Działdowska Liga – Z dużej chmury mały deszcz

W środę piłkarską 20 października grali baseballiści Działdowskiej Ligi Baseballu. Ten tydzień obfituje w mecze na szczycie i tak miało być w spotkaniu Yankeesów z ZS Nr 2 z ulicy Polnej. Grały dwie drużyny nie mające na koncie porażki. Zapowiadało się , że Yankeesi mocni jak nigdy w tym sezonie napotkają opór na drodze do mistrza jesieni. Niestety stało się  inaczej.

 

Już I zmiana pokazała, że miotacz z Polnej Radosław Reluga nie  ma dobrego dnia.. Narzuty były albo niecelne albo za słabe i Yankeesi zdobywali punkt po punkcie kończąc zmianę wysokim prowadzeniem 6:1 a jedyny punkt dla Polnej zdobyła Natalia Zdunek. W dalszej części meczu nie pomogła zmiana miotacza . Narzucał Paweł Karbowski , narzucał celnie ale  zbyt słabo i Yankeesi zdobywali po odbiciach kolejne punkty. Zmiana 3:1 ale punkty dla Polnej  zdobyła kolejna dziewczyna w składzie Paulina Orzechowska.

Bardzo dobrze grali natomiast miotacze Yankeesów: Maciej Lipiński i Łukasz Kaźmierski oraz pozostali zawodnicy. Grający na luzie Yankeesi w kolejnych zmianach dołożyli jeszcze 6 punktów t i wygrali pewnie mecz 15:4, tym samym pozostając samodzielnym liderem.
Z dużej chmury mały deszcz jak w porzekadle tak też było na boisku. Pogoda do tego dostosowała się – tuż po meczu z dużej chmury nad boiskiem spadło kilka kropel deszczu.

Niestety w naszym mieście jest wielu wandali , którzy dewastują boksy dla zawodników bazgrołami oraz zaśmiecając czym popadnie. Powtarza się ta sytuacja od lat i chyba tylko zawodnikom Yankeesów i trenerowi zależy na czystości obiektu, ale i sprzątanie różnych nieczystości i malowanie boksów jest tylko syzyfową pracą.

Skład Yankeesów: (w nawiasie zdobyte pkt/)

Maciej Lipiński (3),Michał Grzebski (2), Łukasz Kaźmierski (3), Michał Lewandowski (2), Marcin Murawski (2),Sebastian Demski (1), Piotr Kinast, Patryk Maliszewski (1),Hubert Lipka (1), Daniel Grzebski, Dominik Rynkowski , trener  Zdzisław Ziółkowski

Aktuana tabela:

1 Yankeesi Działdowo  3  3  0  38:13  1.000

2 ZS Nr 1 Działdowo    2  2   0 14:8    1.000

3 ZS Malinowo             2  1   1  14:10  0.500

4 ZS Nr 2 Działdowo   2  1    1  15:16  0.500

5 ZS Gródki                 1  0    1   4:9     0.000

6 ZSZ Nr 1 Działdowo  2  0  2   9:23   0.000

7 The Rendżers          2   0   2   6:22   0.000

 

{gallery}Galerie/bal{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x