THE WORLD GAMES Wrocław 2017 – Yankeesi liczą na udział…

Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) Polska będzie organizatorem Światowych Igrzysk Sportów, które nie będą reprezentowane w Brazylii. Stolicą tych Igrzysk wybierano spośród miast tj. Wrocław /Polska/, Kapsztad/ RPA/, Budapeszt/ Węgry/ i Genua / Włochy/. 12 stycznia 2012 roku Prezydent IWGA Ron Froehlich ogłosił, że jubileuszowe X THE WORLD GAMES /TWG/ odbędą się w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu.

 

TWG to  druga  (po letnich Igrzyskach Olimpijskich) co do wielkości  impreza  sportowa  na  świecie  trwająca  10  dni. We Wrocławiu spodziewamy   się   około   4000   zawodników!
Zawody, których  zwycięzcy  otrzymują  tytuł  mistrza/mistrzyni  The  World Games obejmują  niemal 175 wydarzeń organizowanych na obiektach sportowych  na  terenie  Miasta  Goszczącego  i w jego bliskiej okolicy. Uczestnicy rywalizują o medale w dyscyplinach zawartych w programie podstawowym i sportach na zaproszenie. Dyscypliny na zaproszenie organizatorów wybiera się w sondzie , którą przeprowadza Komitet Organizacyjny TWG. Wśród nich był także baseball, który przegrał z zapasami udział w Igrzyskach Olimpijskich. O tym, które dyscypliny zostaną „poproszone” m.in. decydowała sonda internetowa. Oddano niemal 100 tys. odpowiedzi, a można było głosować na następujące dyscypliny – żużel, baseball, futbol amerykański, szachy, kickboxing, halową piłkę nożną, powożenie i wioślarstwo halowe. Jedna osoba mogła zagłosować maksymalnie na pięć dyscyplin. W sumie oddano 97677 głosów. Oto jak wyglądają ostateczne wyniki głosowania:

– żużel – 31624 głosy (32,38 proc.)

– szachy – 24464 głosy (25,05 proc.)

– baseball – 14797 głosów (15,15 proc.)

– futbol amerykański – 12650 głosów (12,95 proc.)

– kickboxing – 6405 głosów (6,56 proc.)

– halowa piłka nożna – 2964 głosy (3,03 proc.)

– powożenie – 2520 głosów (2,58 proc.)

– wioślarstwo halowe – 2253 (2,31 proc.)

O wynikach sondy zostaną teraz poinformowane Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski oraz International World Games Association (IWGA) – organizacja przyznającą prawo do organizacji The World Games. Będzie to brane pod uwagę podczas wszystkich konsultacji związanych z ostatecznym wyborem dyscyplin „sportów na zaproszenie”. Decyzja zapadnie najwcześniej na początku grudnia. Sporty na zaproszenie nie znajdują się w oficjalnym programie igrzysk, a ich światowe federacje nie są członkami IWGA. Wybór kolejnej nowej dyscypliny sportu musi zostać zatwierdzony przez IWGA, a całkowita liczba uczestników w programie nowych dyscyplin jest ograniczona (maksymalnie 800 osób).Wrocław może przedstawić nawet pięć dyscyplin, które podczas igrzysk będą miały status „sportów na zaproszenie”. Ich wyniki nie będą się jednak liczyły do końcowej klasyfikacji medalowej państw.

Baseballiści klubu „Yankees” Działdowo w tym sezonie występowali w I lidze baseballu wspólnie z drużyną Wrocławia / awans do Extra ligi/ i walczyli z nimi jak „ równy z równym”. Jeśli wystąpi reprezentacja Polski to największe szanse będzie miał Maciej Wróblewski reprezentant Polski / wychowanek „Altis” Małdyty i były zawodnik Yankeesów Działdowo/ i liczymy, że ktoś z obecnych I ligowców wystąpi w turnieju. Trzy lata miną bardzo szybko.

{AdmirorGallery}world3{/AdmirorGallery}

Podział dyscyplin na kategorie:
DYSCYPLINY ARTYSTYCZNE I TANECZNE

DYSCYPLINY Z PIŁKAMI

SZTUKI WALKI

  • JU-JITSU    
  • KARATE    
  • SUMO                                                                                                                                                                          

SPORTY PRECYZYJNE

SPORTY SIŁOWE

NOWE TRENDY

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x