Przedziwny mecz Yankeesów z Feniksami – Trzeba nadrobić stracony czas

Mimo wielu trudności Yankeesi Działdowo rozpoczęli udział w rozgrywkach 1 Ligi Baseballu w sezonie 2014. Najpierw spotkali się z Feniksami Warszawa. W roku ubiegłym baseballiści ze stolicy walczyli o Extraligę, ale w końcu rozgrywek lepiej finiszował zespół z Wrocławia. Yankeesi zajęli IV miejsce mimo, że skazani byli, ze względu na małe obycie ligowe, na same porażki.

Okazało się , że walczyli jak równy z równym z doświadczonymi i zaprawionymi w bojach przeciwnikami. W tej edycji Yankeesi grają w grupie „północnej” z byłym extraligowcem Demonami Miejska Górka i „prawie” extraligowcem Feniksami Warszawa. W grupie „południowej” występują debiutanci – Defenders Częstochowa , Rawa Katowice i zaplecze extraligowego zespołu Gepardy Żory.

Yankeesi w sezonie zasadniczym rozegrają 16 spotkań i nareszcie będą mogli gościć rywali na powiększonym boisku w Działdowie. Liczymy ,że już w czerwcu nastąpi inauguracja 1 ligi baseballu. Obecnie największym problemem jest brak boiska do treningu, a zajęcia na „Orliku” to za mało na ligę. Mecze wyjazdowe muszą zastąpić „trening”.

W składzie Yankeesów nastąpiły „małe” zmiany ponieważ w sezonie 2014 w działdowskiej drużynie zagrają gdańszczanie- Ricardo Santos i Daniel Gruszczyński. Pierwsze mecze ligowe / grupa „północna” rozgrywa 2 mecze jednego dnia / w Kutnie pokazały, że działdowianie jeszcze muszą „pograć”, aby nadrobić stracony czas brakiem boiska do treningu.

Mecz nr 1 zapowiadał duże emocje. Pierwsza zmiana dla Feniksów 1:0, druga – remis 0:0 a w trzeciej Yankeesi zdobyli 4 obiegi i wyszli na prowadzenie 4:1. Początek czwartej zmiany nie zapowiadał „dramatu” zespołu. Działdowianie zdobyli obieg i podwyższyli na 5:1. Końcówka meczu należała do baseballistów ze stolicy. Był to jednak skutek błędów w obronie i pomyłek miotaczy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Feniksów 18:5! Aż się wierzyć nie chce, że straciliśmy taką przewagę.

Po 30 minutach ciągle w strugach padającego deszczu rozpoczęło się drugie spotkania. Mecz działdowianie zaczęli z „nowym” miotaczem Łukaszem Przybułkiem, który dotarł do Kutna bezpośrednio po zgrupowaniu Kadry Polski juniorów w Żorach. Tym razem działdowianie już nie pozwolili sobie na błędy i po zaciętym meczu ulegli warszawiakom 2:3, a w poszczególnych zmianach było: 0:0, 0;0,0:2, 0:0, 0:1, 2:0,0:0. W kolejnych meczach z silnymi przeciwnikami postarają się o wygrane.

Działdowianie grali w składzie: Paweł Karbowski / P- miotacz, SS-łącznik/, Radosław Myśliński / 1B- pierwszo-bazowy/, Dawid Jurkowski / C – łapacz/, Marcin Morawski / LF- lewo-zapolowy/, Ricardo Santos / CF- środek zapola/, Jakub Rydel / RF- prawo-zapolowy/, Reluga Radosław / 3B- trzecio-bazowy/, Bartosz Gajtkowski / 2B- drugo-bazowy/, Eliasz Draszkiewicz / P- miotacz, SS- łącznik/, Łukasz Przybułek / P-miotacz/, Mateusz Przybułek / P- miotacz/, Karol Gulczyński /3B- trzecio-bazowy/, Damian Zaczkowski / 1B – pierwszo-bazowy/- coach Zdzisław Ziółkowski.

Yankeesi zagrali w osłabieniu bez grającego trenera Macieja Lipińskiego i Kamila Olichwiera.

Najważniejsze, że ruszyła rozbudowa boiska w Działdowie/ dzięki wsparciu Ala Koproskiego z USA i władz miasta/. W czerwcu planowane jest otwarcie i pierwszy mecz ligowy w Działdowie , a także na Warmii i Mazurach. Kolejne spotkania Yankeesi rozegrają jeszcze na wyjeździe z Demonami Miejska Górka / 17.05./ i Feniksami Warszawa / 24.05./.

{AdmirorGallery}yank6{/AdmirorGallery}

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo yankees dzialdowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x