MP juniorów Rybnik 2012 – Yankeesi Działdowo pod szyldem Kędzierzyna

W dniach 26-28 sierpnia 2012 w Rybniku odbyły się finały Mistrzostw Polski U-18 w baseballu. Juniorzy działdowskich Yankeesów cały sezon grali w barwach klubu Caper Kędzierzyn – Koźle w I lidze państwowej i jako juniorzy także reprezentowali klub, do którego zostali wypożyczeni na ten sezon, zajmując w MP 5 miejsce. Niestety w naszym województwie baseball „wypadł” z programu szkoleniowego kadr wojewódzkich i aby nie stracić kontaktu z najlepszymi zawodnicy grali dla klubu , który zapewnił im warunki finansowe.

 

W zespole Kędzierzyna występowało 6 zawodników: Paweł Karbowski, Przemysław Kawczyński, Karol Gulczyński, Radosław Myśliński, Dawid Jurkowski i Michał Grzebski, którzy wywalczyli najpierw do awans do finału a a tam wywalczyli V miejsce w kraju. W baseball grają zespoły 9 osobowe więc Yankeesi stanowili 2/3 drużyny. Przy szczęśliwszym losowaniu była nawet szansa na medal. W grupie, w której grała drużyna z Yankeesami w składzie występowały zespoły Kutna i Rybnika, które ostatecznie wywalczyły tytuły Mistrza / Silesia Rybnik/ i Wicemistrza / Stal Kutno/ Polski. „Nasza” drużyna w meczu o V miejsce pokonała zespół Demony Miejska Górka 5:4, notabene złożoną z zawodników lidera I ligi! Natomiast w zespole Kutna „pierwsze skrzypce” grał były zawodnik „ Altisu” Małdyty i „Yankeesów” Działdowo Maciej Wróblewski.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski

Faza grupowa (Grupa A- boisko Rybnik Grupa B- boisko Żory)

Dzień pierwszy:

Kutno – Rybnik 11:5

Żory – Osielsko 6:21

Kędzierzyn – Koźle/ Działdowo – Kutno 3:23

Miejska Górka – Żory 5:10

Dzień drugi:

Rybnik – Kędzierzyn – Koźle/ Działdowo 11:1

Osielsko – Miejska Górka 9:0

Półfinał

Osielsko – Rybnik 0:1

Kutno – Żory 11:2

Dzień trzeci:

Mecz o miejsce 5

Kędzierzyn – Koźle/ Działdowo – Miejska Górka 5:4

Mecz o miejsce 3

Osielsko – Żory 9:16

Mecz o miejsce 1

Rybnik – Kutno 5:1

TABELA KOŃCOWA

1 KS SILESIA Rybnik

2 MKS STAL BiS Kutno

3 BUKS GEPARDY Żory

4 UKS DĘBY Osielsko

5 UKS CAPER Kędzierzyn – Koźle/ Działdowo

6 TSB DEMONY Miejska Górka

We wrześniu Yankeesi walczyć będą o tytuł Mistrza Polski w Centralnej Lidze Baseballu, a w sezonie 2013 zadebiutują w I lidze państwowej . Chyba, że znowu środki zostaną przekazane na „ważniejsze” sporty i zamiast oglądać baseball na dobrym poziomie w naszym województwie najlepsi zasilą kluby I i Extra Ligi. Także we wrześniu odbędą się dwa cykliczne Turnieje o Puchar Grunwaldu / po raz trzeci/ dla seniorów / w Działdowie/ i dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów / w Małdytach/ .

{AdmirorGallery}kedz28{/AdmirorGallery}

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x