Historyczne wygrane Yankeesów w I lidze – Jak krzyknęli w Kutnie słychać było w Działdowie

Kolejny wyjazd beniaminka I ligi na mecze z Jastrzębiami do Kutna / miasta ”działdowskiego” baseballu/ po porażkach na początku sezonu był następnym, w którym Yankeesi chcieli pokazać, że grać na poziomie ligowym potrafią. Jastrzębie nie spodziewało się , że nowicjusz sprawi im aż tyle kłopotu. Dwumecz stał się popisem działdowian, a pierwsze zwycięstwa (6:3 i 6:5) przejdą do historii. Tak samo jak okrzyk radości, który tak się niósł s Kutna słychać go było w rodzinnym mieście.

 

Pierwszy mecz rozpoczął się od prowadzenia Yankeesów 2:1. Po II zmianie był remis ale trzecia zmiana zaskoczyła przeciwników. Trzy obiegi – Pawła Karbowskiego, Dawida Jurkowskiego i Kordiana Sury dały prowadzenie Yankeesom 5:2 i wywołało konsternację wśród Jastrzębi. W V zmianie zmniejszyli rozmiary porażki na 5:3 ale obieg Marcina Morawskiego podwyższyl wygraną na 6:3 dla Yankeesów. Nareszcie wszystko było jak trzeba- bardzo dobra gra zarówno w ataku jak i obronie, brak błędów, po których przeciwnik zdobywa punkty – i sukces murowany! Jastrzębie nie mogło uwierzyć, że porażka stała się faktem.

Yankees Działdowo – Jastrząb Jastrzębie Zdrój   6:3 (2:1, 0:1, 3:0, 0:0 ,0:1 ,1:0 , 0:0)

Skład Yankees Działdowo/ Paweł Karbowski, Dawid Jurkowski, Radosław Myśliński, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowski, Mariusz Pyć, Marcin Morawski, Eliasz Draszkiewicz, Kamil Olichwier, Radosław Reluga, Jakub Rydel, Kordian Sura, Dawid Jurek, Mateusz Jurek, Karol Gulczyński.Trener grający Maciej Lipiński, Coach Zdzisław Ziółkowski

Po 30 minutach odpoczynku trzeba było po raz kolejny walczyć z „ podrażnionym” przeciwnikiem, który jeszcze nie mógł uwierzyć w to co się stało. Jastrzębie zaczęli od prowadzenia 1:0 ale szybko Radosław Myśliński i Dawid Jurek wyprowadzili Yankeesów na prowadzenie 2:1. Do VI zmiany działdowianie utrzymywali bezpieczną przewagę 5:3 podobnie jak w I meczu. W tej zmianie baseballiści z Jastrzębia Zdroju wyrównali na 5:5 i zrobiło się na boisku bardzo gorąco. Jednak Yankeesi w tej zmianie dzięki obiegowi Pawła Karbowskiego ponownie wyszli na prowadzenie 6:5. W ostatniej zmianie /7/ Jastrzębie musiały zdobyć co najmniej 1 punkt aby marzyć jeszcze o zwycięstwie w dogrywce. I tym razem Yankeesi nie dali sobie wydrzeć drugiego zwycięstwa co stało się faktem. Jeszcze raz wielkie brawa należą się całemu zespołowi i miejmy nadzieję, że wspaniałą walkę baseballistów z Działdowa będzie można już niedługo zobaczyć na własnym boisku.

Yankees Działdowo – Jastrząb Jastrzębie Zdrój 6:5 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0, 2:1, 1:2 0:0)

Skład Yankees Działdowo : Paweł Karbowski, Dawid Jurkowski, Radosław Myśliński, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowski, Mariusz Pyć, Marcin Morawski, Eliasz Draszkiewicz, Kamil Olichwier, Radosław Reluga, Jakub Rydel, Kordian Sura, Dawid Jurek, Mateusz Jurek, Karol Gulczyński. Trener Maciej Lipiński, Coach Zdzisław Ziółkowski

Kolejny mecz Yankeesi zagrają 15 czerwca o godzinie 10.00 z Piratami Władysławowo na boisku w Osielsku.

Wszyscy baseballiści dziękują władzom samorządowym województwa warmińsko-mazurskiego i miasta Działdowo oraz sponsorom, dzięki którym mogą uczestniczyć w rozgrywkach I ligi państwowej no i oczywiście zwyciężać , także godnie promować Warmię i Mazury. Szkoda tylko , że niektóre media „twardo” milczą o baseballu. Ale to ich sprawa! My i bez tego sobie musimy radzić i dalej będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki.

I LIGA – wyniki

BKS Wrocław- Feniksy Warszawa 6:4, 11:1

TABELA

BASEBALL WROCŁAW  6 0 6 1.000 50:15

FENIKS WARSZAWA 4 4 8 0.500 51:54

PIRACI WŁADYSŁAWOWO 4 4 8 0.500 52:75

JASTRZĄB JASTRZĘBIE 2 6 8 0.250 45:37

YANKEES DZIAŁDOWO 2 4 6 0.333 34:51

{AdmirorGallery}kutn9{/AdmirorGallery}

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x