Yankeesi Działdowo (U15) w finałach OOM – Zahartowani w boju

Fot. Zdzisław Ziółkowski
Baseballiści z Warmii i Mazur w miniony weekend (12/13 czerwca) walczyli na boiskach Małej Ligi Baseballu w Kutnie o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Rybnik 2021 będącej Mistrzostwami Polski w kategorii U-15. Była to wyprawa niesamowita. Pełna dramatów i zmian sytuacji. Najważniejszy był jednak efekt. Yankeesi Działdowo znaleźli się w czwórce najlepszych zespołów w kraju.

W sobotę Yankeesi spotkali się z Centaurami Warszawa. Mecz rozpoczął się o godz. 10.00 bezpośrednio po podróży, co spowodowało, że warszawska drużyna, która przybyła już w piątek, zaczęła mecz z wysokiego pułapu. Jeszcze zaspani baseballiści Yankees/ finanse nie pozwoliły na przyjazd dzień wcześniej/ pozwolili zawodnikom Centaurów na wysokie prowadzenie 10:4 po 6 rundach! Pewni wygranej baseballiści ze stolicy nie docenili Yankeesów i ich wielkiej woli wygrywania. Zmobilizowani przez trenera Zdzisława Ziółkowskiego nareszcie uwierzyli w swoją moc. W ostatniej zmianie zdobywali punkt po punkcie doprowadzając do wyniku 11:10 na swoją korzyść. Pozostało tylko obronić wynik. Warszawiacy załamani takim obrotem sprawy, pogubili się w ataku, co skrzętnie wykorzystali Yankeesi utrzymując korzystny rezultat.

Po 15 minutach przerwy mieliśmy rozegrać mecz z gospodarzami półfinałów Stalą BIS Kutno. Czasu niewiele, ale atmosfera w zespole bojowa. Zwycięstwo dawało awans bezpośredni do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Niestety oberwanie chmury, burza z ulewnym deszczem zalała boisko w Kutnie, które nie nadawało się do gry. Mecz po kilku godzinach oczekiwania przełożono na niedzielę (10.00 rano). Powrót do domu, krótkie spanie i o 6.00 powrót do Kutna, niestety w osłabionym składzie / kontuzja 2 zawodników/. Początek meczu był pechowy dla Yankeesów. Próbując zdobyć 3 bazę miotacz Damian Skolmowski skręcił nogę i musiał opuścić boisko. Czyżby „13” (data meczu) miała być pechowa dla Yankeesów, Na ironię trener Zdzisław Ziółkowski nosił podczas meczów koszulkę z nr 13, która „miała” przynosić szczęście! Gospodarzom wychodziło wszystko, zdobywali punkt po punkcie do 3 zmiany, głównie na skutek fatalnych błędów w obronie działdowian. W 3 zmianie nastąpiło przełamanie i baseballiści z Warmii i Mazur wyszli na prowadzenie 12:5. I gdy wszystko szło doskonale, w 4 rundzie nastąpiła katastrofa na całej linii. Zmęczenie miotacza, błędy w ataku i obronie napędziły gospodarzy, którzy wygrywając 9:0 odskoczyli na 14:12. Po 2.5 godzinach walki ostatnia runda miała być decydująca. Podobnie jak w pierwszym meczu z Warszawą drużyna Yankeesów postawiła „wszystko na jedną kartę”. Wielka mobilizacja przez trenerów, zmiany, dały efekt. Yankeesi znów wyszli na prowadzenie 19 :14! Doskonała gra w ataku, dalekie wybicia pod home-run załamały gospodarzy. Zdobyli tylko jeden punkt Stal Kutno opuszczała boisko ze smutkiem a Yankeesi cieszyli się z bezpośredniego awansu do finału!!!

Kutno, które „wystrzelało się” z miotaczy w naszym meczu, uległo Centaurom 6:20 i to oni wywalczyli awans do baraży.

Z 3 półfinałów pewny udział w finale OOM w Rybniku w dniach 28.06-01.07 2021 uzyskali: Yankeesi Działdowo, Barons Wrocław i Silesia Rybnik a o pierwsze miejsce w barażach będą grać Centaury Warszawa, Demony Miejska Górka i Gepardy Żory.

Liczymy na wsparcie naszego wyjazdu na finał do Rybnika i możliwość godnego pokazania się na Olimpiadzie /zakup kurtek baseballowych/. Szeroka kadra Yankees Działdowo biorąca udział w przygotowaniach do OOM to: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Michał Łuniewski, Nikodem Borowski , Aleksander Stanisławski, Artur Mikowski, Tomasz Borowiec, Mikołaj Orpel, Aiden Dayton, Bartosz, Lepak, Przemysław Szajdek, Antoni Maier, Tomasz Skolmowski, Maciej Kowalski, Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Dziękujemy za wsparcie samorządom miasta i powiatu oraz sponsorom.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x