Ostatki w Działdowskiej Lidze – Dogrywka na wiosnę

W czwartek 27 listopada odbył się ostatni mecz jesienny DziałdowskiejLigi Baseballu. Tym razem aura pozwoliła na rozegranie meczu między Rendżersami i Pocztową / ZSZ Nr 1/. Oba zespoły jak na razie bez wygranej w lidze i to spotkanie miało zadecydować kto oprócz ZS Gródki /rozegrali tylko 1 spotkanie/ nie będzie miał na swoim koncie zwycięstwa.

 

Jak zwykle zespół Rendżers w pełnym składzie z trenerem Robertem Montowskim mocno „naładowany” energią i chęcią wygranej oraz „chłopcy” z Pocztowej z grającym trenerem Marianem Brandtem I zmianę zaczęli bardzo dobrą grą w ataku. Najpierw ZSZ Nr 1 rozpoczął od 4 obiegów zdobytych przez Wojciecha Borkowskiego, Jakuba Rydla, Przemka Kawczyńskiego oraz Pawła Pielgrzymowskiego i było 4:0.Zanosiło się na wysoką wygraną
Pocztowej, bo znowu Rendżersi zbyt szybko chcieli zdobywać punkty zapominali jednak, że przeciwnik potrafi dobrze grać w obronie.

II zmiana to nareszcie gra na poziomie w wykonaniu podopiecznych Montowskiego. Najpierw punkty Roberta Montowskiego, potem Dawida Dziawgo, Jacka Gruszki i Artura Sobotkowskiego doprowadziły do remisu w meczu 4:4. W III zmianie kolejny zwrot w tym meczu o „wszystko”. Zespół Mariana Brandta zdobył aż 6 obiegów w tym 2 punkty zdobyli Marian i Bartosz Brandtowi – rodzinny duet wyprowadzając na prowadzenie Pocztową 10:4 Rendżersi jednak pokazali, że walczyć będą o zwycięstwo do końca. Trzy obiegi Konrada Nazarewicza, Dziawgi i Sobotkowskiego ustaliły wynik na 10:7.

IV zmiana zaczęła się już przy zapadających ciemnościach. Oba zespoły jednak chciały walczyć o zwycięstwo mimo , że piłka już była słabo widoczna. Niestety na boisku baseballowym nie ma oświetlenia tak jak na Orlikach i mecze można rozgrywać tylko przy świetle dziennym. W ostatniej odsłonie zespół ZSZ Nr 1 zdobył 2 pkt i przy stanie 12:7 Rendzersi kończyli mecz będąc w ataku. Żeby wygrać musieli zdobyć co najmniej 6 punktów a do remisu i dogrywki potrzebowali 5. Punkt dla Rendżersów bardzo szybko
zdobył Marcin Pisarski i przy stanie 12:8 sędzia musiał przerwać mecz z powodu zapadających ciemności i dla bezpieczeństwa zawodników. W baseballu mecz musi zostać dokończony oba zespoły spotkają się po raz kolejny na dogranie meczu ale tylko pół zmiany, gdzie w ataku będą Rendżersi. Przy remisie będą dogrywki ponieważ należy wyłonić zwycięzcę.

W historii baseballu były już mecze rozgrywane po ponad 20 zmian a nawet dogrywane po kilku dniach. Dlatego też i w lidze działdowskiej mamy taką sytuację, że rozstrzygnięcie meczu nastąpić może dopiero na wiosnę. Zawodnicy obu zespołów stworzyli dramatyczne widowisko, które jeszcze długo będzie trzymać w niepewności.

Aktorzy tego meczu / w nawiasie zdobyte pkt./:

Rendżers Działdowo- M. Pisarski/ 1/,K. Piaskowiak, K. Nazarewicz / 1/, R. Mątowski /1/, D. Dziawgo / 2/, J. Gruszka /1/, A. Sobotkowski /1/, K. Sobotkowski /1/, A. Głowacki
ZSZ Nr 1 Działdowo: M. Brandt / 1/, B. Brandt/ 1/, P. Pielgrzymowski / 2/, K. Zembrzuski /3/, W. Borkowski /2/, J. Rydel /1/,P. Kawczyński 2/,

Tabela:

1 Yankees Działdowo   3  3  0  38:13  1.000

2 ZS nr 1 działdowo     2  2  0  14:18   1.000

3 ZS Malinowo             2   1  1  14:10   0.500

4 ZS nr 2 Działdowo    2   1  1  15:16   0.500

5 The Rendżers Dz.     2   0  2   6:22    0.000

6 ZSZ nr 1 Działdowo  2  0   2  9:23     0.000

7 ZS Gródki                  1  0   1   4:9      0.000

{gallery}Galerie/ziolkowski2{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x