Vilnius Winter Cup 2010 – Przyjemne z pożytecznym

W dniach 27-30 grudnia drużyna złożona z baseballistów województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyła jako Kadra Województwa w tradycyjnym turnieju baseballu  VILNIUS WINTER CUP 2010. W imprezie od lat startują najlepsze drużyny młodzieżowe Litwy, Białorusi, Estonii.W tym roku przyjechali mistrzowie i wicemistrzowie Białorusi , mistrzowie Estonii oraz najlepsze drużyny litewskie. Nasza drużyna występująca pod nazwą WARMIA-MAZURY BASEBALL TEAM zajęła szóste miejsce.

 

Zespół  składał się z zawodników  Yankees Działdowo, Altis Małdyty, Lamkowa i Bartołt Wielkich. W tak silnie obsadzonym turnieju w którym startowało 12 ekip występująca po ra pierwszy w takim składzie nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze. Baseballiści poza sportowym charakterem wyjazdu promowali także nasz region w ramach konkursu New 7 Wonders.

Wszystkich uczestników – kibiców , zawodników bardzo intersowało piękno naszego województwa a nader chętnie zawodnicy brali udział w konkursie z nagrodami , które podczas imprezy prowadził trener kadry Zdzisław Ziółkowski. Sportowcyz Białorusi i Litwy wykazywali się dobrą wiedzą o Warmii i Mazurach za co otrzymali nagrody ufundowane przez Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego, Powiat Działdowski i Miasto Działdowo.

Turniej był rozgrywany w hali sportowej wielkości boiska piłkarskiego , ze sztuczną nawierzchnią gdzie rónolegle rozgrywano cztery  spotkania.

Nasi baseballiści rozpoczęli turniej po 12 godzinnej jeździe do Wilna / warunki zimowe/ i krótkim noclegu od porażki z Żubrami Brześć / Białoruś/ 0:3, gdzie przeciwnicy zdobyli punkty w I zmianie „ przespanej“ przez reprezentantów Warmii i Mazur. Do 5 zmiany mimo pogoni  i starań nie udało się zmienić wyniku.

W drugim meczu grupowym z BC Vilnius 1 pokazaliśmy, że mamy silną ekipę. Od początku meczu prowadziliśmy 2:0, potem 6:0. Pod koniec meczu trenerzy kadry dali pograć wszystkim zawodnikom i ostatecznie zwycięstwo  8:5 nie podlegało dyskusji .

W ostatnim meczu eliminacyjnym reprezentanci Warmii i Mazur pokonali silną drużynę juniorek BC Vilnius Girls / Mistrz Litwy/ 4:1 i oczekiwali na pozostałe wyniki w grupie. Dzięki lepszej różnicy małych punktów awansowaliśmy do „szóstki“ najlepszych drużyn turnieju z drugiego  miejsca co już było sporym sukcesem.

Po pierwszym  dniu rywalizacji zawodnicy zwiedzali zabytki Wilna- Stare Miasto, Ostrą Bramę, katedrę , dom w którym mieszkał Adam Mickiewicz. Po powrocie do hotelu trenerzy wiele czasu poświęcili na omówienie strategii gry , błędów w obronie i ataku, które należo wyeliminować.

Awans był już sukcesem zważywszy , że baseball na Litwie i Białorusi jest bardziej popularny niż piłka nożna, a drużyny seniorskie tych krajów należą do czołówki Europy zaś młodzieżowe i dziecięce do czołówki światowej / w roku 2010 startowali w finałach Mistrzostw Świat – World Series dzieci i młodzieży /. Dwóch 17 latków z Litwy i Białorusi / synowie trenerów Neverauskasa i Łukaszewicza / grają w lidze zawodowej baseballu / MLB/ w drużynie Piratów z Pittsburga / USA/.

W meczach o miejsca I-VI  najpierw rozegraliśmy mecz z wicemimistrzem Białorusi SUGAR STORM Skidel . Do czwartej zmiany było tylko 0:1. Zabrakło trochę szczęścia i umiejętności, bo po jednym błędzie, ale dającym dwa punkty w ostatniej  zmianie, ulegliśmy Białorusinom 0:3/ zajęli III miejsce /. Z mistrzami Białorusi Żubrami  Brześć przegralismy 0:8 w meczu granym po 5 minutowej przerwie.

O piąte  miejsce zmierzylismy sie znów z Białorusinami – rywalami z grupy. To była dopiero walka o wszystko. Najpierw rywale prowadzili 2:0, potem nasi zawodnicy 3:2 i w ostatniej  piatej  zmianie Białorusini wyrównali na 3:3 i o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka.  Po raz kolejny bardziej odporni byli Białorusini wygrywając 4:3 cały mecz.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

1.      Sporto Vilkai Vilnius

2.      Zubrs Brest 1 / Białoruś/

3.      Sugar Storm Skidel / Białoruś/

4.      Keila Panthers / Estonia/

5.      Zubrs Brest 2

6.      Warmia-Mazury Baseball Team / Polska/

7.      BC Vilnius 1

8.      BC Vilnius Girls

9.      Kauno Lithuanica

10.  BC Vilnius 2

11.  Kauno Tigriukai

12.  Radviliski Begiai

 

Organizatorzy wyróżnili nagrodami  naszych  dla najlepszych zawodników  turnieju : Krzysztofa Malinowskiego, Michała Grzebskiego, Krzysztofa Kostrzewę i Łukasza Przybułka. Wyróżnienia od trenerów otrzymali Michał Lewandowski, Karolina Wrocławska i Krzysztof Golan.

Skład Warmii i Mazur: Krzysztof Kostrzewa, Radosław milczek, Krzysztof Golan, Karolina Wrocławska, Joanna Przywóska, Dominik Czajkowski, Łukasz Przybułek, Wojciech Witkowski, Artur Maliszewski, Michał Lewandowski, Krzysztof Malinowski, Michał Grzebski, Trenerzy: Zdzisław Ziółkowski, Piotr Dotka, Szymon Kurdynowski.

 Organizatorem wyjazdu był UKS „ Yankees“ Działdowo przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego / Departament Współpracy Międzynarodowej, Departament Promocji/ oraz firmy PROREMBUD Działdowo i „Bułka z Masłem „Działdowo.

{gallery}Galerie/basebal/wilno{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x