Trenerski szlif w Działdowie – Nauczycielski autorytet bez szwanku

W dniach 20-21 października 2012 roku w Działdowie odbyło się kolejne szkolenie z baseballu dla nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego. Zajęcia jesienne połączone były z rozgrywaniem meczów baseballowych na boisku im. Ala Koproskiego w Działdowie. W sobotę 20 października do południa nauczyciele doskonalili swoje indywidualne umiejętności techniczne w rzucaniu i łapaniu piłek w rękawice, narzucaniu piłki tak jak to robią miotacze, odbijaniu oraz taktykę gry w ataku i obronie.

 

Na godzinę 16.00 zaplanowano im mecz z drużyną Gimnazjum Nr 2 w Działdowie, uczniami klas II i III. Mecz był sprawdzianem poziomu gry nauczycieli wśród których było 5 kobiet i 5 mężczyzn z Olsztyna, Szczytna, Nidzicy, Piecek, Lamkowa. Mecz odbywał się przy pięknej, słonecznej aurze. Do pogody dostroili się zawodnicy zarówno ci młodzi jaki i nieco starsi nauczyciele. Przyszli trenerzy baseballu postawili gimnazjalistom trudne warunki i pokazali,że w baseball grać potrafią. Po 2 godzinach nauczyciele prowadzeni i szkoleni przez trenera Yankeesów Działdowo, nauczyciela Gimnazjum Nr 2 w Działdowie pokonali „młodzież” 14:7

.W niedzielę po zajęciach rannych poświęconych teorii gry zaplanowano mecz tym razem z „młodymi” Yankeesami z klas pierwszych gimnazjum. Pogoda tym razem spłatała figla i postawiła rozegranie meczu pod znakiem zapytania a powodem była bardzo gęsta mgła. Jednak wszyscy zgodnie nastawili się na walkę o zwycięstwo, zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Tym razem młodzi Yankeesi walczyli jak równy z równym z dużo silniejszymi przyszłymi trenerami. Nauczyciele pokazali, że i we mgle potrafią wygrywać, chociaż widać było , że dwudniowe zmagania dały się im we znaki. Wynik 11:9 nie krzywdzi żadnej drużyny a brawa należały się obu zespołom.

Na koniec nauczyciele wcielili się w trudną rolę sędziów w meczu obu drużyn Yankeesów. Mecze były wspaniałym przeżyciem zarówno dla młodych adeptów baseballu jak i nauczycieli. Na pożegnanie wszyscy nauczyciele otrzymali sprzęt do baseballu dla swoich szkół od klubu Yankees Działdowo przekazanego przez Ala Koproskiego z USA, materiały szkoleniowe od Polskiego Związku Baseballu i Softballu. Szkolenie zorganizował Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie / wizytator Józef Rogowski/ przy współpracy klubu Yankees i Gimnazjum Nr 2 w Działdowie a zajęcia prowadził nauczyciel i trener baseballu Zdzisław Ziółkowski.
Organizatorzy wyrażają podziękowanie Dyrekcji Gimnazjum Nr 2 w Działdowie/ Pani Dyrektor Marlena Perzyńska/, Dyrektorowi ZS Malinowo Michałowi Struzikowi, kierownikowi Hali Sportowej Pani Iwonie Dudzic za pomoc w realizacji szkolenia.

Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}naucz22{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x