OOM Kutno 2020 – Determinacja nagrodzona -Yankeesi Działdowo z brązowymi medalami

Fot. Zdz. Ziółkowski
W dniach 1/4 października Kutno gościło w finałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży najlepszych baseballistów z Polski w kategorii U-15. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Już sam awans Yankeesów Działdowo / po raz trzeci z kolei ) był sukcesem, tym bardziej, że w składzie nie było ani jednego 15-latka. Ostatecznie działdowianie wrócili z brązowymi medalami, co jest z pewności dużym wydarzeniem w historii klubu.

Przypomnijmy, że zespół Yankees Działdowo awansował do finałów ze swojej strefy bezpośrednio pokonując mistrza z 2019 Centaury Warszawa 11:10 i Stal BiS Kutno 12:10. W rywalizacji o medale faworytami były drużyny z południa Polski Barons Wrocław, a głównie Silesia Rybnik mająca w składzie zawodników grających w Ekstralidze. Tak też się stało, faworyci pewnie pokonali Działdowo / 14:3, 18:3/ i Kutno 25:5 i 19:5/. Walka o 1 i 3 miejsce miała się rozstrzygnąć w niedzielę. My od godziny 9.00 do godz. 13.00 pięciokrotnie podchodziliśmy do meczu. Zespół był mocno zmotywowany i żądny walki o medal jak nigdy dotąd. To było prawdziwe wyzwanie. Niestety , ze względu na obfite opady deszczu nie udało się rozegrać żadnego z pozostałych spotkań.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wręczono podwójne korony medalistów złotych i brązowych . Niestety padający deszcz tak zniszczył profesjonalne boiska , że organizatorzy musieli podjąć decyzję co do klasyfikacji.

Klasyfikacja OOM:

1. KS Silesia Rybnik/Barons Wrocław

3. Stal Kutno/Yankees Działdowo

Odnieśliśmy wspaniały sukces dla województwa warmińsko-mazurskiego w okresie niezbyt przyjaznym dla sportu. Zawodnicy, trenerzy i rodzice zasługują na uznanie za piękny wynik. Baseballiści nie po raz pierwszy pokazali,że mają charakter i wolę walki o najwyższe trofea. Za rok osiągniemy optymalny skład kategorii junior młodszy i liczymy, że znajdą się środki na przygotowanie kadry , które pozwolą nam walczyć o Mistrzostwo Polski i złote medale Olimpiady Młodzieży. Wszyscy zawodnicy pokazali, że już na tym etapie walczą z faworytami jak „równy z równym”. Dotyczy to wszystkich graczy zarówno tych , którzy pojechali na finały jak również będących w szerokiej kadrze – ocenił start trener Zdzisław Ziółkowski

Skład drużyny: Adam Wityczyn, Artur Mikowski, Tomasz Borowiec ,Aleksander Stanisławski, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Nikodem Borowski, Michał Łuniewski, Przemysław Szajdek, Łukasz Ismer, Mikołaj Kruszewski, Kacper Pawluk oraz Milena Wrzecionowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Aleksandra Jakóbowska- trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x