Vilnius Winter Indoor Baseball Cup 2011 – Moc wrażeń i doświadczeń

W ostatnich dniach roku 2011 baseballiści Warmii i Mazur walczyli na zawodach międzynarodowych w Wilnie. Do turnieju zgłosiło się 16 ekip z Litwy, Rosji, Białorusi, Estonii, Czech i Polski. Tradycyjnie impreza ma bardzo silną obsadę a w tym  roku przyjechały drużyny z krajów , które w Mistrzostwach Europy Kadetów były w pierwszej piątce. Jedynym  mankamentem  zawodów  były roczniki zawodników. W wielu ekipach znaleźli się zawodnicy starsi o dwa, a nawet trzy lata od naszej drużyny.

 

Zespół prowadzony przez Zdzisława Ziółkowskiego / Yankees Działdowo/ i Piotra Dotkę / Altis Małdyty/ tworzyli zawodnicy z klubów Warmii i Mazur – Yankees Działdowo, Altis Małdyty, Fryga Zajączkowo, Sprint Tylice, Wrota Lamkowo – przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i jako Kadra Województwa tym turniejem rozpoczęli przygotowania do sezonu 2012.

Niestety nie wszyscy najlepsi mogli pojechać z powodu braku dokumentów uprawniających do wyjazdów zagranicznych. Wcześniej przeprowadzone  losowanie przez gospodarzy nie było dla nas pomyślne. Od razu trafiliśmy do grupy „śmierci“mając za rywali: „Sporto Vilkai Vilnius i Zubrs Brest – mistrzów Litwy i Ukrainy oraz Lituanikę Kaunas – wicemistrza Litwy.

To sprawiło, że jedynie mogliśmy walczyć o miejsca 9-16. W pierwszym meczu z Lituaniką do połowy wynik był 4:3 dla Litwinów i dopiero błędy w końcówce w obronie dały przeciwniokm wygraną 7:3. Kolejny mecz to gra z Żubrami Brześć i walka do końca, gdzie punkt zdobyty w ostatniej zmianie przez Białorusinów dał im wygraną 2:1. Ostatni mecz w grupie z gospodarzami był chyba najlepszym naszym meczem mimo porażki 2:8. Wilno i Brześć później spotkali się w finale i ponownie zawodnicy ze stolicy Litwy okazali się lepsi wygrywając całe zawody.

Nam pozostało walczyć o kolejne miejsca. Na początku wygraliśmy z Radiviliskis Begiai / Litwa/ 2:0 – zespołem , któremu musieliśmy pożyczyć nasz sprzęt, bo zostali okradzeni. Potem mecz z Estończykami, w których szeregach grało 4 „dorosłych“ a szczególnie miotaczy mających  ponad 190 cm wzrostu. Niewiele brakowało do wygranej, ale błędy arbitra dały zwycięstwo „starszakom“ 4:1. W meczu z Kownem, o miejsce 11-12, walka trwała do ostatniej zmiany. Przy stanie 3:2 nasze błędy w obronie i pomyłki arbitra dały zwycięstwo Litwinom.

W sumie szkoleniowo turniej spełnił swoją rolę. Zespół miał okazję zgrywać się, walczyć z najlepszymi w Europie, uczyć się odbijania piłek narzucanych z prędkością dla nas jeszcze nieosiągalną. Mecze turniejowe sędziował m. In. trener Yankeesów Zdzisław Ziółkowski, którego decyzje nie budziły zastrzeżeń.

Organizatorzy najlepszych zawodników turnieju nagrodzili baseballowymi nagrodami i wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci Warmii  i Mazur – Artur Strzeszewski / Yankees Działdowo – najlepszy zawodnik, Łukasz Przybułek / Altis Małdyty/ – najlepszy miotacz i Krzysztof Kostrzewa  / Wrota Lamkowo/ –  najlepszy pałkarz.

Skład reprezentacji:

Artur Strzeszewski, Artur Maliszewski, Monika Żądłowska, Klaudia Szulc / Yankees Działdowo/, Piotr Chmielewski, Robert Borysiewicz,Wojciech Witkowski, Łukasz Przybułek / Altis Małdyty/, Krzysztof Kostrzewa, Karolina Wrocławska, Tomasz Ruszkowski / Wrota Lamkowo/, Maciej Seweryn, Sylwester Gruźlewski / Fryga Zajączkowo/, Michał Kuciński / Sprint Tylice/- trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Piotr Dotka.

 

Już niedługo będzie okazja na rewanż na  turnieju w Działdowie – XII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu – Działdowo Cup 2012 o Puchar Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. W turnieju wystąpią ekipy z Czech/ Brno/, Mołdawii / Kiszyniów/, Litwy / Wilno i Kowno/, Białorusi / Brześć i Skidel/, Ukrainy /Równe/, Rosji / Balashikha/.

W Wilnie oprócz Czechów akces do turnieju zgłosili baseballiści z Moskwy / warunek , że nie przywiozą starszych/, z Mińska / Białoruś/ i Rumunii. Wszystko zależy od środków jakie uda się pozyskać na ten prestiżowy w całej Europie i USA turniej, znany ze wspaniałej organizacji i wysokiego poziomu sportowego.

Podziękowania w imieniu zawodników i trenerów składamy Urzędowi Marszałkowskiemu

Departamentowi  Współpracy Międzynarodowej/, Prezesowi Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Panu Zbigniewowi Lewickiemu, Firmie Fast Oil / Mariusz Szulc/, Prezesowi Klubu Zbigniewowi Młodawskiemu / Firma PROREMBUD/ za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej. 

Klasyfikacja Turnieju:

1. VILNIUS  SPORTO VILKAI   LITHUANIA

2. BREST ZUBRYJ I BELORUS

3. MOSCOW  СДЮСШОР № 42  RUSSIA                                      

4. TREBIC NUCLEARS  CZECH                                                                                                  

5. BRNO DRAČI  CZECH

6. VILNIUS  VILNIUS I LITHUANIA                                

7. UTENOS VETRA   LITHUANIA

8. BREST ZUBRYJ  II   BELORUS

9.  KIIL KIILI  PANTHERS  ESTONIA                                                                                                               

10 SKIDEL   SUGAR STORM   BELORUS           

11.KAUNO  LITUANIKA   LITHUANIA

12. DZIALDOWO YANKEES  / Warmia i Mazury/  POLAND

13. VILNIUS  VILNIUS II  LITHUANIA

14. RADVILISKIS  BEGIAI  LITHUANIA

15. KAUNO RAJ. TIGRAI     LITHUANIA

16. VILNIUS GIRLS TEAM

Baseballiści  życzą wszystkim  Szczęśliwego Nowego Roku 2012, sponsorom sportu młodzieżowego pomyślności i hojności, redakcjom sportowym pewnego i profesjonalnego pióra a portalowi wama-sport samych dobrych informacji i zdrowia całej Redakcji.

Zdzisław Ziółkowski

{gallery}wilno31{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x