Wojewódzka Gimnazjada Małdyty 2012 – Gospodarze mają co świętować

Na stadionie „Czarnych” w Małdytach odbył się finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w baseballu. Stadion przygotowany profesjonalnie już na mecz niedzielny Centralnej Ligi Baseballu mieli przetestować gimnazjaliści. Do finału awansowały zespoły z: Małdyt, Barczewa, Bratiana i „Dwójka”Działdowo. We wcześniejszych eliminacjach uczestniczyły dryzyny z Jamielnika, Grodziczna i Miłomłyna. Niestety z braku finansów na przejazd nie przybyli zawodnicy z Bratiana i finał rozegrały między sobą gimnazjaliści z Barczewa, Małdyt i Działdowa.

 

Faworytem w tym roku byli gospodarze i nie zawiedli chociaż nie było łatwo. Mokre i grząskie boisko sprawiało wiele kłopotów baseballistom. Zanim zawodnicy rozpoczęli rozgrywki uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego gimnazjalisty z Małdyt, który zasłabł na lekcji wychowania fizycznego. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się gospodarze z drużyną Barczewa / przybyli na zawody dzięki wsparciu Fundacji „Wrota”/. Już I zmiana wygrana przez gospodarzy 6:0 ustawiła mecz dla Małdyt. Kolejne zmiany nie przyniosły zmiany rezultatu i gospodarze zaliczyli pierwsze zwycięstwo.

W drugim spotkaniu po niedługim odpoczynku gimnazjaliści z Barczewa rozegrali mecz z Yankeesami z „dwójki” działdowskiej. Tak w pierwszym jak i drugim meczu bardzo dużo zależało od miotaczy. W I zmianie wygranej przez Działdowo 4:2 – miotacze Kostrzewa / Barczewo/ i Grzebski / Działdowo/ spisywali się nieźle. Problem Barczewa zaczął się podczas II zmiany . Z powodu słabej gry miotaczy przeciwnika działdowianie zdobyli kolejno 6 obiegów i prowadzili w meczu 10:2. Do końca gimnazjaliści z Barczewa zdobyli co prawda 4 obiegi ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

W walce o „złoto” powtórka z roku ubiegłego, ponownie spotkanie „starych” znajomych Małdyt i Działdowa. Gimnazjaliści z ”dwójki” działdowskiej nie należeli do faworytów, ale początek pokazał, że będą walczyć do końca. Wynik 3:2 po błędach miotacza z Małdyt dla Działdowa zmobilizował gospodarzy. Działdowianie popełnili błąd w obronie/ nie złapana piłka przez zapolową/ w końcówce meczu, który jak się okazało dał 2 punkty drużynie z Małdyt tytuł Mistrza Województwa po zwycięstwie 4:3.Po podstawówkach „złoto” dla gimnazjalistów i Małdyty w baseballu w podwójnej koronie. Gratulujemy.

Wyniki:

Gimnazjum Małdyt – Gimnazjum Barczewo 6:0

Gimnazjum Nr 2 Działdowo – Gimnazjum Barczewo 10:6

Gimnazjum Małdyty – Gimnazjum Nr 2 Działdowo 4:3

Gimnazjum Bratian v.o.

Klasyfikacja Mistrzostw:

1. Gimnazjum Małdyty   3   3   0  1.000  trener Piotr Dotka

2. Gimnazjum Nr 2 Działdowo 3   2  1 0.666   trener Zdzisław Ziółkowski

3. Gimnazjum Barczewo   3   1   2   0.333   trener Szymon Kurdynowski

4. Gimnazjum Bratian       3   0   3   0.000    trener Maciej Dąbrowski

Kolejne miejsca w klasyfikacji:

5. Gimnazjum Miłomłyn

6. Gimnazjum Jamielnik

Gimnazjum Grodziczno

Złoci medaliści Gimnazjum Małdyty– Karolina Malinowska, Jakub Masłowski, Wojtek Witkowski, Łukasz Przybułek, Michał Kaliszuk,Robert Borysiewicz, Cezary Jankowski, Jarosław Jankowski, Grzegorz Malinowski, Mateusz Przybułek, Szymon Warenin.

Wyróżnienia / statuetki i nagrody rzeczowe/ otrzymali:

MVP Mistrzostw: Łukasz Przybułek

Najlepsi w drużynach:

Mateusz Przybułek, Wojtek Witkowski / Małdyty/

Artur Łukaszewski, Artur Maliszewski , Michał Grzebski/ Działdowo/

Przemysław Pietrukaniec, Karolina Wrocławska, Tomasz Ruszkowski / Barczewo/

Uczestnicy finałów oraz zespoły z miejsc I-VII otrzymały medale. dyplomy i puchary ufundowane przez W-M SZS i wójta Gminy Małdyty a nagrody indywidualne / statuetki i rzeczowe/ ufundowali Al. Koproski /USA/ i UKS „ Yankees” Działdowo. Organizatorzy zadbali o posiłki dla graczy i tradycyjnie rodzice zawodników z gospodarzy przygotowali grilla.

{AdmirorGallery}maldyty15{/AdmirorGallery}

Tekst i Foto:Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x