Mistrzostwa Warmii i Mazur – Młodzicy Małdyt znów z tytułem

W przeddzień kalendarzowej jesieni Działdowo gościło najlepsze drużyny województwa w kategorii młodzika walczące o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Pana Zbigniewa Lewickiego. Zawody w ostatniej chwili zostały przeniesione o dzień wcześniej ponieważ termin pokrywał się z zawodami Orlika w piłce nożnej. Baseballiści to wyrozumiały ”naród” i ustąpił miejsca „ kopanej” – wszak jedne i drugie zawody są dla dzieci.

Na „Al. Koproski Baseball Stadium” bo takie imię nosi jedyne na Warmii i Mazurach boisko do gry w baseball, blisko 100 młodych adeptów walczyło o kolejny tytuł najlepszej drużyny naszego województwa. Zawody nie tylko miały charakter walki sportowej,ale były jednocześnie wstępną kwalifikacją do reprezentacji województwa. Mimo , że to pierwsze zawody po wakacjach wiele ekip zaprezentowała dobry poziom a mecze były bardzo interesujące.

W eliminacjach grupowych bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy i zawodniczki z Małdyt i Bartołt wygrywając wszystkie spotkania oraz Zajączkowa i Jamielnika które z roku na rok robią coraz większe postępy.

W meczu o V miejsce „gospodynie” Yankees Działdowo / zespół tworzyły dziewczęta rozpoczynające przygodę z baseballem/ pokonały SP Lamkowo 23:4 i dopiero trzecie spotkanie pozwoliło działdowiankom pozbyć się tremy meczowej. W meczach grupowych uległy w identycznym stosunku 4:7 medalistom zawodów.

Bardzo zacięty pojedynek o brązowy medal stoczyły zespoły Zajączkowa i Jamielnika. W normalnym czasie mecz zakończył się po 5 zmianach remisem 9:9 i potrzebna była dogrywka w której lepsi o 1 obieg okazali się baseballiści z Zajączkowa. Zwycięstwo 12:11 i po raz pierwszy zdobyty medal na zawodach rangi mistrzostw.
Cała drużyna wraz z trenerką Panią Dorotą Nowińską skakała z radości.

W finale spotkały się 2 ekipy faworytów w tej kategorii wiekowej Małdyty i Bartołty. Do 4 zmiany utrzymywała się kilkupunktowa przewaga „mistrzów” z Małdyt – podopiecznych Piotra Dotki i mecz był bardzo wyrównany. W końcówce spotkania kilka dalekich odbić zawodników klubu Altis pozbawiło wiary zawodników trenera Szymona Kurdynowskiego na zdobycie złotego medalu. Kolejny tytuł dla Małdyt po wygranej 14:6 a brawa należą się obu drużynom za finał.
Zwycięzcy grali w składzie: Wojtek Bakunowicz, Paweł Zdunkiewicz, Piotr Chmielewski, Jakub Kamiński, Patryk Melnyk, Rudnicki Dominik, Karol Ukleja, Piotr Walczak, Łukasz dubicki, Karolina Malinowska, Przemek Warenik, Wojtek Witkowski, trener Piotr Dotka.

Drużyna All Stars / GWIAZD/ Mistrzostw:

Paweł Zdunkiewicz / Małdyty/, Karolina Wrocławska / Bartołty/, Krystian Dąbrowski / Zajączkowo/, Arkadiusz Suchocki / Jamielnik/, Klaudia Równa / Działdowo/, Aleksandra Sałwińska/ Lamkowo/,

Najlepsi w zespołach:

Karolina Malinowska / Małdyty/, Joanna Przywóska / Bartołty/, Mariusz Nadolski / Zajączkowo/, Damian Ostrowski / Jamielnik/, Marta Chądzyńska / Działdowo/, Paweł Kostrzewa / Lamkowo/.

Nagrody dla najlepszych ufundowali Al. Koproski / USA/, Prezes Federacji Pan Zbigniew Lewicki / „ ojciec” wszystkich sportów Warmii i Mazur jak nazywają Go z uznaniem wszyscy baseballiści/ oraz Prezes Klubu Yankees Pan Zbigniew Młodawski. Doskonale zorganizowany turniej na dwóch doskonale przygotowanych boiskach to od dawna domena baseballu.

Szkoda tylko, że nie wszystkie dzieci mogły wziąć udział w Mistrzostwach za sprawą Pań Dyrektorek szkół , które uważają zawody sportowe za stratę czasu. Sport jednak – trzeba o tym pamiętać, rozwija nie tylko fizycznie ale i umysłowo. Apel do „rządzących szkołami „ nie zabierajcie dzieciom najlepszych chwil w ich życiu.

Wyniki Mistrzostw:

Mecze grupowe:

UKS „ Żak” Jamielnik – SP Lamkowo 21:4
UKS ”Fryga” Zajączkowo – UKS ”Yankees” Działdowo 7:4
UKS ”Yankees” Działdowo – SP Bartołty 4:7
SP Lamkowo – UKS ”Altis” Małdyty 18:0
UKS ”Fryga” Zajączkowo – SP Bartołty 6:10
UKS ”Żak” Jamielnik – UKS ”Altis” Małdyty 10:15

Mecze o miejsca:

o V-VI UKS” Yankees” Działdowo – SP Lamkowo 23:4
o III – IV UKS” Żak” Jamielnik – UKS” Fryga” Zajączkowo Lub. 11:12
o I-II UKS” Altis” Małdyty – SP Bartołty Wlk. 14:6

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

1. UKS „ Altis „ Małdyty
2. SP Bartołty Wielkie
3. UKS „ Fryga „ Zajączkowo Lubawskie
4. UKS „ Żak „ Jamielnik
5. UKS „ Yankees „ Działdowo
6. SP Lamkowo

Organizator: Zdzisław Ziółkowski

{gallery}Galerie/mw{/gallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x