Wiosna w Działdowskiej Lidze Baseballu – Faworyci są tylko na papierze

Piątek 20 kwietnia 2012 roku niezbyt mile wspominać będą faworyci III edycji Działdowskiej Ligi Baseballu. Pogoda sprawiła niespodziankę i zaplanowane na ten dzień aż 4 spotkania na Al. Koproski Baseball Stadium przy ulicy Świerkowej dostosowały się poziomem do wspaniałej aury. Pierwsi już o godzinie 10.00 spotkali się „chłopcy z Pocztowej” ZSZ Działdowo z faworytami ligi ZS Malinowo. Początek meczu już pokazał, że podopieczni Mariana Brandta z ZSZ występujący w nowych czerwonych koszulkach będą trudnym przeciwnikiem dla Malinowa.

 

W I zmianie rozpoczęli od zdobycie 3 pkt dla ZSZ Kawczyński, Borkowski i Pielgrzymowski. Malinowo odpowiedziało 2 obiegami po wybiciu piłki poza boisko niezawodnego Mateusza Rody. Kolejna zmiana 2:1 dla Malinowa i remis 4:4. W 3 zmianie dobra gra w obronie pozwoliła drużynie z  Pocztowej objąć prowadzenie w meczu 7:6 i nie pomogły dalekie odbicia Rody i Jurkowskiego i powoli sensacja stawała się faktem. W końcówce meczu oba zespoły podzieliły się remisem 1:1 i  ZSZ Działdowo odniósł zasłużone acz sensacyjne zwycięstwo.

ZS Malinowo – ZSZ Działdowo  7:8

ZS Malinowo – Mateusz Roda / 2/, Artur Tułodziecki /2/, Daniel Jankowski, Piotr Kinast /1/, Kinga Nędzi, Patryk Bieniek, Dawid Jurkowski / 1/, Dawid Pioch /1/, Juliusz Trojanek – trener Beata Tuńska

ZSZ Działdowo – Paweł Pielgrzymowski/ 2/, Wojciech Borkowski /1/, Przemysław Kawczyński /2/, Patryk Maliszewski/1/, Jakub Rydel , Dawid Żurawski /1/, Paweł  Gulczyński, Mateusz Wojcieszek /1/, Mateusz Kaszuba, Dawid  Rychcik – trener Marian Brandt

O godzinie  11.30 na boisko wyszli reprezentanci ZS Gródki i ZS Nr 1 Działdowo / Grunwaldzka/.Drużyna z Gródek jest zespołem, który ma w składzie tylko jednego zawodnika wychowanka klubu Yankees a pozostali nauczyli się gry w baseball w szkole od grającego trenera Marcina Wołejszo.  W meczu z kolejnym faworytem rozgrywek, mającym największy potencjał baseballowy ZS Nr 1 Działdowo walczyli jak równym z równym i tylko brak ogrania sprawił, że 5:2 wygrali licealiści z Grunwaldzkiej.

ZS Gródki – ZS Nr 1 Działdowo 2:5 

ZS Gródki – Tomasz Antkiewicz/1/, Bartosz Sobotka, Michał Stańczak, Mateusz Józefowicz, Paweł Wysocki, Karol Maciejewski, Tobiasz Brzozowski, Marcin Wołejszo/1/ – grający trener

ZS Nr1 Działdowo – Karol Gulczyński/1/, Szymon Lewalski/1/, Eliasz Draszkiewicz, Sebastian Demski, Jakub Pernak, Michał Lewandowski /1/, Bartosz Gajtkowski /1/,Wiktoria Banasiak, Ewelina Goryszewska, Dariusz Grochowski – grający trener.

W 3 meczu ponownie zespół z Gródek zmierzył się z tym razem z ZS Malinowo. Od I zmiany trwała wyrównana walka o każdy obieg i w I zmianie pierwsze trzy obiegi zdobyli zawodnicy z Gródek ale doskonałe wybicia Mateusza Rody trzymały wynik meczu. Po II zmianach 4:3 prowadziło Malinowo, po III było 6:5 a w końcówce meczu 2 obiegi Jurkowskiego i Kinasta dały wygraną 8:5. Mimo porażki Gródki zasłużyły na duże brawa za duży postęp i wolę walki.

ZS Gródki – ZS Malinowo  5:8

Punkty dla ZS Malinowo zdobyli – Mateusz Roda /2/, Artur Tułodziecki/1/, Daniel Jankowski/2/, Dawid Jurkowski /2/,Piotr Kinast/1/ a dla Gródek –Tomasz Antkiewicz/2/, Bartosz Sobotka/1/, Tobiasz Brzozowski/1/, Paweł Wysocki/1/.

W ostatnim meczu maratonu baseballowego zmierzyły się drużyny ZSZ Działdowo i ZS NR 1 Działdowo. Pogromcy faworytów „chłopcy z Pocztowej”nie ulękli się licealistów i już po I zmianie prowadzili 3:1 a to za sprawą bardzo dobrej gry Przemysława Kawczyńskiego i Pawła Pielgrzymowskiego. II zmianę 3:2 wygrywają licealiści głównie za sprawą dobrej passy Karola Gulczyńskiego i Eliasza Draszkiewicza. W III zmianie obydwa zespoły postawiły na atak, który przyniósł aż 13 obiegów  a wygraną 7:6 dla licealistów. Po 3 zmianach remis 10:10 a w kolejnej 0:0. Po prawie 2 godzinach gry kolejny remis 12:12 i ZSZ kończyło mecz na pałce. Przemek Kawczyński zmusił do błędu miotacza i 3 bazowego licealistów zdobywając zwycięski obieg. Wynik 13:12 dla Pocztowej i kolejna sensacja ale czy na pewno? Drugie zwycięstwo nad faworytem podopiecznych Mariana Brandta powinno przed play offami dać dużo do myślenia trenerom pozostałych drużyn.

ZSZ Działdowo – ZS NR 1 Działdowo  13:12

Punkty dla ZSZ Działdowo – Paweł Pielgrzymowski / 3/,Wojciech Borkowski/3/, Przemysław Kawczyński /4/,Patryk Maliszewski/1/, Mateusz Wojcieszek /1/, dla ZS NR 1 Działdowo – Karol Gulczyński/4/,Jakub Pernak /3/, Michał Lewandowski/2/, Bartosz Gajtkowski / 1/, Ewelina Goryszewska /1/.

Sędziowie : Zdzisław Ziółkowski, Mateusz Roda.

Tabela Ligi:

1. Yankees Gim2  Działdowo  1.000

2. ZS Nr 2 / Sokół/ Działdowo 0.750

3. ZS Malinowo   0.666

4. ZSZ Działdowo  0.600

5. ZS Nr 1 Działdowo   0.250

6. ZS Gródki    0.000

{AdmirorGallery}fawo21{/AdmirorGallery}

Fot. Karol Wrombel

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x