OOM Rybnik 2021 – Yankeesi z Działdowa wicemistrzami Polski

Fot. Zdzisław Ziółkowski
W Rybniku zakończyła sie 1 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2021 w baseballu w kategorii ( junior młodszy U-15) będąca zarazem klubowymi Mistrzostwami Polski. Piękny sukces odniosła drużyna z Warmii i Mazur - Yankees Działdowo, która po zwycięstwie w turnieju strefowym w finalowym turnieju sięgnęła po srebrny medal, zdobywając jednocześnie tytuł wicemistrzów kraju.

Rywale to zespoły bezpośredniego zaplecza ekstra ligi- Barons Wrocław, Silesia Rybnik i Centaury Warszawa (awans do finału z baraży). We wtorek (29 czerwca) godzinie 16.00 tuż po otwarciu Yankeesi rozegrali mecz z drużyną Barons Wrocław (Mistrz Polski 2020). Spisali się doskonale. Zwyciężyli 11:1, nie pozwalając zawodnikom Wrocławia na zdobywanie punktów.

Po efektownym zwycięstwie w premierze Yankeesi spotkali się z gospodarzami Silesią Rybnik, głównym faworytem Olimpiady i Mistrzostw Polski. Do 5 zmiany działdowianie prowadzili 8:7 i zanosiło się na niespodziankę. Niestety trenerzy musieli dokonać zmiany miotacza, aby pozostawić go na mecz z Warszawą. Pozwoliło to odskoczyć Silesii na 18:10 i o wygraną było już trudno. Skorzystali na tym zawodnicy , którzy dotychczas nie grali, a odpoczęli ci z pierwszej „9”. Silesia wygrała 31:10.

Na zakończenie Mistrzostw Polski i Olimpiady w czwartek o godz. 14.00 odbyło się najważniejsze dla nas, ale i najbardziej dramatyczne spotkanie Mistrzostw – mecz o srebrny medal, ponieważ IV miejsce już było zajęte przez Wrocław , a mistrzem została Silesia Rybnik. Kto zdobędzie srebro a kto zadowoli się najniższym miejscem na podium? Z Centaurami Warszawa mamy swoje „porachunki”, wygraliśmy z nimi w strefowych zawodach 11:10 i zmusiliśmy ich do baraży. Pałali wielką żądzą rewanżu i o porażce nawet nie myśleli. Mecz pełen dramaturgii, bardzo dobra gra w obronie i ataku Yankeesów na boisku, jeszcze raz pokazała że nie „pękamy” przed zapleczem ekstraligi. Oni po kilku zgrupowaniach, meczach sparringowych , bez innych kłopotów. W sporcie liczą się talent, umiejętności, pracowitość, dobrzy trenerzy i tym pokonaliśmy Centaury Warszawa 24:17! Niestety zachowanie trenera i zawodników Warszawy po przegranym meczu, niegodne i obrażające Yankeesów, świadczą o ich lekko ujmując „prostactwie”. Ale zostawmy ich ze swoimi myślami, a my mamy największy sukces – klubowe wicemistrzostwo Polski

Wyniki Yankees Działdowo:

Yankees Działdowo – Barons Wrocław 11:1

Silesia Rybnik – Yankees Działdowo 31:10

Yankees Działdowo – Centaury Warszawa 24:17

Klasyfikacja końcowa finału:

1. SILESIA Rybnik 3 zw. Mistrz Polski

2. UKS „YANKEES” Działdowo 2 zw. Wicemistrz Polski

3. WUKB „CENTAURY” Warszawa 1 zw.

4. BARONS Wrocław 0 zw.

Skład Yankees Działdowo: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Michał Łuniewski, Tomasz Borowiec, Artur Mikowski, Bartek Lepak, Przemysław Szajdek, Nikodem Borowski, Aleksander Stanisławski, Witold Kunowski, Mikołaj Orpel, Maciej Kruszewski, trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski, Zdzisław Ziółkowski

Dziękujemy za wsparcie i zakup strojów na finał Starostwu Powiatowemu w Działdowie, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu za transport, firmie KOMBET Działdowo, PROREMBUD Działdowo. Szkoda, że nie wszyscy odpowiedzieli na nasz apel.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo' sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x