Od Yankeesów do ekstraligi – Nam pozostaje satysfakcja

Uczniowski Klub Sportowy "Yankees" Działdowo jest "kuźnią" wychowanków w dyscyplinie baseball. Od lat, a dokładnie od 1994 roku prowadzi szkolenie w Działdowie oraz na Warmii i Mazurach. Baseball gości jako dyscyplina w Olsztyńskiej Szkole Wyższej dzięki czemu studenci mają okazję poznać tajniki tego sportu. Yankeesi odnoszą sukcesy w kraju i zagranicą, w Mistrzostwach Polski i turniejach międzynarodowych.

 

W tym roku wielu zawodników i zawodniczek z Działdowa zasiliło drużyny ligowe polskiej ligi baseballu i softballu kobiet.

Najwyżej awansował Damian Balicki, który przeszedł do drużyny Centaury Warszawa, grającej w polskiej najwyższej lidze baseballu. Damian został także  studentem I roku Wyższej Szkoły Pożarnictwa w Warszawie. Jako zawodnik Yankeesów miał na swoim koncie wiele sukcesów w kraju – m.in. IV miejsce w Mistrzostwach Polski dzieci, VII -VIII miejsca w Mistrzostwach Polski juniorów, był członkiem Kadry Narodowej Juniorów. W tym sezonie Centaury, mające w swoim składzie dwóch reprezentantów Polski, trzech Hiszpanów i Kubańczyka zajmują IV miejsce w Extra lidze z dwoma zwycięstwami nad wysoko notowanymi zespołami Dębów Osielsko i Demonami Miejska Górka W meczach tych Damian Balicki  grał w pierwszym składzie co rokuje nadzieje na wysokie loty tego niespełna 20-latka. Jako pierwszy z Yankeesów, który już zaszedł tak wysoko otrzymał od trenera Zdzisława Ziółkowskiego upominki klubowe oraz życzenia jak najszybszego reprezentowania barw kraju.

W tym sezonie do gry w II lidze męskiej przymierzają się rówieśnicy Damiana z drużyny: Paweł Łagowski i Bartosz Malinowski. Studiujący w Gdańsku mają zasilić drużynę Piratów Władysławowo. W I lidze w drużynie MKS Kutno gra już i uczy się były zawodnik Yankeesów, a wychowanek Altisu Małdyty / trener Piotr Dotka/ Maciej
Wróblewski.

Natomiast w zespole softballu kobiet w I lidze, w barwach Diamonds Warszawa występują byłe zawodniczki Yankees Działdowo – Patrycja i Aneta Prusak. Obie mają na koncie wicemistrzostwo Polski kadetek i juniorek a Patrycja wraz z trenerem Kadry Narodowej juniorek Zdzisławem Ziółkowskim VI miejsce w mistrzostwach Europy we Włoszech w 2006 roku. Obecni zawodnicy klubu, na razie grający w Działdowskiej Lidze Baseballu, już niedługo pewnie zasilą kolejne kluby w kraju.

Yankees Działdowo ze względu na brak środków finansowych / dotacje roczne w kwocie 6 000 PLN nie pokryją udziału w rozgrywkach nawet II ligi/ i zbyt małe boisko, na którym nie mogłyby odbywać się mecze seniorów / klub by musiał rozgrywać mecze na wyjeździe/, zajmuje się szkoleniem dzieci nie tylko w swoim klubie, ale też organizacją imprez baseballowych na Warmii i Mazurach .A o naszych wychowankach w kraju i zagranicą będzie na pewno słychać wiele dobrego, o czym nie omieszkamy powiadomić sympatyków i media naszego województwa.

Po świętach kolejne mecze Działdowskiej Ligi Baseballu, mecze play off i finał ligi przewidziany na 26 maja, w maju i czerwcu także Mistrzostwa Szkół Podstawowych / Małdyty/, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych / Działdowo/, Turniej Wojewódzki w Barczewie.

 

Zdzisław Ziółkowski

{vsig}baseball26.04{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x