Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego – Małe szkoły z wielką pasją

W środę 25 maja na boisku piłkarskim w Jamielniku przy Zespole Szkół odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego w baseballu. W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych z Jamielnika, Zajączkowa Lubawskiego i Tylic. Tym razem zabrakło przedstawiciela Nowego Miasta Lubawskiego. Zawody były przetarciem przed Mistrzostwami Województwa SZS w Małdytach, które odbędą się w piątek 27 maja.

 

Mistrzostwa zorganizowane przez nauczyciela wychowania fizycznego i fana baseballu Panią Renatę Bojarską przy współudziale Dyrektor Szkoły Pani Marzeny Weisgerber i Starostwa Powiatowego były bardzo zacięte i stały na niezłym poziomie.

W pierwszym meczu zagrali ze sobą przyjezdni – SP Tylice i Zajączkowo Lubawskie. Od początku meczu i pierwszej zmiany widać było, że oba zespoły w ataku czują się najlepiej. Po zagraniach home run / poza boisko/ wynik pierwszej odsłony – 8:6 dla Tylic. Drugą  wygrały Tylice 2:0 po bardzo dobrej grze w obronie. Kolejne zmiany to pogoń podopiecznych Doroty Nowińskiej uwieńczona w końcu sukcesem, w czwartej zmianie Zajączkowo doprowadziło do remisu 15:15. Ostatnia zmiana jednak należała do Tylic trenowanych przez Grażynę Zagórską 1:0, a wygraną 16:15 w całym meczu zapewnił Michał Kuciński.

W drugim meczu pokonani z SP Zajączkowo zmierzyli się z gospodarzami SP Jamielnik podopiecznymi Renaty Bojarskiej. Ten mecz do drugiej zmiany miał wyrównany charakter. Oba zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie by zakończyć drugą zmainę remisowo 7:7. W zespole gospodarzy imponował dalekimi wybiciami zawodnik z 7 na koszulce Arkadiusz Suchocki. Niestety nie pomogło to Jamielnikowi bo w końcówce meczu bezbłędnie grali w obronie baseballiści Zajączkowa, co dało im wygraną 13:7.

Trzeci mecz pomiędzy Jamielnikiem i Tylicami miał zadecydować o mistrzostwie. Widać było już po pierwszej zmianie, że oba zespoły postawiły na atak. Dalekie wybicia Bartłomieja Diasa / Tylice/ i ponownie Arkadiusza Suchockiego/ Jamielnik/ dały remis 6:6. Kolejne odsłony to walka „łeb w łeb”. Przed ostatnią zmianą na prowadzenie wyszli zawodnicy Tylic 11:7. Jednak finisz należał do gospodarzy i cały mecz wygrany 13:11. Wszystkie drużyny zaliczyły po zwycięstwie i porażce. O miejscach decydowały małe punkty, a te w baseballu promują obronę.

Sędzia główny zawodów Zdzisław Ziółkowski / trener Yankees Działdowo/ podsumował punkty i okazało się ,że najmniej obiegów stracili baseballiści Zajączkowa Lub. przed Jamielnikiem i Tylicami i taka jest też klasyfikacja drużyn:

Tabela

1. SP Zajączkowo Lubawskie  –  1    1      28:23

2. SP Jamielnik                     –   1    1      20:24

 

3. SP Tylice                         –   1    1      27:28

 

SP Zajączkowo Lubawskie

Barbara Jankowska / 3/, Radosław Wolski/4/, Seweryn /4/, Nadolski /5/, Karczewski /3/, Bączek / 1/, Petrykowski / 3/, Gruźlewski /3/, Dąbrowski/2/ – trener Dorota Nowińska

SP Jamielnik

Aleksander Rochewicz/ 3/, Adrian Wałaszek / 4/, Sebastian Zawolski/ 2/, Arkadiusz Suchocki / 4/, Patryk Kurowski, Adrian Gorzka, Monika Skwarek / 1/, Grzegorz Łątkowski/3/, Łukasz Brózda/ 1/, Paweł Rochewicz/2/, Weronika Lewsza, Adam Piechowski- trener Renata Bojarska

SP Tylice

Bartłomiej Dias /4/, Radosław Lange/ 3/, Sebastian Lange/1/, Gabriel Golder/ 3/, Natalia Neubert / 3/, Mateusz Komar/ 3/, Marcin Lendzion / 3/, Daniel Jastrzębski / 4/,Dawid Bukowski, Wiktoria Jastrzębska, Krzysztof Kaniecki – trener Grażyna Zagórska.

Rewanż już za dwa dni w Małdytach i Panie trenerki zmierzą się z zespołami prowadzonymi przez mężczyzn, a kto wygra nie wiadomo, bo taki już jest sport. Brawa dla tych małych szkół, które mimo kłopotów finansowych jakoś docierają na miejsce zawodów. Miejmy nadzieję, że dzieci które „palą” się do gry na finał też pojadą.

Sędzia główny zawodów Zdzisław Ziółkowski

{vsig}baseball26.05.11{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x