdobył Prusak, dla Yankeesów – ponownie Równy. Po 2 zmianach było 3:1. W trzeciej zmianie Rendżersi zaczęli zdobywać bazy po odbiciach Orzymkowskiego,  Sobotkowskiego  i  Piaskowiaka.  Słabsze chwile przeżywał miotacz Yankeesów. Przy 3 zajętych bazach przez Rendżersów na „pałkę” wszedł grający trener Mątowski i….. popisał się wybiciem poza boisko tzw. home run,, co zarazem dało jego drużynie 4 pkt. W baseballu jest to zagranie nazywane Gran Slam ,o którym marzy każdy baseballista. I w tym momencie Rendżersi wyszli na prowadzenie 5:3 ,a kolejny punkt w tej zmianie zdobył jeszcze Prusak. Przy stanie 3:6 zmianę kończyli Yankeesi. Jednak rutyna II ligowców dała o sobie znać ponieważ nie załamali się doskonałym odbiciem przeciwnika i sami w tej zmianie zdobyli także 5 obiegów.  Nadal prowadzili 8:6. W końcówce meczu Grzebski Michał i Równy dołożyli 2 obiegi i cały mecz zakończył się wynikiem 10:6 dla Yankees Gim 2 Działdowo. W meczu tym bardzo dobrze wypadli gimnazjaliści, którzy od zdobycia tytułu Mistrzów Województwa zrobili kolejne postępy w grze wykorzystując doświadczenie starszych kolegów. Yankeesi zaliczyli pierwszą wygraną, ale bohaterem meczu pozostanie zawodnik i trener  The Rendżers -Robert Mątowski.

Yankees Gim2 Działdowo / w nawiasie zdobyte pkt /- Patryk  Równy / 4 /, Michał Grzebski /2 /, Maciej Lipiński / 2/, Artur Maliszewski / 1/, Marcin Morawski /1/, Artur Strzeszewski, Daniel Grzebski, Jakub Szymański, Dominik Rynkowski, Monika Żądłowska, Klaudia Szulc- trener Zdzisław Ziółkowski.

The Rendżers Działdowo – Kacper Sobotkowski / 1/, Krystian Piaskowiak /1/, Konrad Nazarewicz, Robert Mątowski /1/, Łukasz Prusak /2 /, Jacek Gruszka, Marcin Pisarski, Kacper Zalewski, Jakub Orzymkowski.

Sędzia główny – Karol Gulczyński.

Motywem przewodnim ligi jest promocja Warmii i Mazur w konkursie New 7 Wonders i kampania powrotu baseballu na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku.

Zdzisław Ziółkowski

Fot Aleksandra Luter, Karol Wrombel

{vsig}base21{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x