Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Warszawa 2020 – Warmia i Mazury nadal na podium

Fot. Zdzisław Ziółkowski
W sobotę (10 października) reprezentanci Warmii i Mazur w kategorii U-12 walczyli w Warszawie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w baseballu. Zawody finałowe strefy A odbyły się na boisku SP 205 Warszawa, która jest „kopalnią baseballistów” i siedzibą Ekstraligowej drużyny WKB „Centaury”. Reprezentacja Warmii i Mazur wróciła ze srebrnymi medalami.

Strefa A to województwa: mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie. W finale zagrały zespoły : Yankees Działdowo /WM/, Centaury Warszawa /MAZ/, Dęby Osielsko /KPM/, zabrakło Stali BIS Kutno /kwarantanna/.

Bardzo dobre mecze rozegrali nasi baseballiści, którzy już w pierwszym meczu trafili na gospodarzy – Centaury Warszawa. Zespół ze stolicy to mistrzowie sprzed roku i mający świetne zaplecze do uprawiania baseballu. Nasza kadra, bez kilku zawodników , rozpoczęła mecz po wczesno-porannej podróży niezbyt optymistycznie. Początek meczu to prowadzenie 2:0 gospodarzy, ale tylko na chwilę , dobra gra w ataku i było już 9:2 dla Yankees Działdowo. Po 3 zmianach, przy stanie 14:5 było jasne że wygrana jest blisko. Jeszcze zryw Centaurów i koniec meczu . Wygrana 14:9 z baseballistami ze stolicy to duży sukces.

Po krótkim odpoczynku mecz z mocnymi Dębami Osielsko. Pierwsze 2 zmiany to bardzo dobra gra Dębów w ataku i obronie i prowadzenie 8:0. Świetnie spisywali się miotacze z Osielska. W 3 zmianie to my zagraliśmy wspaniale. Najpierw home run/ wybicie poza boisko Maćka Kowalskiego ponad 65 m/ a potem akcja Antoniego Maiera i pełny obieg poderwały zespół, który zdobył 4 punkty. Kolejna zmiana remisowa 0:0 , ale ostatnia to przewaga rywali nad już zmęczonymi Yankeesami i ostatecznie wygrana przeciwników 14:4. Zawodnicy z Osielska pewnie pokonali 18:3 i zasłużenie wywalczyli złoto, my zaś zdobyliśmy srebro i od trzech lat meldujemy się na podium mając komplet medali. Organizatorzy wyróżnili statuetkami MVP drużyny Olka Stanisławskiego i najlepszego odbijającego Maćka Kowalskiego .

Wyniki

Centaury Warszawa / MAZ/– Yankees Działdowo /WM/ 9:14 / 2:9, 1:2, 2:3, 4:0, 0:-/

Yankees Działdowo /WM/ – Dęby Osielsko / KPM/ 4:14 / 0:4, 0:4, 4:0, 0:0, 0:6 /

Klasyfikacja końcowa:

1.Dęby Osielsko /KPM/

2. Yankees Działdowo /WM/

3. Centaury Warszawa /MAZ/

Skład Kadry Województwa Młodzików : Maier Antoni , Markowska Wiktoria, Tomaszewska Oliwia, Kowalski Maciej, Szostek Fabian, Stanisławski Aleksander, Warmiński Karol, Lepak Bartek, Kunowski Witold, Jakowicz Stanisław, Łukowicz Olaf, Ulatowska Maja, Jakóbowska Aleksandra – trener Koordynator Kadry Zdzisław Ziółkowski, trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Dziękujemy za wsparcie Urzędowi Marszałkowskiemu , Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Miasto Gminie Działdowo i Starostwu Działdowskiemu.

Trener Koordynator Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x