Rusza Działdowska Liga Baseballu – Historyczna Misja Yankeesów

Pierwsi na boisko baseballowe „ Al. Koproski Baseball Stadium” przy ulicy Świerkowej w Działdowie wybiegną Yankeesi Działdowo i  rewelacja roku poprzedniego THE RENDŻERS Działdowo. Yankeesi to głównie gimnazjaliści / „ świeżo upieczeni „Mistrzowie Województwa z 14 września/ wzmocnieni starszymi kolegami wypożyczonymi do II ligowego Diamentu Piła/. W wielu zespołach nastąpiły zmiany kadrowe- tegoroczni maturzyści odejdą do innych klubów polskiej ligi baseballu, a absolwenci gimnazjum zasilą drużyny uczestników ligi.

 

W tym sezonie w lidze wezmą udział  oprócz wymienionych już drużyn – licealiści ZS Nr 1 i 2, ZSZ z Pocztowej, ZS Malinowo oraz ZS Gródki. Faworytami są licealiści z ZS Nr, 1 ale jak już przekonało się wiele drużyn w lidze „działy się cuda” i wielcy faworyci odpadali z walki o zwycięstwo . Organizatorzy Działdowskiej Ligi Baseballu / DLB/: Zdzisław Ziółkowski , Prezes klub UKS „ Yankees” Działdowo Zbigniew Młodawski, Dyrektor Gimnazjum Nr 2 Marlena Perzyńska wystąpili ponownie o Patronat Burmistrza Miasta i Starosty Działdowskiego, a do sponsorów o wsparcie finansowe ligi -m.in. Al. Koproskiego  USA/, firm „ Bułka z Masłem”, PROREMBUD, KOMBET. Liczymy na pomoc innych sponsorów, którzy pomogliby klubowi w udziale w roku 2012 w rozgrywkach II ligi baseballu. Byłoby to historyczne wydarzenia na Warmii i Mazurach a wszyscy zawodnicy, którzy stanowili by zespół to wychowankowie klubów Warmii i Mazur.

Wielu zawodników wypożyczonych do klubów Extra ligi, I i II ligi zdobywa punkty i sławę dla innych miast. Zespół Damiana Balickiego / wychowanek Yankees Działdowo / Centaury Warszawa awansował do „czwórki” w kraju i w niedzielę walczyć będzie w play off z zespołem Dęby Osielsko o finał Extra ligi. W zespole Stali Kutno II gra Maciej Wróblewski / wychowanek Altisu Małdyty i zawodnik Yankeesów/ , jego zespół prowadzi w polskiej I lidze, a Maciek wcześniej z juniorami zdobył vice Mistrzostwo Polski. W II lidze w zespole Diamentu Piła , który jest w czołówce, grają Yankeesi – Maciej Lipiński, Patryk Równy i Marcin Morawski.

Liga rozgrywać swoje mecze będzie głównie w środy, czwartki i piątki o godz.16.30 w miesiącach wrześniu i październiku oraz w marcu, kwietniu i maju. Zapraszamy wszystkich chętnych na mecze a tych którzy chcieliby wprowadzić baseball w swoich szkołach o kontakt ze Zdzisławem Ziółkowskim / Tel. 694 813 791 i e-mail: yankeeszdzislaw@wp.eu W wakacje sprzęt do baseballu otrzymały m.in. szkoły w Łankiejmach, Górznie, Gołkowie, Chotumiu, Kisielicach, Działdowie, Nowym Mieście Lubawskim. W październiku ( 07-08) planowana jest konferencja dla nauczycieli wychowania fizycznego poświęcona w całości dyscyplinie baseball organizowana przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  i w dniach 30.09-01.10.2011r Turniej o Puchar Grunwaldu. Zawody baseballowe w tym i przyszłym roku będą promować Mazury w konkursie New7 Wonders oraz  powrót baseballu na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku.

Zdzisław Ziółkowski

{vsig}dlb{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x