Studenci OSW na praktyce w Kutnie – Dbamy o przyszłe kadry

Przez trzy dni studenci Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego przebywali w Kutnie na obiektach baseballowych Małej Ligi Baseballu. W tym roku grupa 14 studentów / w tym 5 kobiet/ specjalizacji baseballu brała udział obozie szkoleniowym podsumowującym wiedzę praktyczno-techniczną przyszłych instruktorów w tej dyscyplinie sportu. Od kilku lat przyszli instruktorzy kończą szkolenie na obiektach baseballowych w Kutnie , które połączone jest także z oglądaniem na żywo meczu baseballowego polskiej Extra ligi Baseballu.

 

Studenci w Kutnie mają niepowtarzalną okazję poćwiczyć, potrenować i rozgrywać mecze na profesjonalnych obiektach baseballowych, których w Centrum Małej Ligi jest aż pięć. Dwa duże stadiony / w tym największy noszący imię Stana Musiała -jednego z najwybitniejszych w historii baseballistów ligi zawodowej a mającego polskie pochodzenie/ oraz trzy mniejsze boiska dla dzieci i do softballu kobiet. Przyszli instruktorzy obejrzeli  mecz ligowy Stali Kutno / lidera rozgrywek/ z Gepardami Żory / wicelider/, który trwał ponad 3 godziny i 11 zmian / 4 dogrywki/, a zakończył się wynikiem 4:3 dla Kutna.

Zajęcia były prowadzone przez trenera Yankeesów Działdowo Zdzisława Ziółkowskiego / wykładowcę w OSW Olsztyn/ przygotowujące studentów pod względem umiejętności techniczno-taktycznych, szkolenia dzieci w szkołach i klubach sportowych. Co roku do grona szkół mających w swoim programie tę dyscyplinę przybywa zawsze ktoś nowy i w tym roku już po szkoleniu, do kilku szkół trafi sprzęt do uprawiania baseballu przekazany bezpłatnie przez Yankeesów.

Wykładowca i studenci dziękują Fundacji Małej Ligi Baseballu w Kutnie / za bezpłatne udostępnienie obiektów / oraz władzom olsztyńskiej uczelni o umożliwienie studentom wyjazdu na szkolenie.

Nasi w ekstraklasie

Drużyna Centaurów, w której występuje były zawodnik Yankeesów Działdowo Damian Balicki, w miniony weekend odniosła 3 zwycięstwa i poniosła 1 porażkę awansując na fotel wicelidera polskiej extra ligi baseballu. W sobotę dwukrotnie pokonali SILESIĘ Rybnik 10:0! i 7:3 a w niedzielę w pierwszym meczu pokonali BASEBALL Wrocław 8:7 , w drugim ulegli 6:7 ekipie Wrocławia. We wszystkich 4 spotkaniach występował Damian Balicki chociaż kadra Centaurów liczy 18 zawodników. W sobotę zdobył 2 pkt dla Centaurów popisując się dobrymi odbiciami. W niedzielę dzięki jego hitom / odbicie Damiana pozwoliło na zdobycie 2 pkt zawodnikom Centaurów/ mecze z byłym już wiceliderem do końca trzymały w napięciu. Nie ma już w polskiej lidze drużyn bez porażki ponieważ w niedzielę 15 maja Stal Kutno u siebie przegrała 1:6 z Silesią Rybnik.

Ekstraliga

1 STAL Kutno 12    11    1

2 CENTAURY Warszawa 12  7   5

3  BASEBALL Wrocław  10   6   4

4 DĘBY Osielsko   12   6    6

5 SILESIA Rybnik   10   5   5

6 DEMONY Miejska Górka  10    4   6

7 GEPARDY Żory   10   3  7

8 CAPER Kędzierzyn-Koźle   8   0    8

Zdzisław Ziółkowski – trener Yankees Działdowo

{vsig}baseball17{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x