Sensacja w Działdowskiej Lidze – Szczęśliwa trzynastka Randżersów

Wiosenna rywalizacja w działdowskiej Lidze baseballu rozkręca się na dobre. A emocji też nie brakuje. Środa  13 kwietnia – nie była szczęśliwa dla wicelidera ZS Malinowo i ZS Gródki. Pierwsi stracili fotel wicelidera, ci drudzy mimo dobrej gry nadal nie mają na koncie wygranej. Najpierw na „ Al Koproski Stadium” wyszli licealiści z Polnej / ZS Nr 1 / i beniaminek ZS Gródki.

 

Pierwsza zmiana to słaba gra miotaczy odczuwających zmęczenie meczami i jak na ligę ta odsłona  zakończyła się niecodziennym remisem 5:5. Kolejne zmiany były bez punktów i dopiero w ostatniej najlepszy w tym meczu Paweł Karbowski uzyskał punkt na wagę zwycięstwa a niewiele brakowało, a Gródki miałyby na swoim koncie wygraną. ZS Nr 2 – Gródki 6:5.

Składy zespołów

ZS Nr 2 Działdowo / w nawiasie obiegi/: Natalia Zdunek , Paweł Karbowski /2/, Marta Fidurska /1/, Radosław Reluga / 1/, Adam Stefański /1/, Mateusz Kremski /1/, Mateusz Winnik, Artur Romiński, Dawid Kołakowski, Paulina Orzechowska, Anna Kocięda- opiekun Sylwia Ruczyło

 

ZS Gródki: Marcin Wołejszo, Michał Stańczak /1/, Dawid Żurawski / 1/, Dawid Mikołajczyk /1/, Karol Gulczyński / 1/, Bartosz Żuralski, Bartosz Sobotka, Wysocki , Przemysław Antkiewicz /1/- opiekun Marcin Wołejszo.

W drugim meczu na plac boju wyszli Rendżersi Działdowo – zmobilizowani i w pełnym składzie, podbudowani pierwszą wygrana i wicelider ZS Malinowo – osłabiony brakiem miotacza Patryka Równego. Pierwsza zmiana to bardzo dobra gra miotaczy / Rody i Mątowskiego/ i po szybkiej zmianie było 0:0. Druga odsłona to popis Rendżersów i wysokie prowadzenie 5:1 po punktach Sobotkowskich –Kacpra i Artura, Piaskowiaka, Gruszki i Pisarskiego. Honorowy punkt dla Malinowa zdobył Dawid Jurkowski. Trzecią  zmianę także wygrywają Rendżersi  2:0 i obejmują w meczu prowadzenie 7:1. Nie pomogły dalekie odbicia Rody wyłapane przez zapolowych. Zanosiło się na sensacyjne zwycięstwo niedawnego outsidera. Na ostatnią zmianę Rendżersi wyszli z przewagą 8:2. Po obiegach Gruszki i Piaskowiaka było już 10:2 i bliscy wygranej Rendżersi powoli czuli już smak zwycięstwa. Ale Malinowo jeszcze walczyło doprowadzając do stanu 10:8.Sensacja stała się faktem Rendżersi wygrywają mecz, a wicelider spada na trzecie miejsce.

Składy zespołów

The Rendżers- Marcin Pisarski /1/, Krystian Piaskowiak /3/, Robert Mątowski /1/, Dawid Dziawgo , Jacek Gruszka /3/, Artur Sobotkowski /1/, Kacper Sobotkowski /1/, Adrian Głowacki – trener Robert Mątowski

ZS Malinowo: Dawid Pioch /2/, Mateusz Roda/1/, Jacek Perdian /1/, Patryk Bieniek /1/, Piotr Święcicki, Patryk Równy, Dawid Jurkowski /3/- opiekun Beata Tuńska

 

 

Tabela

1 ZS Nr 1 Działdowo   4     4     0     37:20     1.000

2 Yankees /GIM2/ Działdowo   5     3     2     43:19      0.600

3 ZS Malinowo    5     3      2      33:28     0.600

4 ZS Nr 2 Działdowo     4     2      2     24:26    0.500

5 ZSZ Nr 1 Działdowo   5     2      3    30:42     0.400

6 THE Rendżers  Działdowo    5     2     3    32:46     0.400

7 ZS Gródki      4    0     4    16:26     0.000

Organizator Zdzisław Ziółkowski

{vsig}ziolkowski5{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x