W Działdowskiej Lidze Baseballu – ZS Malinowo pierwsze, ale teraz play off

Przed długim weekendem w piątek 27 kwietnia 2012 roku na AL. KOPROSKI BASEBALL STADIUM w Działdowie przy letniej pogodzie w samo południe na plac boju wyszli „licealiści” z Grunwaldzkiej i „gimnazjaliści” ze Sportowej walcząc o prestiż i psychologiczne zwycięstwo przed play off w którym spotkają się ponownie. Trener gimnazjalistów tym razem postawił na baseballistów z „dwójki” , którym I ligowcy mieli pomagać w meczu. Początek meczu to 2 punkty zdobyte przez Yankees  Gim2 Działdowo i prowadzenie ale tylko na moment. Licealiści szybko odrobili straty i dołożyli 2 obiegi wykorzystując niepewne narzuty miotacza.

 

W II zmianie wygranej 1:0 przez Yankeesów udało się zbliżyć na 1 punkt , ale zawodnicy ZS Nr 1 pewni swego kontrolowali wynik meczu. Do ostatniej zmiany Yankees Gim2 Działdowo zbliżyli się na 6:5 ale kolejnych punktów zdobyć  już się nie udało. Wygrana licealistów z Grunwaldzkiej zasłużona a młodzież z Gimnazjum musi jeszcze dużo popracować nad formą. Mistrzem sezonu zasadniczego Działdowskiej Ligi Baseballu zostali baseballiści z Malinowa.

ZS Nr 1 Działdowo – Yankees Gim 2 Działdowo  6:5

ZS Nr 1 Działdowo – Karol Gulczyński /2/, Szymon Lewalski, Eliasz Draszkiewicz /1/, Łukasz Gulczyński/1/, Bartosz gajtkowski/1/, Michał Lewandowski/1/, Dariusz Grochowski

Yankees Gim 2 Działdowo: Patryk Równy /1/, Marcin Morawski/ 1/, Daniel Grzebski, Artur Strzeszewski,  Michał Grzebski /2/, Artur  Maliszewski, Kacper Zalewski, Jakub Orzymkowski /1/, Dominik Rynkowski, Daniel Grzegorczyk, Artur Łukaszewski /1/, Ewelina Kuźniewska, Jakub Borkowski – trener Zdzisław Ziółkowski

Tabela Końcowa Ligi / sezon zasadniczy/:

1. ZS Malinowo 0.800

2.Yankees Gim2  Działdowo  0.600

3. ZS Nr 2 / Sokół/ Działdowo  0.600

4. ZSZ Działdowo 0.600

5. ZS Nr 1 Działdowo  0.400

6. ZS Gródki    0.000

O kolejności miejsc od 2 do 4  decydowały obiegi stracone a tych najmniej stracili Yankeesi. W ostatnich 2 weekendach zawodnicy UKS „Yankees” Działdowo wypożyczeni do drużyn I ligowych pokazali dobrą formę. Maciej Lipiński, Patryk Równy, Marcin Morawski i Łukasz Kaźmierski należeli do czołowych zawodników Diamentu Piła w meczu z Piratami Władysławowo / 8:6, 6:9/. Łukasz Kaźmierski miał najlepsze statystyki „na pałce” wśród zawodników polskich lig. Radosław Myśliński reprezentował I ligowy klub CAPER Kędzierzyn Koźle w meczach z TSB DEMONY Miejska Górka / 5:10, 3:18/ i Jastrzębiem Jastrzębie Zdrój /4:10, 2:13/ grając na I bazie we wszystkich spotkaniach w podstawowym składzie. 13 maja Yankeesi rozpoczną swój udział w Centralnej Lidze Baseballu meczem w Warszawie z CENTAURAMI.

{AdmirorGallery}malinowo3{/AdmirorGallery}

Zdzisław Ziółkowski

Fot. Karol Wrombel

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x