UKS Yankees Działdowo siódmy w Polsce – A gorycz pozostaje…

Niestety mimo odwołań od decyzji Polskiego Związku Baseballu i Softballu wynik półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów grupy północnej został przez władze związku zmieniony po kilku dniach od zakończenia zawodów. Podczas półfinałów / VI – VII. 2010/ Yankeesi pokonali zespoły zaplecza extra ligi Demony Miejska Górka 10:6 i Dęby Osielsko 6:5, a ulegli zespołom II ligowym z Kutna i Mazowsza. Trzy drużyny miały po 2 zwycięstwa i o miejscach decydowały małe punkty, które premiowały m. in. zespół Działdowa.

Zgodnie z regulaminem na zakończeniu imprezy podano klasyfikację wg której ekipy Kutna, Mazowsza i Działdowa awansowały do finału Mistrzostw Polski Juniorów. Jednak radość ekipy z Warmii i Mazur na walkę o medale został zakłócony przez działaczy w Warszawie. Według nich organizator półfinału źle napisał regulamin i awans przyznano ekipie z Osielska. Działdowianie musieli zadowolić się VII miejscem w kraju i zdobyczą 27,5 pkt dla województwa.

W finale / Kutno 23-27.08.2010/, jak się później okazało ,miejsca na podium zdobyły drużyny z grupy północnej, a wygrało Kutno przed Osielskiem i Mazowszem. Po raz kolejny okazało się, że „ biednemu zawsze wiatr w oczy …” i trudno się przebić przez mur niekompetencji. Najgorsze, że to już nie pierwszy taki „ruch związku”. Cierpi niestety na tym sport a najbardziej zawodnicy . Na pocieszenie pozostaje fakt, że 90 % zespołu to 16 – latkowie i przed nimi kolejne szanse na medal.

Z drużyny ubył Maciej Wróblewski , który przeszedł do Kutna i już trenuje z seniorami drużyny Mistrzów Polski. Yankeesi nie załamują rąk, tym bardziej że pod koniec września ma ruszyć Działdowska Liga Baseballu ,do której wstępnie zgłosiło się aż 7 ekip.

Siódme miejsce w Polsce wywalczyli:

Maciej Wróblewski, Bartosz Gajtkowski, Radosław Myśliński, Cezary Kucharski, Paweł Karbowski, Radosław Reluga, Przemysław Kawczyński, Karol Gulczyński, Dawid Jurkowski, Jarosław Małetka, Krzysztof Malinowski, trener Zdzisław Ziółkowski.

Kilku zawodników Yankeesów trafi do Kadry Polski i pokaże wszystkim , że dzięki nim nasza narodowa ekipa w końcu awansuje do grupy A, bo w tym roku reprezentacja stworzona bez zawodników Kutna i Działdowa poniosła porażki z Litwą / 2:15! / i Słowacją . O awansie do elity Europy musimy zapomnieć. W turnieju Grunwaldu rozgrywanym przed Mistrzostwami Europy na boisku w Małdytach /13-17 lipca/ Yankeesi ulegli Litwie 3:8, w której grało aż 7 reprezentantów. Litwini wygrali Grunwald i zaraz potem wywalczyli awans do „ósemki” najlepszych w Europie.

Najbliższe imprezy baseballowe: 22.09.2010 Działdowo , Al. Koproski Stadium – Mistrzostwa Warmii i Mazur młodzików, wrzesień 2010 – Inauguracja Działdowskiej Ligi Baseballu.