Finał III edycji Działdowskiej Ligi (DLB) 2011/2012 – Malinowo po raz trzeci

W poniedziałek (25 czerwca 2012) baseballiści Działdowskiej Ligi Baseballu na Al. Koproski Baseball Stadium przy ulicy Świerkowej wybiegli na finałowe mecze III edycji ligi. Od trzech lat zespoły z miasta i powiatu walczą w rozgrywkach ligowych baseballu – jedynej takiej ligi na Warmii i Mazurach o Puchar ligi ufundowany przez Burmistrza Miasta Bronisława Mazurkiewicza. W tym roku do finału dotarły zespoły ZS Malinowo, ZS Nr 1 i ZS Nr 2 Działdowo, które po wygraniu play – off awansowały do walki o medale.

 

Już w pierwszym meczu, punktualnie o godz.10.00 na plac boju wyszli baseballiści Polnej / ZS Nr 2/ i Malinowa. Faworyt ligi ZS Malinowo / dwukrotny zwycięzca/ miał problem z licealistami tylko w I i II zmianie prowadząc 2:1.Nie pomogły dobre narzuty miotacza licealistów Pawła Karbowskiego gdyż prowadzeni przez Mateusza Rodę –„terminatora” do boju zawodnicy Malinowa zdobyli w kolejnych zmianach 7 obiegów i wygrali mecz 9:1.

W II meczu zmierzyli się licealiści z Polnej i Grunwaldzkiej / ZS Nr 1/, zespoły walczące o prymat w kategorii liceów w „małej świętej wojnie” baseballowej. W obydwu zespołach ton nadawali „ligowcy”, i tak w ZS Nr 1 – Draszkiewicz, Gajtkowski, Gulczyński a w ZS Nr 2 Karbowski. Nie pomogły 3 obiegi i dobre narzuty Pawła Karbowskiego na dobrze tym razem i kulturalnie! grających licealistów z Grunwaldzkiej. Po dramatycznej końcówce lepsi o 1 obieg byli licealiści z Grunwaldzkiej wygrywając mecz 6:5 i tym samym zapewniając sobie medal co najmniej srebrny.

Mecz o I miejsce należał do Malinowo, które od początku kontrolowało grę utrzymując 2-3 punktową przewagę. Po I zmianie wyrównanej, ale z przewagą 2 obiegów prowadziło Malinowo. W II zmianie remis 2:2 ale „miotający” Mateusz Roda nie pozwalał na dalekie wybicia chociaż Eliasz Draszkiewicz i Bartosz Gajtkowski popisali się „hitami”. Do końca meczu baseballiści Malinowa kontrolowali przebieg gry, dokładając 1 obieg , a licealiści nie widząc już szans na pokonanie rywali zadowolili się srebrem. 5:2 i kolejny trzeci tytuł dla ZS Malinowo! Nagrody , puchary i medale wręczał zawodnikom ligi asystent Burmistrza Miasta od spraw m.in. sportu Pan Stanisław Poluszczyk.

Wyniki

ZS Malinowo – ZS Nr 2 Działdowo 9:1

ZS Nr 1 Działdowo – ZS Nr 2 Działdowo 6:5

ZS Malinowo – ZS Nr 1 Działdowo 5:2

Klasyfikacja końcowa III edycji Działdowskiej Ligi Baseballu:

1. ZS Malinowo – trener Beata Tuńska

2.ZS Nr 1 Działdowo – trener Dariusz Grochowski

3.ZS Nr 2 Działdowo – trener Sylwia Raczyło

4.Yankees Gim2 Działdowo – trener Zdzisław Ziółkowski

5.ZSZ Działdowo – trener Marian Brandt

6. ZS Gródki – trener Marcin Wołejszo

Wyróżnieni zawodnicy ligi / statuetki ufundowane przez Starostę Działdowskiego/:

MVP – Mateusz Roda / ZS Malinowo/,

najlepsi w zespołach– Dawid Pioch / Malinowo/, Bartosz Gajtkowski / ZS Nr1/, Paweł Karbowski / ZS Nr 2/, Artur Maliszewski / Gim 2/, Przemysław Kawczyński / ZSZ/.

Złoci medaliści – ZS Malinowo – Mateusz Roda / 4/, Artur Tułodziecki , Daniel Jankowski /1/, Piotr Kinast /2/, Kinga Nędzi, Patryk Bieniek, Dawid Jurkowski / 2/, Dawid Pioch /3/, Juliusz Trojanek ,Mariusz Kinast /2/– trener Beata Tuńska

Srebrni medaliści – ZS Nr1 Działdowo – Karol Gulczyński/3/, Szymon Lewalski/2/, Eliasz Draszkiewicz/1/, Sebastian Demski, Jakub Pernak, Michał Lewandowski , Bartosz Gajtkowski /1/,Wiktoria Banasiak /1/, Ewelina Goryszewska, Hubert Lipka, Radosław Myśliński, Dariusz Grochowski – grający trener.

Brązowi medaliści –ZS Nr 2 Działdowo , Paweł Karbowski/4/ , Mateusz Kremski / 2/Natalia Zdunek, Dawid Kołakowski, Paulina Orzechowska , Anna Kocięda, Dawid Dziawgo, Adrian Głowacki, Konrad Nazarewicz, Jakub Czajkowski, Aneta Prusak- opiekun Sylwia Raczyło

Organizatorem Działdowskiej Ligi Baseballu są: UKS „ Yankees” Działdowo / Zdzisław Ziółkowski/ i Gimnazjum nr 2 Działdowo. Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc władzom miasta i powiatu, sponsorom : Alexandrowi Koproskiemu / Stamford -USA/firmie PROREMBUD / Zbigniew Młodawski/, Bułka z Masłem / Aleksander Nowakowski/, Fast Oil / Mariusz Szulc/. Działdowska Liga Baseballu spełniła ważną rolę w rozwoju baseballu nie tylko w mieście i powiecie ale także była dobrym „przetarciem” dla ligowców, którzy w Centralnej lidze Baseballu dotarli do „czwórki: najlepszych.

Organizator Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}male25{/AdmirorGallery}

Fot. Karol Wrombel

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x