Wiosna w działdowskiej Lidze – Grać trzeba do końca

Na boisku baseballowym Al. Koproski Baseball Stadium w Działdowie 6 kwietnia w dniu urodzin sponsora boiska Ala Koproskiego rozegrano 2 mecze ligi baseballu. Organizatorzy: UKS „Yankees” i Gimnazjum Nr 2 przygotowali boisko po zimowej przerwie , które niestety rokrocznie jest niszczone i zaśmiecane przez wandali.  Pogoda nie rozpieszcza baseballistów i podobnie jak jesienią , teraz w pochmurną i deszczową środę na plac gry pierwsi wyszli lider i trzecia drużyna ligi – Yankees Działdowo / Gim2/ i ZS w Malinowie.

 

W meczu na szczycie lepsi okazali się zawodnicy z Malinowa, którzy pokonali Yankeesów po bardzo wyrównanej walce 6:5. Lider poniósł pierwsza porażkę i stracił fotela lidera . Yankesi do tego meczu przystąpili osłabieni brakiem podstawowego zawodnika Łukasza Kaźmierskiego i to odbiło się na wyniku. Początek jednak to prowadzenie Yankeesów 2:1 i 3:1. W trzeciej zmianie pogoń rozpoczęli zawodnicy Malinowa, a doskonale spisywali się miotacze : Mateusz Roda i Patryk Równy doprowadzając do remisu 5:5. W ostatniej zmianie punkt na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Równy.

Składy drużyn / w nawiasie zdobyte obiegi/:

ZS Malinowo – P. Równy / 2 /, D. Pioch /1/, M. Roda/ 1/, J. Perdion /1/, D. Jurkowski, S. Kłosowski, P. Bieniek – opiekun Beata Tuńska

Yankees Działdowo / Gim2/ – M. Lipiński / 2/,M. Lewandowski, M. Grzebski / 1/, M. Morawski / 1/, S. Demski, P. Kinast, P. Maliszewski, H. Lipka, D. Grzebski, W. Banasiak, M. Chądzyńska, G. Goryszewska, K. Równa – trener Zdzisław Ziólkowski

Padający od czasu do czasu deszcz nie przeszkodził w rozegraniu kolejnego meczu pomiędzy  ZS Gródki i ZSZ Działdowo. Beniaminek ligi z Gródek wraz z grającym nauczycielem w-f Marcinem Wołejszo postawił „chłopakom” z Pocztowej wysoko poprzeczkę. Mecz do ostatniej zmiany trzymał w napięciu i po błędzie jeszcze mało doświadczonych zawodników z Gródek  Paweł Pieldgrzymowski zdobył punkt na miarę pierwszej wygranej i dającej awans na V miejsce. ZSZ Działdowo wygrało 4 :3 ,ale ZS Gródki z meczu na mecz będzie coraz trudniejszym przeciwnikiem.

Składy drużyn / w nawiasie zdobyte obiegi/:

ZSZ Działdowo – P. Pielgrzymowski / 2/, W. Borkowski, Kaszuba, P. Kawczyński / 1/, Wojcieszek, S. Wylot /1/, Kuciński,  Rychcik , Orzechowski, M. Brandt – opiekun Marian Brandt.

ZS Gródki – P. Antkiewicz / 1/, Mikołajczyk, K. Gulczyński, Stańczak, M. Wołejszo / 1/, D. Żurawski, Sobotka, Szymański, Wysocki, – opiekun Michał Wołejszo

Sędzia główny zawodów – Radosław Myśliński

Tabela:

1 ZS nr 1 Działdowo   2  2  0  14:8  1.000

2 Yankees Działdowo  4  3  1  43:19  0.750

3 ZS Malinowo    3  2  1  20:15  0.666

4 ZS nr 2 Działdowo  2  1  1  15:16  0.500

5 ZSZ nr 1 Działdowo  3  1  2  13:26  0.333

6 The Randżers Działdowo  2  0  2  6:22  0.000

7 ZS Gródki  2  0  2  7:13   0.000

{vsig}baseball04{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x