U Yankeesów forma coraz wyższa – Po twardym boju w Poznaniu czas na Piratów

Fot. nadesłane
W Bałtyckiej Lidze Baseballu młody zespół Yankees Działdowo w niedzielę (23 maja) rozegrał mecze z Goats Poznań na boisku w Miejskiej Górce. Międzynarodowy skład Poznania z Kubańczykami, Portorykańczykiem , Amerykanami i miotaczem z Ukrainy / były reprezentant narodowej drużyny/ napotkał na duży opór Yankeesów i zanosiło się na porażkę faworytów Bałtyckiej Ligi. Było to spotkanie z ogromnym ładunkiem emocji.

Początek pierwszego meczu to dobra gra na pozycji miotacza Daniela Wójcika, świetna defensywa całej drużyny i prowadzenie Yankeesów po 2 rundach/zmianach 2:0. Po kolejnych dwóch rundach rywale doprowadzili do remisu 2:2, a następnie objęli prowadzenie 4:2. W VI rundzie to Yankeesi dominowali na boisku. Wygrywając ją 3:0 odwrócili losy spotkania. Było 5:4 dla Działdowa, ale straciliśmy na skutek kontuzji podstawowego zawodnika zapola Ricardo Santosa. O wszystkim decydowała ostatnia VII runda. Szczęście dopisało gospodarzom, którzy zdobyli 2 obiegi i ten dramatyczny pojedynek wygrali 6:5.

W drugim meczu już zmęczeni młodzi Yankeesi ulegli poznańskim kozłom 2:22 przegrywając wysoko 2 rundy, popełniając wiele błędów w obronie. Mimo wszystko widać było zwyżkę formy, po wielu miesiącach przerwy w treningach. Dobrze spisywali się młodzi baseballiści.

Skład Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Grzegorz Łątkowski, Kamil Olichwier, Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński, Nikodem Borowski, Adam Wityczyn, Igor Piotrowicz, Ricardo Santos, Tomasz Skolmowski- trener Zdzisław Ziółkowski.

W niedzielę (6.czerwca) Yankeesi będą podejmować u siebie, na boisku przy ul. Świerkowej 1 Piratów z Władysławowa, kolejnych kandydatów do zwycięstwa w BLB.

Przewidywany skład Yankeesów: Mateusz Banach / miotacz, 1B/, Kamil Olichwier / 1B/, Daniel Wójcik / miotacz, 2B/, Daniel Gruszczyński / łapacz/, Radosław Reluga / 3B/, Grzegorz Łątkowski/ miotacz, 3B/, Michał Cięszczyk / miotacz, zapolowy/, Adam Wityczyn/ łącznik, miotacz/, Rico Santos/ zapolowy/, Nikodem Borowski zapolowy/, Damian Skolmowski /łącznik/, Wiktor Prado /zapolowy/ , Tomasz Skolmowski /łącznik, 2B/, Igor Piotrowicz/ zapolowy/

Dla nas to kolejne mecze dające możliwość grania i ogrywania się w lidze. Natomiast 13 czerwca także w Działdowie Yankeesi podejmować będą ekstraligowy zespół Dębów Osielsko a w kolejną niedzielę /20.06./ planowany jest na mecz z wojskami NATO stacjonującymi na Warmii i Mazurach/. Kadeci 12 czerwca grają eliminacjeOgólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kutnie i walczyć będą o bezpośredni awans do finałów.

Yankeesi grają w BLB dzięki wsparciu samorządów : miasta, powiatu i województwa.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo' sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x