W Działdowskiej Lidze już tylko finały – W play off same sensacje

Wtorek 24 maja był ostatnim dniem fazy play off Działdowskiej Ligi Baseballu. Punktualnie o godzinie 17.00 Al Koproski Stadium wyszli The Rendżers pod wodzą kapitana i trenera Roberta Mątowskiego oraz ZS Nr 2 z Polnej prowadzeni przez: miotacza Radka Relugę i trenerki Sylwię Ruczyło. Wszelkie znaki na niebie zapowiadały walkę, ale żadne nie przewidziały, że do finału wejdą  Rendżersi.

 

Licealiści z Polnej mający w swoich szeregach doskonałych zawodników takich jak: Reluga , Karbowski i Kochanowski tylko w pierwszej zmianie toczyli wyrównany pojedynek. Punkty dla Rendżersów zdobyli Dziawgo i Kacper Sobótkowski, a dla Polnej Kochanowski i Kremski.  Był więc remis 2:2.

Po drugiej zmianie na prowadzenie 5:3 wyszli Rendżersi, co zapowiadało walkę do końca. Niestety powoli ubywało sił miotaczowi licealistów, a zmiany na Karbowskiego i Kochanowskiego niewiele dały, chociaż gdyby narzucał ten drugi, wynik mógłby być inny. A tak Rendżersi poczuli smak zwycięstwa i do końca meczu grali koncertowo. Bardzo dobre i dalekie odbicia oraz gra w obronie wszystkich zawodników dała im zwycięstwo 12:3! i awans do finałów ligi. Na podsumowanie ligi jeszcze za wcześnie ale już teraz widać, że play off rządzi się w sporcie własnymi prawami.

I tak w poniedziałek od godz. 9.00 rozpoczną się gry finałowe o trofea Patronów Ligi Burmistrza Miasta Bronisława Mazurkiewicza i Starosty Działdowskiego Mariana Janickiego oraz organizatorów Klubu Yankees Działdowo, Gimnazjum Nr 2 w Działdowie. Sponsorami ligi są firmy PROREMBUD, Bułka z Masłem, Dekorglass oraz Al Koproski / USA/.

The Rendżers / skład i punkty./

Robert Mątowski/2/,Dawid Dziawgo/1/, Kacper Sobotkowski/2/, Krystian Piaskowiak/1/, Marcin Pisarski/1/, Jacek Gruszka/1/, Artur Sobotkowski, Adrian Głowacki/2/, Konrad Nazarewicz/2/.
 

ZS Nr 2 Działdowo

Paweł Karbowski/1/, Cezary Kochanowski/1/, Radosław Reluga, Mateusz Kremski/1/, Mateusz Winnik, Mateusz Kostewicz, Paulina Orzechowska, Natalia Zdunek, Adam Stefański.

Program Finału:

godz. 9.00 ZS Nr 1 Działdowo – ZS Gródki
godz.10.15 ZS Malinowo- The Rendżers Działdowo
godz.11.30 Mecz o III miejsce
godz.12.45 Mecz o I miejsce
godz. 14.00 Uroczyste zakończenie ligi.

Zapraszamy – organizator Zdzisław Ziółkowski i Klub Yankees

{vsig}basebal25.05{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x