VIII Puchar Grunwaldu zakończył sezon – Dramatyczny finał pomyślny dla Miłomłyna

Fot. Zdzisław Ziółkowski
We poniedziałek (11 października) na boisku baseballowym przy ul. Świerkowej w Działdowie odbył się po raz 8 Turniej o Puchar Grunwaldu .Przez ponad 5 godzin zespoły z Miłomłyna, Zajączkowa, Tylic i Działdowa / ponad 60 uczestników/ walczyły o trofea ufundowane przez Starostę Działdowskiego ,Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku , Klubu Yankees Działdowo i Ala Koproskiego/ USA/.Główny Puchar pojechał do Miłomłyna po zwycięstwie nad Działdowem 11:10.

W końcówce meczu błędy gospodarzy w obronie dały zwycięstwo zespołowi Miłomłyna. Na podium ,na miejscu trzecim Zajączkowo Lubawskie., czwarte Tylice. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i dostarczyły wielu emocji, było widać jak zawodnicy są spragnieni gry. Teraz czeka nas sezon halowy, który też będzie emocjonujący. W listopadzie Turniej Niepodległości a na początku grudnia Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta RP. Na zakończenie sezonu miał odbyć się mecz rewanżowy z reprezentacją wojsk NATO ale musieliśmy przełożyć go na wiosnę / nie udało się zdobyć środków na organizację meczu międzypaństwowego bo taki miał być status spotkania/.

Wyniki:

Działdowo @Miłomłyn 11:12

Zajączkowo @Tylice 11:5

Działdowo @Zajączkowo 9:8

Tylice @Miłomłyn 5:7

Działdowo @Tylice 7:2

Miłomłyn @Zajączkowo 8:4

Tabela końcowa:

1. Lider Miłomłyn 3 zw. 27:20

2. Yankees Działdowo 2 zw. 27:22

3. SP Zajączkowo Lub. 1 zw. 23:22

4. SSP Tylice 0 zw. 12:25

Wszyscy zawodnicy, trenerzy otrzymali medale, nagrody rzeczowe a najlepsi statuetki. Statuetki otrzymali: Maja Ulatowska/ Miłomłyn/, Igor Balcerzak /Działdowo/, Karol Ruciński/ Zajączkowo Lub./,Wiktoria Lendzion /Tylice/.

Zespół Yankees Działdowo: Kinga Zdunkiewicz, Milena Wrzecionowska, Marta Sawicka, Aleksandra, Jakóbowska, Julia Skibniewska, Karolina Chechłowska, Oskar Sobotka, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Kacper, Nowakowski, Adrian Domeradzki, Dominik Szulc, Grzegorz Sieczczyński, Nikodem Borowski.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo' Miłomłyn sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x