Puchar Prezydenta RP w międzynarodowym wydaniu – Działdowo Cup trampoliną do sławy

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu – Działdowo Cup 2015 o Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Burmistrza Miasta Grzegorza Mrowińskiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina odbędzie się w dniach 12-15 marca 2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Organizatorem turniejów jest Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” Działdowo przy współpracy Dyrekcji szkoły. W tym roku w zawodach weźmie udział 12 zespołów: z Litwy /Lithuanica Kowno, Radiviliskis , BK Utena/ , Białorusi / Zubrs Brześć, Sugar Storm Skidel, BK Mińsk/, Ukrainy / West Fire Równe, Darnitsa Tigers Kijów/ , Mołdawii / Abator Kiszyniów, SDUSOR 4 Tiraspol i Polski „Yankees” Działdowo / gospodarze/, Demony Miejska Górka/.

Blisko 200 młodzików , młodych baseballistów walczyć będzie nie tylko o trofeum główne – Puchar Kryształowy Prezydenta RP, ale także o Puchar „Fair Play” Polskiego Komitetu Olimpijskiego ale także o kwalifikacje do Kadr Narodowych na Mistrzostwa Europy. Turniej działdowski słynie z wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Dzięki temu wielu zawodników biorących udział od 15 lat zyskało wielkie sukcesy m.in. dwóch z nich występuje w MLB lidze zawodowej baseballu / z Wilna i Brześcia/, większość uczestniczy w najwyższych ligach państwowych swoich krajów, Mistrzostwach Europy i świata.

Zaproszone w tym roku zespoły to czołówka europejska kategorii młodzieżowych i gospodarzom o sukces nie będzie łatwo z różnych powodów. Młodzicy praktycznie rozpoczęli naukę baseballu. Wprawdzie ich postępy dzięki pracy trenerów Macieja Lipińskiego i współpracującego Zdzisława Ziółkowskiego są niepodważalne, ale w konfrontacji z tak wymagającymi przeciwnikami czeka ich niełatwe zadanie.

{AdmirorGallery}prezydent67{/AdmirorGallery}

W roku ubiegłym bliscy zdobycia Pucharu Prezydenta RP byli kadeci , natomiast najmłodsi będą walczyć o jak najlepszą lokatę. Uroczyste otwarcie turnieju w piątek / 13.03./ o godz. 12.00 a ceremonia zakończenia XV już turnieju w niedzielę o godz. 15.15. Zapraszamy do hali na spotkania eliminacyjne od godz. 7.00 – 22.00 w piątek i sobotę i finały od 8.00-15.00 w niedzielę.

W hali będzie czynna wystawa poświęcona XXXV leciu pracy /1980-2015 / w Działdowie nauczyciela wychowania fizycznego Zdzisława Ziółkowskiego oraz działalności Aleksandra Koproskiego / USA/ współtwórcy sukcesów baseballu działdowskiego , działacza Polonii Amerykańskiej. Zapraszamy w imieniu organizatorów na turniej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x