W Działdowie XI Turniej o Puchar Prezydenta RP – Ranga i emocje

W hali Gimnazjum nr 2w Działdowie  w dniach 04-06.02 odbędzie się  Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu - Działdowo Cup 2011. Uczestnicy walczyć będą o Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a Patronat Honorowy nad imprezą objął Pan Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. Pieczę nad turniejem sprawują także władze lokalne - Burmistrz Miasta Działdowo Bronisław Mazurkiewicz i Starosta Działdowski Marian Janicki.

 

Organizatorami turnieju są: UKS ” Yankees” Działdowo i Gimnazjum Nr 2 w Działdowie, a udział wezmą kluby zagraniczne: Sporto Vilkai Wilno / Mistrz Litwy/,Lithuanica Kowno / wicemistrz Litwy/, BC Wilno / trzecia  drużyna Litwy/, Zubrs Brześć / Mistrz Białorusi/,Team Sharks Bałaszicha koło Moskwy / trzeci zespół Rosji/, West Fire Równe / wicemistrz Ukrainy/, Abator Kiszyniów / Mistrz Mołdawii/, Kadra Warmii i Mazur oparta na zawodnikach Yankees Działdowo, Altis Małdyty, SP Lamkowo ,SP Bartołty i „Fryga” Zajączkowo Lubawskie oraz drużyna dziewcząt Yankees Girls Działdowo.

Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu DZIAŁDOWO CUP 2011 gościć będzie młodych baseballistów w wieku 12-13 lat  Główne trofeum  od lat fundują prezydenci Rzeczypospolitej  a w tym roku po raz pierwszy nowo wybrany Pan Prezydent Bronisław Komorowski. Także od lat patronuje tej jednej z największych halowych imprez baseballu w Europie Pan Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.

Organizator Uczniowski Klub Sportowy ” Yankees” Działdowo to klub założony w 1994 roku, mający na swoim koncie   tytuły wicemistrzów Polski, miejsc w czołowej „ósemce” krajowej rywalizacji: młodzików, kadetów i juniorów, medali w turniejach międzynarodowych, ogólnopolskich i mistrzostw województwa. Yankeesi są inicjatorami pierwszej na Warmii i Mazurach ligi baseballowej w której w obecnym sezonie gra 7 drużyn.

Turniej jest promocją baseballu oraz  regionu Warmii i Mazur, miasta Działdowa, także  jego powiatu nie tylko w krajach biorących udział w zawodach ale także dzięki popularności, w Europie i Świecie.

Zawody rozpoczynają się  w piątek 4-tego  a zakończą w niedzielę 6 lutego. W piątek o godzinie 15.00 ceremonia otwarcia, a zakończenie turnieju w niedzielę także o godzinie 15.00. Chętnych zapraszamy do kibicowania i spędzenia ostatnich dni ferii z baseballem.

{gallery}Galerie/basebal/baseball{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x