Klubowe Mistrzostwa Województwa 2012 – Yankeesi Działdowo powrócili na tron

W dniu 16 października 2012 roku tradycyjnie Małdyty goszczą najlepsze baseballowe drużyny klubowe w kategorii kadetów walczące o prymat w województwie warmińsko-mazurskim. W tym roku w finale wystąpiły ekipy Yankees Działdowo, Wrota Lamkowo, Lider Miłomłyn i broniący tytułu gospodarze Altis Małdyty. Mimo nie sprzyjającej pogody , padającego miejscami deszczu i chłodu, śliskiego boiska wszyscy uczestnicy / 60 zawodniczek i zawodników/wykazali się dobrym przygotowaniem fizycznym i wysokimi umiejętnościami technicznymi. A najlepsi okazali się reprezentacji zespołu Yankees Działdowo i oni wywalczyli tytuł.

 

Mamy w województwie bardzo wielu wspaniałych i utalentowanych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych i szkoda, że z powodu braku finansów na kadry nie możemy „powalczyć” na arenach krajowych. A jak jesteśmy „mocni” pokazali już juniorzy i seniorzy Yankeesów Działdowo. Mecze rozgrywane były na boisku piłkarskim „Czarnych” Małdyty niestety użyczonym chyba po raz ostatni przez nowe władze na zawody baseballowe. Mamy nadzieję, że baseball nie zniknie z Małdyt. W meczach półfinałowych los skojarzył Yankees Działdowo z Liderem Miłomłyn a gospodarzy z Lamkowem.

Yankeesi należeli w tym meczu do faworytów i potwierdzili to wygrywając mecz wynikiem 10:0.Baseballiści z Miłomłyna z roku na rok grają coraz lepiej i chyba trochę zjadła ich trema w spotkaniu z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Tym razem zespół Lidera Miłomłyn, podopieczni Andrzeja Krzykowskiego jeszcze nie sprostali faworytom, ale przy lepszej formie miotaczy wynik nie będzie już tak oczywisty.

Natomiast w drugim meczu gospodarze trenowani przez Piotra Dotkę zgotowali horror baseballowy. W meczu z Lamkowem, które ma silny skład w tej kategorii wiekowej do ostatniej piłki ważyły się losy meczu. Przy stanie 8:3 dla Lamkowa grający na „pałce” gospodarze zaczęli powoli odrabiać straty doprowadzając do stanu 8:8. W ostatniej akcji bohaterka meczu została Karolina Malinowska , która odbiła piłkę na I bazę poświęcając siebie / została wyautowana/ ale pozwalając zawodnikowi z 3 bazy na zdobycie zwycięskiego punktu. 9:8 dla Altisu Małdyty i podopiecznym Szymona Kurdynowskiego z Lamkowa pozostała walka o III miejsce.                                                                            

Wrota Lamkowo to klub prowadzony przez stowarzyszenie o tej samej nazwie mający już na koncie wiele sukcesów baseballowych. W meczu o III miejsce ponownie rozgorzała walka o każdy metr boiska. Tym razem zawodnicy Lidera Miłomłyn postawili wszystko na jedną kartę z silniejszym przeciwnikiem. Początek meczu zaczął się wręcz sensacyjnie od prowadzenia 4:0 baseballistów z Miłomłyna, którzy muszą uwierzyć w swoje umiejętności aby zwyciężać. Podobnie jak w meczu poprzednim dopiero „gorąca” końcówka i większe doświadczenie Lamkowa dało im trzecie miejsce w województwie.

Finał to kolejna walka odwiecznych rywali Yankees Działdowo i Altis Małdyty. Działdowianie wyszli na boisko aby zdetronizować Mistrza na jego własnym terenie. Początek to 2 punkty Yankeesów po błędach miotacza i jeden gospodarzy po błędzie obrońców. Wynik 2:1 zapowiadał emocje i takie były do końca. Yankeesi wśród których brylowało 3 Arturów!- miotacz Artur Strzeszewski / powrót do gry po prawie rocznej przerwie/, łapacz Artur Maliszewski i pierwszo-bazowy   Artur Łukaszewski zdobyli jeszcze 3 obiegi i prowadząc 5:1 byli blisko tytułu mistrzowskiego. Jednak mecz kończyli gospodarze i oni mieli ostatnią szansę na zmianę wyniku. Jednak ostatnia akcja meczu godna sfilmowania należała do Yankeesów. Trójka „Arturów „ wyautowała po pięknej akcji dwóch zawodników Altisu tzw. double i Yankeesi powrócili na tron Mistrza Województwa. Podopieczni Zdzisława Ziółkowskiego a w większości gimnazjaliści działdowskiej „dwójki” pokazali, że w tym roku na Działdowo nie ma mocnych.

Wyniki:

Półfinały

Yankees Działdowo – Lider Miłomłyn   10:0

Altis Małdyty – Wrota Lamkowo      9:8

o III miejsce:

Wrota Lamkowo – Lider Miłomłyn   6:5

o I miejsce

Altis Małdyty – Yankees Działdowo 1:5

Klasyfikacja finału:

1. Yankees Działdowo

2.Altis Małdyty

3.Wrota Lamkowo

4.Lider Miłomłyn

Skład Mistrzów Yankees Działdowo: Artur Łukaszewski, Artur Arzumanyan, Artur Maliszewski, Artur Strzeszewski, Kacper Rogalski, Kacper Ryński, Dominik Rynkowski, Szymon Rynkowski, Kinga Ciesiulska, Patrycja Wójcik, Jakub Szymański, Mateusz Brzozowski, Mateusz Cymbalak- trener Zdzisław Ziółkowski

Wicemistrzowie Altis Małdyty: Karolina Malinowska, Wojciech witkowski, Jakub Ornowski, Łukasz Przybułek, Piotr Chmielewski, Bartek Kwaśniewski, Jakub Kamiński, Wojciech Bakunowicz, Dawid Pliszka, Paweł Zdunkiewicz, Bartek Kurowski, Jakub Malinowski trener Piotr Dotka

Wrota Lamkowo: Tomasz Ruszkowski, Paweł kostrzewa, Karolina Wrocławska, Krzysztof Kostrzewa, Przemysław Pietrukaniec, Bartek Balcer, Radosław Milczek, Weronika Kondrat, Krzysztof Golan, Sebastian Czajkowski, Damian Andronanis, Hanna Kaczyńska, Kacper Łomżyński, Jakub Chorążewicz- trenerzy Szymon Kurdynowski, Piotr Smoliński.

Lider Miłomłyn: Krzysztof Cięszczyk, Dawid Czarzasty, Jakub Skibniewski, Filip Świgoński, Mateusz Kurowski, Ostapiuk Jakub, Tomasz Uściłowski, Daniel Wójcik, Kamil Czajkowski, Dominik Żurawski, Dawid Szabelski, Michał Dąbrowski, Anna Ziółkowska, Kinga Sotnik, Patrycja Kisiel, Joanna Cięszczyk, Patryk lis, Jakub Antoszewski- trener Andrzej Krzykowski.

Statuetki dla najlepszych zawodników Mistrzostw otrzymali: Artur Maliszewski, Artur Strzeszewski/ Yankees/, Wojciech Bakunowicz, Jakub Ornowski/ Altis/,Krzysztof kostrzewa, Tomasz Ruszkowski/Wrota/, Dawid Szabelski, Daniel Wójcik/ Lider/.

Statuetki dla Najlepszych zawodników drużyny otrzymali: Artur Łukaszewski, Jakub Szymański/Yankees/, Paweł Zdunkiewicz,Wojciech Witkowski/ Altis/, Weronika Kondrat, Przemysław Pietrukaniec/Wrota/, Anna Ziółkowska, Kamil Czajkowski/Lider/.

Organizatorami Mistrzostw byli Piotr Dotka, klub Altis Małdyty oraz Zdzisław Ziółkowski. Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Małdyty, Alowi Koproskiemu/ USA/ za wsparcie zawodów.

Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}mald16{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x