Działdowska Liga – Yankeesi na czele

W poniedziałek 11 października  meczem Yankeesów  o ZSZ Nr 1 Działdowo rozpoczęła się II kolejka zmagań Działdowskiej Ligi Baseballu Tym razem "gimnazjaliści" grali bez trenera, a do zespołu powrócił po kontuzji Łukasz Kaźmierski ,były junior działdowskich baseballistów. Weszły także 4 zawodniczki z Gimnazjum Nr 2, które mają uczyć się od "chłopaków "męskiej gry w baseball.

 

Początek meczu pokazał, że „byli” juniorzy: Łukasz Kaźmierski i Maciej Lipiński stanowią mocną parę miotacza i apacza, bo każdy z nich może grać na tych newralgicznych pozycjach w baseballu. Dzięki nim młodzi gimnazjaliści czują się bardzo pewnie w grze i będzie z nich pożytek w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w 2011 roku.

Pokazała to I zmiana w której od początku dobrymi odbiciami popisali się Michał Grzebski, Sebastian Demski oraz „seniorzy”. Yankeesi wygrali 4:0, W II dalsze wyczyny młodzieży załamały przeciwników, a punkty zdobywali m.in. Michał Lewandowski, Patryk Maliszewski co dało prowadzenie 11:1 po obiegu Bartosza Szulca z ZSZ Nr1. Kolejne zmiany po roszadach trenera i wprowadzenie dziewcząt oraz nowego miotacza pozwoliły utrzymać zwycięstwo Yankeesom 12:4. Dzięki wygranej podopieczni Zdzisława Ziółkowskiego wskoczyli na fotel lidera.

Skład Yankeesów / w nawiasie pkt/: Michał Lewandowski /1/,Michał Grzebski /2/, Łukasz Kaźmierski / 3/, Maciej Lipiński /2/,Sebastian Demski / 3/,Patryk Maliszewski /1/, Piotr Kinast, Hubert Lipka, Daniel Grzebski, Agnieszka Sadowska, Klaudia Araś, Marta Chądzyńska, Klaudia Równa.

 Tabela:

 1 Yankees Działdowo   2  2  0  23:9

2 ZS Nr 2                      1  1  0  11:1

3 ZS Malinowo             1  1  0  10:5

4 ZS Nr 1 Działdowo    1  1  0   9:4

5 ZS Gródki                   1  0  1  4:9

6 ZSZ Nr 1 Działdowo  2  0  2  9:23

7 The Rendżers              2  0  2  6:22

{gallery}Galerie/ziolkowski1{/gallery}

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x