III Turniej „Baseball Grunwald Cup 2012” – Mocny akcent na zakończenie lata

W dniach 20-21 września już po raz trzeci w Działdowie na boisku im. Ala Koproskiego przy ulicy Świerkowej 1 baseballiści rozegrają turniej „Grunwaldu Baseball Cup 2012” . Prawie w tym samym czasie na Polach Grunwaldzkich będzie trwał Turniej Rycerski i te dwie imprezy będą na zakończenie lata promocją wspaniałego zwycięstwa sprzed ponad 600 lat. Od dwóch lat turniej odbywa się w oparciu o rodzimych baseballistów ale tylko ze względów finansowych. Jest nutka nadziei , że w przyszłym roku powrócimy do zawodów w obsadzie międzynarodowej.

 

Mimo to w zespołach biorących udział w turnieju: ULKS Malinowo, Yankees Działdowo, ZSZ Działdowo i ZS Nr 1 Działdowo wystąpi wielu zawodników mających za sobą występy w tym sezonie w I lidze, Centralnej Lidze Baseballu, finałach Mistrzostw Polski Juniorów. Baseballiści działdowscy już 30 września na boiskach Centrum Małej Ligi w Kutnie walczyć będą w finale Centralnej Ligi z zespołami KSB Wrocław, Pasikoniki Warszawa i Comets Mazowsze o prymat w największej lidze w Polsce.

Puchar Grunwaldu będzie ostatnim etapem i najtańszym przygotowań do finału w Kutnie. III edycja Pucharu Grunwaldu odbędzie się dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Bronisława Mazurkiewicza / fundator pucharów i medali/, Starosty Działdowskiego / nagrody rzeczowe/, Muzeum Grunwaldzkiego w Stębarku / nagrody rzeczowe / , Ala Koproskiego /USA/ – statuetki, firm działdowskich – m.in. PROREMBUD, Bułka z Masłem, DEKORGLASS, MEBLOLUX, ABF Obróbka Skrawaniem, FAST OIL Mława oraz Kasy Stefczyka o/ Działdowo. Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy „ Yankees „ Działdowo.

Terminarz spotkań:

20 września 2012 / czwartek/:

Godz. 11.00   ZSZ Działdowo – UKS „Yankees” Działdowo

Godz. 12.30 ZS Nr 1 Działdowo – UKS „Yankees” Działdowo

Godz. 14.00 ZSZ Działdowo – ULKS Malinowo

21 września 2012 / piątek/:

Godz. 10.00 ULKS Malinowo – UKS „ Yankees” Działdowo

Godz. 11.30 ZSZ Działdowo – ZS Nr 1 Działdowo

Godz. 13.00 ULKS Malinowo – ZS Nr 1 Działdowo

Uroczyste zakończenie turnieju o godzinie 14.30. Zapraszamy.

Organizator: Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x