YANKEES Działdowo contra NATO eFP Battle Group Poland – Od piątku Puchar Polski

W niedzielę (26 września) na boisku baseballowym im. Ala Koproskiego w Działdowie przy ul. Świerkowej 1 odbył się po dwóch latach przerwy towarzyski mecz pomiędzy gospodarzami Yankees Działdowo a reprezentacją wojsk NATO eFP Battle Group Poland. Dotychczasowe mecze wygrywali gospodarze więc oczekiwaliśmy dobrego meczu.

Drużyna wojskowych składa się z samych zawodników amerykańskich pochodzących ze stanu Washington występujących pod nazwę „BEARS” i „wiemy”, że jest to bardzo mocna ekipa. Ale zanim zaczął się mecz 22 żołnierzy amerykańskich zwiedziło działdowski zamek. Przed meczem zaprosiliśmy ich na lunch. Zamek wzbudził u nich wielkie zainteresowanie a obiad wychwalali pod „niebiosa”. O godzinie 13.00 zameldowali się na boisku , gdzie już rozgrzewali się Yankeesi Działdowo. Amerykanie na rozgrzewce prezentowali się jak jak przystało na zawodników z „Ojczyzny baseballu”. Drużyna „Niedźwiedzi” już na wstępie pokazała, że” tanio skóry nie sprzeda”.

Od pierwszej zmiany trwała wyrównana walka .Obie ekipy grały bardzo dobrze w obronie a miotacze należeli do mocnych punktów drużyny. W 2 zmianie Yankeesi objęli prowadzenie 1:0 i utrzymywali je przez jeszcze trzy zmiany. Byli bliscy zdobycia kolejnych pkt ale zapolowi „Bears” grali fantastycznie w obronie wyłapując z powietrza dalekie odbicia gospodarzy. Amerykanie nie rezygnowali z wyrównania w meczu i tuż przed końcem „zaryzykowali” w ataku licząc na błąd Yankeesów. I mieli rację, jeden jedyny błąd działdowskiej ekipy w dramatycznej końcówce pozbawił ich zwycięstwa. Goście z NATO wygrali 3:1 mimo jeszcze prób w końcówce meczuna zmianę wyniku przez Yankeesów.

Puchar prezesa Zbigniewa Młodawskiego pojechał do kolebki baseballu USA, pamiątkowe statuetki zawodnikom amerykańskim ufundował klub Yankees. Gospodarze i ich trener otrzymali wspaniałe „Nieśmiertelniki” zasponsorowane przez Jubilera p. Kiecę. Organizatorem meczu był Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” Działdowo a w przedsięwzięciu pomagali: Al. Koproski /PNYBF USA/, Burmistrz Miasta, Starosta Działdowski, Zbigniew Młodawski –firma PROREMBUD, MOSiR Działdowo.

Skład Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowski, Damian Zaczkowski, Łukasz Przybułek, Kamil Olichwier, Wiktor Prado, Grzegorz Łątkowski, Michał Cięszczyk, Adam Wityczyn, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński.

Z ostatniej chwili: wczoraj otrzymałem informację o chęci rozegrania jeszcze jednego meczu w niedzielę 24 października 2021 i zgodę dowództwa NATO Amerykanie na wiosnę wracają do USA Przyjeżdża jednak nowy kontygent z Kalifornii, który dowie się od „Bears” ,że w Działdowie mogą rozgrywać mecze baseballu. Jeśli uda nam się pozyskać środki na organizację spotkania jako międzypaństwowego , z całym ceremoniałem, obecnością naszych „oficjeli” i dowództwa NATO damy znać naszym przyjaciołom, że jesteśmy gotowi godnie ich przyjąć.

Zdzisław Ziółkowski

Puchar Polski w baseballu w Działdowie

Już od piątku na boisku baseballu w Działdowie rusza Puchar Polski w baseballu U-15- juniorów młodszych. Przez 3 dni /01-03.10 2021/ walczyć będą ; WUKB Centaury Warszawa, Stal BiS Kutno, KS Baseball Wrocław, BKS Rawa Katowice i UKS Yankees Działdowo. Trudno wskazać faworyta gdyż wszystkie drużyny reprezentują podobny poziom.

Program gier:

Piątek 01.10.2021

Godz. 10.00 UKS Yankees Działdowo – MKS Stal BiS Kutno

Godz. 13.00 WUKB Centaury Warszawa- Yankees Działdowo

Godz. 16.00 KS Baseball Wrocław – BKS Rawa Katowice

Sobota: 02.10.2021

9.00 – Stal BiS Kutno – WUKB Centaury Warszawa

11.30 -BKS Rawa Katowice – Yankees Działdowo

14.00 – KS Baseball Wrocław – Yankees Działdowo

16.00 – Stal BiS Kutno – Rawa Katowice

Niedziela: 03.10.2021

9.00 WUKB Centaury Warszawa – KS Baseball Wrocław

12.00 KS Baseball Wrocław – Stal BiS Kutno

14.00 WUKB Centaury Warszawa – BKS Rawa Katowice

Organizator UKS”Yankees” Działdowo – Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo' sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x