Działdowska Liga sie rozkręca – Malinowo piękny początek jesieni

Baseballiści DLB w pierwszy dzień jesieni 23 września rozegrali 3 spotkania korzystając z dobrej pogody. Pierwsi o 13.30 na „ Al. Koproski  Baseball Stadium „ przy Świerkowej wyszli zawodnicy ZS Malinowo i ZS Nr 1 Działdowo. Licealiści z Grunwaldzkiej naszpikowani „zawodowcami” są faworytami ligi ale do nich także zaliczają się baseballiści Malinowa w szeregach których występuje chyba najlepszy duet ligi – miotacz Mateusz Roda i łapacz Dawid Jurkowski.

 

Pierwsza zmiana od razu ustawiła mecz. Roda doskonale narzucał i tym samym pokazał licealistom, że muszą wznieść się na wyżyny umiejętności jeśli chcą wygrać mecz. Zmiana 3:0 dla Malinowa. Kolejne zmiany były remisowe, 1:1, 2:2,1:1, 0:0 i nawet wybicie na Home Run Eliasza Draszkiewicza nie pomogło licealistom. Wynik 7:4 dla Malinowa.

ZS Malinowo / w nawiasie zdobyte pkt/- Dawid Pioch, Mateusz Roda /1/, Artur Tułodziecki, Daniel Hreczuch / 3/, Jacek Perdian /1/, Dawid Jurkowski /1/, Piotr Kinast /1/, Daniel Jankowski, Juliusz Trojanek, Patryk Bieniek – trener Beata Tuńska

ZS Nr 1 – Szymon Lewalski, Sebastian Demski, Karol Gulczyński, Radosław Myśliński /1/, Eliasz Draszkiewicz /2/, Jakub Lubowiedzki, Bartosz Żuralski, Jakub Pernak, Michał Lewandowski /1/, Łukasz Gulczyński – trener Dariusz Grochowski.

W drugim meczu jesieni spotkały się drużyny ZS Gródki i Sokół / ZS Nr 2/ Działdowo. Zespół z Gródek poniósł największe straty kadrowe – odeszło kilku zawodników / zmienili szkoły/ i trener Marcin Wołejszo mimo to wystawił zespół do ligi. Do składu oprócz grającego trenera dołączyła rozpoczynająca pracę jako nauczyciel w-f Maria Wiśniewska była zawodniczka wicemistrzyń Polski Juniorek Yankees Działdowo. Mecz wygrali licealiści z Sokoła 7:3 – głównie dzięki błędom i tremie zawodników  Gródek. W roku ubiegłym scenariusz był podobny a w play off Gródki były sprawcami największej sensacji.

ZS Gródki – Tomasz Antkiewicz /1/, Tobiasz Brzozowski /1/, Klaudia Równa /1/,Bartosz Sobotka, Maria Wiśniewska, Marcin Wołejszo / trener/, Kacper Lejman

Sokół /ZS Nr 2/ Działdowo – Paweł Karbowski /3/, Anna Kocięda /2/, Adrian Głowacki/1/,Dawid Kołakowski/1/, Paulina Orzechowska, Mateusz Kremski, Sylwester Mulkityn – trener Sylwia Raczyło

W trzecim meczu zmierzyły się drużyny The Rendżers i ZS Malinowo w meczu, który jak do tej pory stojącym na najwyższym poziomie. Po pierwszej badawczej zmianie 1:0 dla Rendżersów, po drugiej wynik pozostał bez zmian. Trzecią zmianę Rendżersi  rozpoczęli od zdobycia aż 5 obiegów . Zmęczeni baseballiści Malinowa mieli chwile słabości w obronie, ale w ataku nie pozostali dłużni Rendżersom zdobywając także 5 obiegów. Po 3 zmianach 6:5 dla Rendżers , w IV remisowo 1:1. O wszystkim miała zadecydować ostatnia zmiana. Pierwsi rozpoczęli Rendżersi  ale tylko najlepiej punktujący w tym meczu Sebastian Kłosowski zdobył obieg i było 7:5. Baseballiści Malinowa żeby wygrać musieli zdobyć 3 punkty.  Pierwszy potrzebny pkt zdobył Jacek Perdian po błędzie obrony Rendżersów i już brakowało tylko 2 do wygranej. Przy  2 wyautowanych zawodnikach Malinowo miało  2 biegaczy na bazach i na „pałce” Mateusza Rodę. Mateusz popisał się hitem za 3 bazy i Daniel Hreczuch oraz Piotr Kinast zdobyli potrzebujące pkt do zwycięstwa 8:7.

Wyniki :

ZS Malinowo – ZS Nr 1 Dziadowo   7:4

ZS Gródki – Sokół / ZS Nr 1/ Działdowo  3:7

The Rendżers Działdowo – ZS Malinowo  7:8

 

Tabela DLB:

1. ZS Malinowo   2    2   0    5:11  1000

2. Sokół / ZS Nr 2/ Działdowo   2       2      0     14:9     1000

3. Yankees /Gim2/ Działdowo  1       1      0     10:6     1000

4. ZS Nr 1 Działdowo    1    0    1    4:7     0

5. ZSZ Działdowo     1      0       1      6:7      0

6. ZS Gródki     1     0     1   3:7     0

7. The Rendżers Działdowo   2   0     2   13:18    0

Sędziowie: Karol Gulczyński, Radosław Myśliński, Zdzisław Ziółkowski

Zdzisław Ziółkowski

Zdjęcia Karol Wrombel

{vsig}mali23{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x