Działdowska Liga nabiera rozpędu – Faworyt w małych opałach

W dzisiejszym meczu / 22 września/ na Al. Koproski Stadium przy sprzyjającej baseballistom pogodzie na plac boju wyszli licealiści i absolwenci ZS Nr 2 grający w lidze jako UKS „ Sokół” Działdowo oraz ZSZ Działdowo. Bojowo nastawieni baseballiści z Pocztowej, którzy mocno trenują pod okiem Mariana Brandta wystąpili w meczu w nowych strojach od Ala Koproskiego / USA/ . Licealiści zaś mieli w swoich szeregach tegorocznych absolwentów dzięki czemu zespól z Polnej pozostaje faworytem ligi ale już jako Sokół Działdowo.

 

W zespole prowadzonym przez Sylwię Raczyło gra trójka dziewcząt, które spisują się nie gorzej niż ich koledzy. Pierwsza zmiana to dobra gra miotacza Sokoła – Radka Relugi, który „dał” tylko 1 obieg ZSZ, a zawodnicy Sokoła zaliczyli 3 obiegi i było 3:1.

W II zmianie baseballiści z Pocztowej zmienili miotacza i gra się wyrównała. Mimo dobrej gry Pocztowej  zmiana dla Sokoła 3:2 i prowadzenie w meczu 6:3. W III odsłonie bardzo dobrze narzucał miotacz ZSZ Wojciech Borkowski, 2 obiegi zdobyli  Paweł Pielgrzymowski i Dawid Żurawski i. Zmiana 2:0 dla Pocztowej i wynik 6:5 przed ostatnią zmianą zapowiadał nerwową końcówkę.

Najpierw będący na „pałce” zawodnicy Sokoła ryzykując auty próbowali wywalczyć punkt na wagę wygranej. Udało się miotaczowi Radkowi Reludze zdobyć obieg i było 7:5. Mecz kończyli baseballiści z Pocztowej, którym zdobycie 2 punkty dawało dogrywkę / w baseballu nie ma remisów/, 3 punkty wygraną. Niestety zdobyli tylko jeden/ Przemysław Kawczyński/ i cały mecz 7:6wygrał  Sokół Działdowo. Pocztowa zagrała dobry mecz i w lidze wszyscy będą musieli się liczyć z podopiecznymi Mariana Brandta.

SOKÓŁ Działdowo / w nawiasie pkt/- Radosław Reluga /3/, Paweł Karbowski / 1/, Adrian Głowacki / 1/, Mateusz Kremski / 1/, Paulina Orzechowska, Artur Stefański, Anna Kocięda, Natalia Zdunek, Dawid Kołakowski / 1/ – trener Sylwia Raczyło

ZSZ Działdowo – Przemysław Kawczyński /1/, Mateusz Kaszuba /1/, Dawid Żurawski /1/, Wojciech Borkowski /1/, Jakub Rydel, Patryk Maliszewski, Mateusz Wojcieszek, Dawid Rychcik, Paweł Gulczyński- trener Marian Brandt.

Sędzia główny : Karol Gulczyński

Fot. Anna Ławicka

{vsig}ziol22{/vsig}

Wychowankowie grają wyżej

Na zdjęciu baseballiści II ligowego Diamentu Piła / czerwone stroje / – pierwszy od lewej stoi Marcin Morawski – Yankees Działdowo, szósty od lewej stoi Maciej Lipiński / Yankees/ iklęczy pierwszy od lewej Patryk Równy / Yankees/ po zwycięstwie nad liderem Comets Mazowsze 4:3, który po przegranej spadł na II miejsce.Mecz odbył się na obiekcie żużlowego II ligowca z Piły.W sobotę Diament zagra z nowym liderem Piratami Władysławowo na boisku w Kutnie o godzinie 11.00.Zespół Damiana Balickiego
Centaury Warszawa są „czarnym koniem” Extraligi Baseballu i o krok od awansu do finału Mistrzostw Polski. W play off prowadza 1:0 z Dębami Osielsko i potrzebują wygranej u siebie.Występujący w I ligowym zespole Stali Bis Kutno Maciej Wróblewski ma szanse na zwycięstwo w I lidze. Jego zespół awansował do czwórki Pucharu Polski w baseballu.Gorzej idzie I ligowej drużynie kobiet Warsow Warriors w której grają siostry Aneta i Patrycja Prusak / V miejsce w lidze/.
Zdzisław Ziółkowski – trener Yankees Działdowo

{vsig}dia23{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x