Yankees Działdowo w Centralnej Lidze – W premierze jak równy z równym

Ruszyła Centralna Liga Baseballu a wśród uczestników po raz pierwszy zespół z Warmii i Mazur – UKS „ Yankees” Działdowo. 13 maja 2012  turnieje w Piasecznie k/Warszawy i Wrocławiu zainaugurowały rozgrywki w Polsce. Młody zespół z Działdowa trafił od razu w pierwszym meczu na faworyta ligi obecnego lidera I ligi państwowej Comets Mazowsze. Komety mające w swoim składzie miotacza Kadry Narodowej seniorów oraz zespół grający od lat w lidze spodziewały się łatwego zwycięstwa z amatorami z Działdowa.

 

Początek meczu pokazał jednak, że działdowianie niczym nie odbiegają od I ligowców. Miotacz Yankeesów Paweł Karbowski nie „pozwalał” na dalekie odbicia a dobra gra w ataku Macieja Lipińskiego / odbicia – hity za 3 bazy/, Marcina Morawskiego, Radosława Myślińskiego spowodowały duże zamieszanie w szeregach I ligowców. Po I zmianie remis 1:1, po drugiej wygranej 2:0 Comets prowadzili 3:1. Kolejna zmiana to 0:0 ale w IV Yankeesi doprowadzili do remisu 3:3. W V zmianie remis 1:1 i mecz zakończył się remisowo po 2 godzinach regulaminowego meczu. W baseballu nie ma remisów i potrzebna była dogrywka tzw. Extra Inning.

Yankeesi wyszli na prowadzenie 5:4 ale kończący mecz Comets po dalekim wybiciu piłki przez „Kadrowicza” zdobyli 2 obiegi i wygrali mecz 6:5. W II meczu tego dnia o godz. 17.00 rewanż należał także do Komet chociaż mecz był wyrównany mimo porażki Yankeesów 1:6. Tym razem bardzo dobrze grał kolejny miotacz działdowian Patryk Równy ale jego vis a vis Mateusz Pniewski rzucał piłki z szybkością ponad 120 km/h , które sprawiały wiele kłopotów Yankeesom. W końcówce niewiele brakowało do zbliżenia się z Kometami ale w sumie lepsi i tym razem byli Mazowszanie. Podopieczni trenera Zdzisława Ziółkowskiego wspieranego przez grających asystentów Macieja Lipińskiego / studenta Olsztyńskiej Szkoły Wyższej/ i Roberta Mątowskiego / absolwenta tej szkoły/ zagrali bardzo dobry mecz. Było kilka błędów w obronie spowodowany brakiem ogrania zawodników ale jest to do poprawienia a w kolejnych meczach. W Piasecznie Yankeesom pomagali i dopingowali byli zawodnicy klubu Damian Balicki / grający w Extralidze w Centaurach Warszawa/ i Patrycja Prusak / WBSC Schaby Warszawa/. Już sam fakt , że udało się wystartować w lidze jest duży sukcesem działdowskiego baseballu a to m.in. dzięki pomocy władz miasta i sponsorów – Bułki z Masłem / A. Nowakowski/, C. Nowakowskiego, PROREMBUD Działdowo / Z.Młodawski/, KASA Stefczyka. Kolejne mecze Yankeesi rozegrają z zapleczem Extra ligi Dębami Osielsko w Osielsku a 17 czerwca zagrają z Centaurami Warszawa na boisku w Małdytach.

Skład Yankees Działdowo – Maciej Lipiński /SS/, Marcin Morawski /LF/, Patryk Równy P, CF/, Radosław Myśliński /1B/, Radosław Reluga /RF/, Paweł Karbowski /P, SS/, Karol Gulczyński/3B/, Bartosz Gajtkowski /3B/, Robert Mątowski /2B, CF/, Dawid Jurkowski /C/, Eliasz Draszkiewicz /CF/, Mateusz Roda /LF, 2B/, Mariusz Kinast /RF/, Patryk Maliszewski /C/ – coach Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}dzida14{/AdmirorGallery}

Wyniki (13 maja 2012)

Grupa Północna:

Turniej w Piasecznie

Dęby Osielsko – Centaury II Warszawa 8:3
Yankees Działdowo – Comets Mazowsze 5:6
Centaury II Warszawa – Dęby Osielsko 6:10
Comets Mazowsze – Yankees Działdowo 6:1

Grupa Południowa

Turniej we Wrocławiu

Hornets Łódź – Pasikoniki Warszawa 1:13
KSB Wrocław – KSSP Bełchatów  9:7
Pasikonki Warszawa – Hornets Łódź 27:0
KSSP Bełchatów – KSB Wrocław 6:12

{AdmirorGallery}piaseczno14{/AdmirorGallery}

Więcej na http:// clball.pl.

Zdzisław  Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x