XIII Międzynardowy Turniej o Puchar Prezydenta RP – Działdowo na szóstkę

W dniach 08-10.03.2013 roku Działdowo gościło uczestników   XIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu o Puchar Prezydenta RP i Burmistrza Miasta Działdowo i pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.W turnieju oprócz gospodarzy Yankees Działdowo wystąpiły drużyny 12-13 latków z Rosji , Białorusi, Ukrainy , Mołdawi  Litwy  stanowiących czołówke europejską. W wielkim finale West Fire Rivne pokonał Sugar Storm Skidel 5:0. Yankees Działdowo na 6 miejscu.

Polskę reprezentowali baseballiści Yankees Działdowo wśród których grało 6 zawodników pozyskanych z Małdyt i Miłomłyna oraz drużyna złożona ze starszych gimnazjalistów grająca poza konkursem/ nie przyjechała zaproszona drużyna z Węgier/.Turniej działdowski słynie z bardzo dobrej organizacji i wysokiego poziomu sportowego wszak przyjeżdżają najlepsze drużyny/ mistrzowie/ krajów naszpikowani reprezentantami przygotowujące się do sezonu letniego. Dla baseballistów Działdowa i Warmii i Mazur jest to bardzo dobra okazja to rozgrywania meczów w sezonie zimowym. Ten turniej to pierwsze mecze w roku 2013 a pozostałe ekipy miały już na koncie rozegrane po kilka turniejów. Ranga turnieju czyli Puchar Prezydenta RP, wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników, pobyt z atrakcjami / w tym roku dzięki Muzeum Grunwaldu dzieci z Rosji, Litwy, Mołdawii, Białorusi i Ukrainy po raz pierwszy miały możliwość zwiedzić Pola Grunwaldzkie, muzeum jeszcze przed oficjalnym sezonem turystycznym/ to wszystko doskonale promuje walory Warmii i Mazur, Działdowa i promuje baseball. Zaangażowanie władz samorządowych województwa, samorządu lokalnego, władz wojewódzkich a także sponsorów, mediów wszystko to sprawia, że turniej ten wpisał się na dobre w historię baseballu europejskiego i nie tylko. Dzięki temu turniejowi i innym organizowanym w województwie warmińsko-mazurskim baseball zyskuje co raz więcej zwolenników , coraz więcej szkół i klubów pragnie poznać jego tajniki.

13 turniej był jednym z najbardziej wyrównanych w historii tej imprezy. Dobrze to świadczy o pracy z młodzieżą i przygotowaniach do sezonu. Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci Yankeesi Działdowo, którzy po pierwszy dniu po wygranych z Mińskiem / 9:2/i Sankt Petersburgiem / po dramatycznej końcówce / 6:5 należeli do jednych z faworytów. II dzień zmagań Yankeesi zaczęli od porażki z Lithuanicą Kowno 1:5 mimo, że przez cały mecz utrzymywał się remis 1:1 końcówka należała do Litwinów. Dwa błędy w obronie dały wygraną przeciwnikowi. Wieczorne spotkanie z West Fire Rivne / Ukraina/ miało zadecydować kto zagra w finale o puchar Prezydenta. Początek należał do super dobrze grających baseballistów Yankees , którzy mimo, że treningi rozpoczynali o 2,3 lata później od przeciwników wolą walki nie ustępowali im. Bardzo wyrównane spotkanie od początku i tylko brak koncentracji po raz kolejny spowodował , że to Ukraina zagra w finale po zwycięstwie 9:5.Szkoda bo szczęście było tak blisko. Nam pozostało walczyć o V-VI w którym trenerzy „skorzystali” z całej 16 zawodników ulegając Żubrom z Brześcia 0:4. W meczu o medale brązowe „Rekiny” z Moskwy wykorzystały jedyny błąd Litwinów w obronie pokonując ich 3:1, w meczu o złoto tez pełnym dramatów i błędów baseballistów z Sugar Storm Skidel / Białoruś/ zawodnicy Ukrainy w ostatnich minutach meczu zdobyli decydujące punkty 5:0 i cieszyli się wspaniale z triumfu w turnieju. II zespół Yankees Gim 2 Działdowo grając poza konkursem bez wysiłku z dziewczętami w składzie potraktował ten turniej szkoleniowo i po wysokich wygranych na początku pozwolił później pograć „młodszym kolegom”. W turnieju grało 27 baseballistów Yankees co bardzo cieszy w perspektywie dalszego rozwoju tej dyscypliny sportu. Mottem turnieju było „Kocham baseball”- I LOVE BASEBALL.

Yankees Działdowo– Arkadiusz Kosek, Daniel Filarowski, Paweł Świniarski, Dawid Falk, Mateusz cymbalak, Kamil Przechodzki, Remigiusz Śmigielski, Mateusz Banach, Krystian Tyska, Kacper Rogalski/wszyscy Działdowo/, Bartek Kwaśniewski, Piotr Chmielewski, Kuba Kamiński / Małdyty/,Kamil Czajkowski, Tomasz Uściłowski, Daniel Wójcik/ Miłomłyn/ – trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski, Piotr Dotka, asystent Maciej Wróblewski.

YankeesGim2 Działdowo- Artur Arzumanyan, Artur Łukaszewski, Jakub Szymański, Patrycja Wójcik, Kinga Ciesiulska, Artur Maliszewski, Mateusz Brzozowski, Szymon Rynkowski, Dominik Rynkowski, Kinga Święcicka, P. Bogacka – trener Zdzisław Ziółkowski.

PODZIAŁ NA GRUPY

Grupa A

1. YANKEES DZIAŁDOWO(Poland)

2. BK MIŃSK(Belarus)

3. ATLANTS SANKT-PETERSBURG (Russia)

4. LITHUANICA KAUNAS (Lithuania)

5. WEST FIRE RIVNE(Ukraine)

Grupa B

1. SHARKS MOSCOW ( Russia)

2. ABATOR CHISINAU(Moldova)

3. ZUBRS BREST (Belarus)

4. SUGAR STORM SKIDEL (Belarus)

5. YANKEES GIM NR 2 DZIAŁDOWO(Poland)

WYNIKI

PIĄTEK– 08.03

ZUBRS BREST (Belarus) – SUGAR STORM SKIDEL (B) 4:3

 ATLANTS SANKT-PETERSBURG (Russia) – WEST FIRE RIVNE(Ukraine) (A) 2:10

 SHARKS MOSCOW ( Russia) – YANKEES GIM NR 2 DZIAŁDOWO(Poland) (B) 3:4

 YANKEES DZIAŁDOWO(Poland) – BK MIŃSK(Belarus) (A) 9:2

 ABATOR CHISINAU(Moldova) – SUGAR STORM SKIDEL (Belarus) (B) 0:11

 LITHUANICA KAUNAS (Lithuania) – WEST FIRE RIVNE(Ukraine) (A) 3:5

 YANKEES DZIAŁDOWO(Poland) – ATLANTS SANKT-PETERSBURG (Russia) (A) 6:5

ZUBRS BREST (Belarus) – – YANKEES GIM NR 2 DZIAŁDOWO(Poland) (B) 3:2

 SHARKS MOSCOW ( Russia) – ABATOR CHISINAU(Moldova) (B) 8:2

 BK MIŃSK(Belarus) – LITHUANICA KAUNAS (Lithuania) (A) 3:10

SOBOTA – 09.03

 BK MIŃSK(Belarus)- WEST FIRE RIVNE(Ukraine) (A) 0:8

 SUGAR STORM SKIDEL (Belarus) – YANKEES GIM NR 2 DZIAŁDOWO(Poland) (B) 5:3

 SHARKS MOSCOW ( Russia) – ZUBRS BREST (Belarus) (B) 5:4

 YANKEES DZIAŁDOWO(Poland) – LITHUANICA KAUNAS (Lithuania) (A) 1:5

 ABATOR CHISINAU(Moldova) – YANKEES GIM NR 2 DZIAŁDOWO(Poland) (B) 3:8

 ABATOR CHISINAU(Moldova) – ZUBRS BREST (Belarus) (B) 2:9

 ATLANTS SANKT-PETERSBURG (Russia) – LITHUANICA KAUNAS (Lithuania) (A) 1:6

 SHARKS MOSCOW ( Russia) – SUGAR STORM SKIDEL (Belarus) (B) 0:1

 YANKEES DZIAŁDOWO(Poland) – WEST FIRE RIVNE(Ukraine (A) 5:9

 BK MIŃSK(Belarus) – ATLANTS SANKT-PETERSBURG (Russia) (A) 6:5

Tabela grupy A

1 West Fire Rivne  4  32;10

2 Lithuanica Kaunas  3  24;10

3 Yankees Działdowo  2  21:21

4 BK Mińsk  1  11:32

5 Atlants Sankt Pettersburg  0  13:28

Tabela grupy B

1 Sugar Storm Skider  2  20:7

2 Sharks Moscow  2  16:10

3 Zubrs Brest  2  20:12

4 Amator Kishinev  2  0  17:36

Yankees Gim 2 Działdowo 2  17:14 (poza konkursem)

NIEDZIELA – 10.03

 mecz o 9 miejsce: ATLANTS SANKT-PETTERSBURG – YANKEES GIM NR 2 DZIAŁDOWO 3:2

 mecz o 7 miejsce: BK MINSK – ABATOR KISZYNIOW 1:0

 mecz o 5 miejsce: YANKEES DZIAŁDOWO – ZUBRS BREST 0:4

 mecz o 3 miejsce: LITHUANICA KAUNAS – SHARKS MOSCOW 1:3

 mecz o 1 miejsce (wielki finał): WEST FIRE RIVNE – SUGAR STORM SKIDEL 5:0

Klasyfikacja turnieju

1 West Fire Rivne

2 Sugar Storm Skidal

3 Sharks Moscow

4 Lithuanica Kaunas

5 Zubrs Brest

6 Yankees Działdowo

7 BK Mińsk

8 Abator Kishinev

9 Atlants Sankt Pettersburg

PK Yankess Gim 2 Działdowo

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha na wniosek UKS ‘ Yankees” Działdowo i Polskiego Związku Baseballu i Softballu w Warszawie przyznała Brązowe Odznaki „ Za Zasługi dla Sportu” Panu Kazimierzowi Nowakowi – Prezesowi Mazowieckiej Spółki Gazownictwa z Warszawy i Pani Beacie Biernackiej – Wicedyrektorowi Gimnazjum Nr 2 w Działdowie za wieloletnią działalność na rzecz sportu dzieci i młodzieży w dyscyplinie baseball

Wyróżnienia indywidualne turnieju:

Zespół Gwiazd „ All Stars”- statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Działdowo Pawła Cieślińskiego:

Maliszewski Artur/ Yankees Gim2 Działdowo-Poland/, Lubchuk Maksim / Zubrs Brest – Belarus/,Kwaśniewski Bartek/Yankees Działdowo-Poland/, Pavlov Kirill/Sharks Moscow-Russia/,Reznichenko Denis/ Sankt Petersburg- Russia//,Timoshkov Mihail/ Abator Kishinev- Moldova/,Demyanienko Dmitri- BK Minsk- Belarus/,Żukauskas Norvydas/ Lithuanica Kaunas- Lithuania/,Nazarov Evgeniy/ Sugar Storm Skidal- Belarus/,Levandovskyi Bohdan / West Fire Rivne- Ukraine/

MVP Turnieju – Nagroda Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Działdowie Marleny Perzyńskiej– Bovtach Artur/ West Fire Rivne- Ukraine/

Najmłodszy zawodnik – Gatov Denis / Sugar Storm Skidal – Belarus/

Najlepszy zawodnik Yankees Działdowo: Kamil Przechodzki – nagroda „KASY Stefczyka”

Puchar Fair Play Klubu Olimpijczyka – Igor Lukashevich – trener Zubrs Brest / Belarus/

Best player of the games / nagrody Muzeum Grunwald/: Łukaszewski/Yankees/, Volkov / Sharks/,Kwaśniewski/Yankees/,Minalko/Minsk/,Smieov/Abator/,Cherebulko/Skidal/,Jonas/Kaunas/, Boutach/ Rivne/,Tyska/Yankees/,Pshenichnikov/Atlants/,Lukashevich/Brest/,Ciesiulska/Yankees Gim2/,Dudikin/Sharks/,Andreev/Abator/,Bragin/Minsk/,Dovydas/Kaunas/,Demyanienko/Minsk/,Kalaytanov/Rivne/,Sevko/Skidal/,Szymański/YankeesGim2/,Trukhachev/Sharks/,Lubchuk/Zubrs/,Kristupas/Kaunas/,Rubliov/Abator/,Arzumanyan/YankeesGim2/,Slivinski/Abator/,Smieov/Zubrs/,Ageev/Atlants/,Julius/Kaunas/,Baruzdin/Sharks/,Karpovich/Skidal/,Nazarov/Skidal/,Kozlovski/Brest/,Wójcik/YankeesGim2/,Vrublevskyi/Rivne/,Novik/Skidal/,Didenko/Rivne/,Timoshkov/Abator/,Demyanienko/Minsk/,Sladzinski/Brest/,Banach/Yankees/,Davydow/Sharks/,Airidas/Kaunas/,Kashin/Atlants/,Levandovskyi/Rivne/Rynkowski/YankeesGim2/,Reznichenko/Atlants/,Uściłowski/Yankees/.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali za udział statuetki baseballowe/ 150/ufundowane przez Polish National Youth Baseball Foundation/USA/ i Alexandra Koproskiego/Stamford-USA/.

Goście Turnieju:

– Alexander R. Koproski /USA/- Prezes PNYBF / USA/, 

– Asystent Wojewody Warmińsko-Mazurskiego – Mateusz Starus,

– Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Alicja Rutecka,

-Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty – Marek Szter,

– Radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego – Teresa Nowakowska,

-Burmistrz Miasta Bronisław Mazurkiewicz,

-Starosta Działdowski Marian Janicki,

– Prezes Mazowieckiej Spółki Gazownictwa w Warszawie- Kazimierz Nowak,

-Asystent Burmistrza Miasta ds. sportu Łukasz Prokopowicz,

-Honorowi Prezesi Klubu „ Yankees” Mirosław Pawlicki i Zbigniew Dudek,

-Członek zarządu Klubu Yankees Zdzisław Ratajczak,

-Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Działdowie Marlena Perzyńska,

– Wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Działdowie Beata Biernacka,

– Jarosław Cejman – Kasa Stefczyka,

Organizatorzy XIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu – Działdowo Cup 2013 rozgrywanego o Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pod Patronatem marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pragną podziękować za wszelaką pomoc w organizacji turnieju: Panu Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, Kancelarii Prezydenta, Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Ministerstwu Sport i Turystyki, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Polskiemu Związkowi Baseballu i Softballu, Alexandrowi Koproskiemu/USA/,Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, Warmińsko-Mazurskiej Kurator Oświaty , Burmistrzowi Miasta, Staroście Działdowskiemu, Wójtowi Gminy Działdowo, Muzeum GRUNWALD – /Dyrektor Szymon Drej/,Dyrekcji Gimnazjum Nr 2 w Działdowie, nauczycielom Darii Kosińskiej, Annie Wółkowskiej, Alicji Michcińskiej, Kamilowi Chrzanowskiemu, pracownikom hali widowiskowo – sportowej, rodzicom oraz firmom:

Mazowieckiej Spółce Gazownictwa w Warszawie / Prezes Kazimierz Nowak/, MSG o/Ciechanów / Zbigniew Dudek/, PSB PROREMBUD / Zbigniew Młodawski/, Dekorglass / Elżbieta i Gabriel Chojak/, KEMPKA / Jerzy Kempka/,HEINZGLAS /Prezes Grzegorz Peć/,ABF / Andrzej Browarek/,ELTRiM / Adam Makarski/,Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” / Prezes Sławomir Gutkowski/, KASA STEFCZYKA o/Działdowo, ”Bułka z Masłem”, KOMBET Działdowo/ Prezes Czesław Kozłowski/, MEBLOLUX / Krzysztof Kocięda/,PGKiM Działdowo/Prezes Ireneusz Falba/, DAR S.A. / Prezes Zenon Szacherski/, AJGA Stankiewicz, Olsztyńska Szkoła Wyższa / Dyrektor Generalna Helena Rusiecka/,ABP COMPUTER /Piotr Adrowski, Vi-GGa-Mi / Elżbieta i Grzegorz Garbacz/, JUTRZENKA / J.Struzik, Z.Kurowski, A.Lipiński/,FAST OIL Mława / Mariusz Szulc/, IWO-MAR /I.Żbikowska/.

Sędziowie: Maciej Lipiński, Radosław Myśliński, Paweł Karbowski ,Kamil Ziółkowski, Marta Chądzyńska, Klaudia Araś.

Grafika: Kamil Ziółkowski

Organizator – Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}yank11{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x