Działdowska Liga na mecie – Dramatyczny finał dla Malinowa

W poniedziałek (30 maja) przy pięknej słonecznej pogodzie na "Al Koproski Stadium" w Działdowie czwórka finalistów rozgrywała walkę o medale. Od września 2010 roku siedem zespołów brało udział w II edycji Działdowskiej Ligi Baseballu /DLB/, której patronowali Burmistrz Miasta Działdowo Bronisław Mazurkiewicz, Starosta Działdowski Marian Janicki oraz Al Koproski /USA/. Wielki triumf święcili zawodnicy ZS Malinowo.

 

W walce o medale na placu boju pozostali zwycięzcy rundy zasadniczej ZS Nr 1 Działdowo, ZS Malinowo, ZS Gródki i The Rendżers Działdowo. Pierwsi na plac gry o finał wyszli baseballiści z Gródek / czarny koń rozgrywek/ i faworyci ZS Nr 1 Działdowo. Licealiści z Grunwaldzkiej zbyt pewni siebie nie po raz pierwszy w lidze rozpoczęli od przegranej pierwszej zmiany 1:5. Bardzo dobrze grali wszyscy zawodnicy z Gródek, a wyróżniali się miotacz Karol Gulczyński, łapacz Dawid Jurkowski i Przemysław Antkiewicz. Druga odsłona meczu to popis miotaczy zakończony remisem 0:0. W III zmianie  pogoń licealistów za punktami, nerwowa gra oraz błędy w obronie powodowały w ich szeregach spore zamieszanie. Mimo to wygrana zmiana 3:0 zmniejszyła przewagę rywali do jednego punktu. Do końca meczu ZS Gródki, podopieczni Marcina Wołejszo, kontrolowali przebieg meczu i nie pozwolili licealistom na zmianę wyniku. Wygrana 11:9 przez Gródki i awans do walki o złoto i Mistrzostwo Ligi było wielkim zaskoczeniem.Okazało się , że wygrana w play off z Yankeesami nie była przypadkiem.

W drugim meczu ZS Malinowo pokonało The Rendżers 7:2. Mecz tylko w pierwszej zmianie był wyrównany (2:2),potem w miarę upływu czasu baseballiści Malinowa zyskiwali przewagę. Rendżersi nie mieli dnia, ale i tak awans do „czwórki” to ich wielki sukces. W zespole Malinowa cała drużyna zasłużyła na zwycięstwo i podopieczni Beaty Tuńskiej już myślami byli w finale. Ale najpierw mecz o brąz przegranych.

Przy ponad 40 stopniowym upale lepiej warunki pogodowe znieśli licealiści, których podrażniona ambicja już dała swój upust w pierwszej i drugiej zmianie. Licealiści szybko objęli prowadzenie 4:0, a potem 8:0 i do końca pozwolili przeciwnikowi na 4 honorowe punkty wygrywając mecz 8:4. Z brązowego medalu za bardzo się jednak nie cieszyli.

Finał między Malinowem i Gródkami był natomiast godnym zakończenia  ligi. Mimo zmęczenia miotaczy, ich dublerzy, a szczególnie Mariusz Kinast w Malinowie zasłużyli na brawa. Przez większość meczu było remisowo 5:5 i w końcówce, kiedy jeden obieg mógł zadecydować o tytule mistrzowskim, doskonałe odbicie Mateusza Rody pozwoliło  Dawidowi Jurkowskiemu zdobyć punkt na wagę złota i zwycięstwa Malinowa  6:5.

Wyniki:

Półfinały

ZS Nr 1 Działdowo – ZS Gródki    9:11

ZS Malinowo – The Rendżers       7:2

o III miejsce ZS Nr 1 Działdowo – The Rendżers Działdowo 8:4

o I miejsce ZS Malinowo  –  ZS Gródki 6:5

 

Klasyfikacja końcowa Działdowskiej Ligi Baseballu sezonu 2010/2011:

1. ZS Malinowo

2. ZS Gródki

3. ZS Nr 1 Działdowo

4. The Rendżers Działdowo

5. Yankees Gim 2 Działdowo

6. ZS Nr 2 Działdowo

7. ZSZ Nr 1 Działdowo

 

Mistrzowie Ligi:

Mateusz Roda, Dawid Pioch, Sebastian Kłosowski, Patryk Bieniek, Daniel Hreczuch, Mariusz Kinast, Dawid Jurkowski, Jacek Perdian, Patryk Równy, Jakub Lewandowski, Święcicki, Trojanek, trener Beata Tuńska, dyrektor szkoły Michał Struzik.

W ceremonii wręczania pucharów , medali , statuetek oraz nagród rzeczowych i pamiątkowych koszulek udział wzięli Patron ligi Burmistrz Miasta Bronisław Mazurkiewicz, Inspektor d/s sportu Urzędu Miasta Barbara Baranowska, wice dyrektor Gimnazjum Nr 2 Beata Biernacka, Prezes Klubu Yankees Zbigniew Młodawski oraz główny organizator DLB Zdzisław Ziółkowski. W ceremonii udział wzięli także Dyrektorzy szkół z Malinowa Michał Struzik i ZS Gródki Mirosława Bobrowska.

 

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

MVP / Najlepszy zawodnik ligi Mateusz Roda / ZS Malinowo/ oraz najlepsi w zespołach:

Dawid Jurkowski / ZS Malinowo/, Karol Gulczyński / ZS Gródki/, Bartosz Gajtkowski / ZS Nr 1 Działdowo/, Robert Mątowski, Krystian Piaskowiak / The Rendżers Działdowo/, Maciej Lipiński, Patryk Maliszewski / Yankees Gim 2 Działdowo/, Paweł Karbowski, Radosław Reluga / ZS Nr 2 Działdowo/, Przemysław Kawczyński, Dawid Rychcik / ZSZ Nr 1 Działdowo/.

Organizatorzy dziękują także sponsorom – Władzom Miasta i Powiatu, Alowi Koproskiemu / USA/, Firmie PROREMBUD Działdowo / Zbigniew Młodawski/, Bułka z Masłem / Paweł Nowakowski/, DEKORGLASS Działdowo / Elżbieta i Gabriel Chojak/, Dyrektor Gimnazjum nr 2 Działdowo  Marlenie Perzyńskiej oraz Redakcji Gazety Działdowskiej i portalowi wama – sport.pl

Zdzisław Ziółkowski

{vsig}malinowo{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x